Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uruchamianie silnika na gazie

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49568 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 17:26

Wśród właścicieli samochodów zasilanych LPG panują sprzeczne opinie odnośnie uruchamiania silnika. Podpowiadamy, czy i kiedy można uruchamiać silnik na tzw. gazie.

Powrót do artykułu: Uruchamianie silnika na gazie

#2 Guest_sadadasd

Guest_sadadasd
  • Goście

Napisano 14 listopad 2016 - 17:26

Co to za biedny artykuł, z argumentami z du... Żadnego poparcia badaniami tylko suche bzdury, masakra.

#3 Guest_JOHnYTrAvII

Guest_JOHnYTrAvII
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 13:29

Wszystko zależy od warunków i konieczności. Ja np muszę - rozwaliło mi wężyk paliwa i miałem wyciek, musiałem odłączyć pompę paliwa i odpalać na gazie. Życie. Do czwartku muszę się tak przeboleć, potem serwis i wymiana całego wężyka od zbiornika do przodu :) Ale odpali na gazie, to nie jest nowsza generacja żeby się coś zablokowało, wystarczy wcisnąć przełącznik LPG na zapłonie i rozruch dociskając pedal gazu :)

#4 Guest_Astra F 1,6SE 100KM GAZ LOVATO

Guest_Astra F 1,6SE 100KM GAZ LOVATO
  • Goście

Napisano 04 marzec 2018 - 23:01

Drugi raz wysiadła mi pompa paliwa. Auto w przyszłym roku utylizuję więc o żadnych inwestycjach nie ma mowy. Poprzednim razem, zanim wymieniłem pompę odpalałem na gazie kilka miesięcy. Nie wiem czy miało to jakiś wpływ na silnik. Przy temperaturze poniżej zera są już problemy z odpalaniem. Być może ma na to wpływ zawartość propanu jak jest napisane wyżej. Kondycja akumulatora w tym wypadku też ma znaczenie. Co do zużycia komory tłoków to trochę je minimalizowałem przez stosowanie środka militec (motorlife) od kiedy nabyłem auto. Czyli 22 lata temu :) Ogólnie fajnie jest mieć dwa zasilania. Siądzie ci gaz, jedziesz na benzynie i na odwrót. Jak siądzie jedno i drugie wyciągasz czteropak z bagażnika i przesiadasz się na komunikację :)

#5 Khipi

Khipi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 marzec 2018 - 08:54

No coś tam racji masz, ale wiedzy za grosz. motodoktora stosować XDDDD

#6 Tegal

Tegal

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 11:47

Nie widze problemów w odpalaniu na gazie, jedynie moze problem być gdy odpalamy i jeździmy tylko na nim..

http://www.tegal.pl/

#7 Guest_Sol

Guest_Sol
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2020 - 17:04

Dalej nie wiem jak odpalić auto na gazie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych