Skocz do zawartości

Jakie konto firmowe dla 1 osobowej DG z 'dużymi' kwotami transakcji?

konto firmowe bank dg

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Lechu1777

Guest_Lechu1777
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 13:15

Witam,

poszukuję banku dla jednoosobowej DG, w której mam stałe dochody ze współpracą z inną firmą, ale mam też dochody z handlu maszynami i np. mam sytuację gdzie zakup maszyn to np. 70-80k PLN i sprzedaż wiadomo kwota+marża. Jaki bank wybrać, żeby nie było prowizji lub bardzo małe dla wpłacania takich pieniędzy? Na konto chce wpłacać takie kwoty tylko w przypadku gdy mam potrzebę zapłacić za fakturę na zakup, czyli maksymalnie kilka razy w miesiącu albo rzadziej. Przyglądam się uważnie kontu ING Direct, ale tam wpłata we wpłatomacie jest za darmo (nie wpłacę tak 50-70k z oczywistych powodów), a wpłaty w punkcie to niestety duża prowizja pokroju kilka tysięcy za 100k wpłacone. Nie wchodzi w grę. Samo prowadzenie konta i warunki są ok. Znalazłem takie rozwiązanie: do konta firmowego zakładam konto oszczędnościowe, na które moge wpłacać dowolną kwotę bez prowizji, konto takie jest do konta firmowego darmowe oraz można wpłacać/wypłacać kiedy się chce. Czy to dobre rozwiązanie? Ktoś korzysta? Jest w tym jakiś haczyk? Czy jakiś inny bank ma lepsze warunki jeśli chodzi o wpłaty relatywnie dużych kwot?

Pozdrawiam

#2 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 14:26

Najlepiej będzie jak wejdziesz sobie na https://moneye.pl/-blog finansowy- i tam poczytasz co i jak bo wszystko wyłożone jest jak kawa na ławie :) Masz dokładnie opisane różne sytuacje, promocje bankowe itp. Ja się często posługuje tym blogiem kiedy mam podobny problem i zawsze znajduję tam odpowiedź :)

#3 karel

karel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 30 maj 2017 - 14:45

Takich porównywarek jest sporo, i faktycznie jeżeli chodzi o konto firmowe wydaje mi się to najlepszą opcją, wczytać się wtedy na spokojnie w to co który bank ma do zaoferowania i można podjąć merytorycznie uzasadnioną decyzję 

#4 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 16:54

Ranking kont firmowych macie chociażby tutaj - http://www.tanie-kon...kont-firmowych/konkretne doradzanie czy takie konto będzie lepsze czy inne nie ma sensu ponieważ każda działalność ma odrobinę inną specyfikę i dla jednych darmowa karta będzia atutem, a dla innych darmowe prowadzenie i przelewy, najlepiej to sobie porównać samemu.

#5 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 682 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 06:51

Banki wychodzą z błędnego wg mnie założenia, że jak ktoś prowadzi działalność gospodarczą, to stać go to aby zapłacć większą kwotę za rachunek bankow. Według mnie niektórzy klienci indywidulani wykonują więcej operacji bankowych - a więc są większym obciążeniem dla systemu niż wielu klientów firmowych. 
Szukając pierwszego konta bankowego wejdź na https://konto-w-bank...-zwracac-uwage/
Znajdziesz tam specyfikację poszczególnych ofert. Łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych