Skocz do zawartości

impreza integracyjna

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 15 listopad 2016 - 20:07

Witam,organizujemy imprezę integracyjną dla Pracowników finansowana z ZFŚS bez kryterium socjalnego. Czy powstanie przychod dla Pracownikow oraz obowiązek opłacania składek zus?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20309 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 listopad 2016 - 21:35

Zamiast najpierw poszukać odpowiedzi w przepisach czy w wyszukiwarce to najlepiej wrzucić hasło i czekać na gotowca.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 listopad 2016 - 22:09

Imprez integracyjnych nie finansuje się ze środków Funduszu Socjalnego, raczej nie taki jest jego cel. 

Taką imprezę dla pracowników można pokryć ze środków bieżących danej firmy.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20309 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 08:57

....albo ze "zrzutki"

#5 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3675 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 16 listopad 2016 - 09:22

Jak najbardziej można.

http://webcache.goog...lient=firefox-b

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20309 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 10:19

No fakt......też znalazłam coś takiego:

"W tej sprawie wypowiedział się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, uznając w wyroku z 13 lutego 2007 r. (sygn. akt III SA/Wa 4283/06), iż wydatki na imprezę integracyjną powinny być finansowane ze środków obrotowych, ponieważ nie są one działalnością socjalną i nie uwzględniają kryterium socjalnego.

Inne stanowisko zajął Sąd Najwyższy w wyroku z 23 października 2008 r. (sygn. akt II PK 74/08) orzekając, że działalność w postaci imprez masowych, jak pikniki, "andrzejki", organizowanie wycieczek (w tym o charakterze integracyjnym), mieści się w pojęciu działalności socjalnej jako rodzaj działalności rekreacyjnej względnie działalności w postaci różnych form wypoczynku.

Jednak zakwalifikowanie typowego spotkania integracyjnego do świadczonych w ramach działalności socjalnej z Funduszu usług o charakterze wypoczynkowym, sportowo-rekreacyjnym czy nawet kulturalno-oświatowym może być trudne. Należy też podkreślić, że niezbędnym warunkiem wydatkowania środków Funduszu jest zachowanie kryterium socjalnego, tj. uzależnienie przyznania świadczenia oraz jego wysokości od sytuacji bytowo-materialnej osoby uprawnionej. W przypadku imprezy integracyjnej spełnienie tego kryterium jest w praktyce bardzo utrudnione, a może być nawet niemożliwe.

Budzi to poważne wątpliwości co do dopuszczalności finansowania spotkań o charakterze typowo integracyjnym ze środków ZFŚS."

No i "róbta co chceta"wink.png

#7 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 735 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 12:46

My w pracy zrobiliśmy sobie taką imprezę w rytmie Haloween. Poprzebieraliśmy się, zrobiliśmy dokładnie takie same przekąski jak w stanach i było naprawdę super. Mnie największą trudność sprawiło znalezienie odpowiedniego stroju ale na szczęście znalazłam w porę artykuł na http://sprzedajemy.p...lloween-art1357 i udało mi się znaleźć coś idealnego dla mnie.

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20309 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 12:49

My w pracy zrobiliśmy sobie taką imprezę w rytmie Haloween. Poprzebieraliśmy się, zrobiliśmy dokładnie takie same przekąski jak w stanach i było naprawdę super. Mnie największą trudność sprawiło znalezienie odpowiedniego stroju ale na szczęście znalazłam w porę artykuł na http://sprzedajemy.p...lloween-art1357 i udało mi się znaleźć coś idealnego dla mnie.

A  kogo to interesujetongue.pngtongue.pngtongue.png

#9 Raqudat

Raqudat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2017 - 10:43

Oddaj to  firmie która organizuje tego typu imprezy firmowe mi się wydaje że to najlepsza opcja a oni znają się na rzeczy i raczej powinni wiedzieć z jakich funduszy trzeba takie środki zaabsorbować. Powiem ci, że ja samemu nigdy się w to nie zagłębiałem i zawsze oddawałem komuś innemu.

Jestem jaki jestem.

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 marzec 2017 - 22:57

"Oddaj to biurze rachunkowemu" - biurze ???

Co ma do tego biuro rachunkowe ???

#11 Raqudat

Raqudat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2017 - 08:42

No własnie pomyliłem biuro z firmą organizującą tego typu eventy, mój błąd ;) Chciałem dobrze, bo sądzę że taka firma zrobi to lepiej i zdecydowanie jeśli chodzi o imprezy dla pracowników wolałbym wynająć specjalistów ;) 

Jestem jaki jestem.

#12 Tryby82

Tryby82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 marzec 2017 - 22:46

Zrzutka najlepsza w tej formie wypadu. Socjal nie ma tu nic do rzeczy, zgadzam się, że nie taki jego cel. Wyjazd jest "luksusem", a nie obligacją wynikającą z przepisów i stanu faktycznego zdrowia pracownika.

#13 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 19 maj 2020 - 00:07

wyjazdowych nie lubię integracyjnych, najlepsza impreza tego typu to był piknik

#14 mamarek44

mamarek44

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 27 maj 2020 - 07:02

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o imprezy integracyjne to na prawdę dobrym pomysłem będzie organizacja takiego przyjęcia w plenerze. Najlepiej będzie w takiej sytuacji skontaktować się z tą firmą https://rentatent.com.pl/  i wynająć od nich specjalny namiot bankietowy. Polecam wam rozważyć to rozwiązanie, bo na prawdę warto

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych