Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak często robić przegląd samochodu?

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49136 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 13:13

Jak często robić przegląd samochodu? Nie chodzi tu o wymagane badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów. Pytanie brzmi, jak często dokonywać pogłębionej kontroli samochodu w warsztacie mechanicznym?

Powrót do artykułu: Jak często robić przegląd samochodu?

#2 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 13:13

Jeżeli chodzi o przeglądy pojazdów to ja osobiście jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych kontroli w Speed Car. Do każdego przeglądu dostaję super prezent i w gratisie ozonowanie auta. :) Myślę, że warto jeździć na takie kontrole, przynajmniej jesteśmy pewni, że bezpiecznie poruszamy się po drodze.

#3 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 19:18

Przeglądy robi się w zależności od wieku samochodu. Im starsze tym częściej trzeba udać się do mechanika.

news.jpg

#4 Hopman

Hopman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 05 listopad 2016 - 13:25

Każdy kierowca powinien w stopniu podstawowym znać swój samochód i jak tylko coś zastuka coś zabuczy to powinien udać się do mechanika by to sprawdzić... takie moje skromne zdanie :P

Sklep z akcesoriami samochodowymi na wysyłkę w którym pracuję www.e-autosklep.pl

#5 Adaś22

Adaś22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 20:14

No jak znasz swoje auto to wiesz gdy coś się dzieje, moim zdaniem warto robić te przeglądy jak najczęściej jeżeli autko ma już swoje lata, też nie każdy warsztat zajmie się nim odpowiednio. W poznaniu polecam wam Auto Centrum Baranowski zawsze wysoki standard roboty. Gdy coś się będzie działo  w przyszłości to od razu mówią żeby na to uważać. Zawsze się sprawdza ;)

#6 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 12:26

Moim  zdaniem przynajmniej raz w roku przegląda samochodu jest bardzo wskazany. Przy czym powinniśmy się zdecydować na taką opcję jednak znacznie częściej, jeżeli bierzemy pod uwagę samochodu dostawcze, np. chłodnie. Tutaj bowiem na pewno nie możemy sobie pozwolić np. na awarie drzwi, które mogą doprowadzić do zepsucia towaru. W związku z tym warto znać namiary na takie firmy jak http://alucar.org/us...zotermy-chlodni , gdzie czas oczekiwania na naprawdę nie jest duży, a co więcej możemy liczyć zawsze na fachową pomoc nie tylko w takim zakresie jak naprawa drzwi chłodni:)

#7 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 13:06

Warto robić regularne przeglądy, to nic nas nie zaskoczy. Ja od dawna lubię jeździć do  Green-Car http://www.green-car.com.pl/To podwarszawski Nadarzyn, niby nie koło mnie, ale to dobry warsztat z dobrym cennikiem, więc wolę podjechać dalej ale wiem, ze będzie wszystko porządnie zrobione.

#8 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 183 postów

Napisano 10 październik 2017 - 09:46

No najlepiej regularnie. Ja jednak wolę dmuchać na zimne i jak zaczynam słyszeć bądź czuć coś niepokojącego to od razu umawiam się na przegląd do HondaPlaza ponieważ na co dzień jeżdzę Hondą CR-V. Zawsze mogę liczyć u nich na dokładne sprawdzenie każdego elementu, więc nic przede mną się nie ukryje :)

#9 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 08:06

Tutaj muszę potwierdzić odpowiedź mojego poprzednika, jeżeli chodzi o serwis dla Hondy w Warszawie to zdecydowanie HondaPlaza jest dla mnie numerem jeden. Miła i kompetentna obsługa. dobre ceny jak na aso, a do tego przystępne terminy realizacji. 

#10 Guest_Janek34

Guest_Janek34
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 22:43

Ja robię przegląd raz do roku. Zazwyczaj jeżdżę do faben.pl i nie mam najmniejszych problemów przeglądem.

#11 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 597 postów

Napisano 08 maj 2018 - 19:41

Ja najwięcej informacji o samochodach zwykle znajduję na portalu http://www.autocacko...ingowa-wynajem/ tam zawsze jest wszystko przejrzyście opisane, tak że nie trzeba znać się na mechanice, by zrozumieć.

#12 Guest_Andrzej77

Guest_Andrzej77
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 09:16

Bardzo ważny jest także przegląd przed zakupem pojazdu. Może to nas uchronić przed kupnem wadliwego samochodu. Ja taki przegląd dokonywałem w serwisie merc-jaworowscy.pl w Pile.

#13 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 23:52

Wiesz co to tak naprawdę zależy od ilości robionych kilometrów oraz stanu technicznego i wieku auta. Jeżeli jeździsz Volkswagenem to ze swojej strony na pewno polecam robić ich w aso, ponieważ wiąże się to z przedłużeniem ‘Gwarancji Mobilności’,  która w razie kolizji, czy kłopotów technicznych na drodze gwarantuje darmową pomoc na drodze,  holowanie no i oczywiście samochód zastępczy. 

#14 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 sierpień 2018 - 06:50

Wydaje mi się, że przegląd to raz w roku, tak jak jest to wpisane w dowodzie rejestracyjnym ;) Ja robię go w serwisie Polmozbyt Legionowo, gdzie mają też warsztat i sklep z częściami. Super opcja, bo wszystko jest na miejscu.

#15 radoslaw

radoslaw

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 07:47

Na pewno warto jest stale kontrolować stan samochodu, choćby na własną rękę i wszelkich napraw dokonywać na bieżąco. Dzięki takiemu postępowaniu uniknąć można całkiem sporej liczby problemów. Ja ostatnio naprawiałem elektronikę samochodową we Wrocławiu w serwisie Rapid Auto i byłem wyjątkowo zadowolony z przeprowadzonych usług. ;)

Oferty nieruchomości: https://www.verso.com.pl/.

#16 aszczypior

aszczypior

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 08:06

Przynajmniej raz w roku. Zmieniam olej, wszystkie filtry, serwis klimatyzacji. To konieczne minimum jak chce się jeździć bezproblemowo. 

#17 cichy77

cichy77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 11:08

Cześć! Zastanawiam się w jaki sposób można skutecznie ochronić samochód przed działaniem okresu zimowego, wiadomo, że wtedy auto bardziej dostaje w kość. Czy możecie mi coś sprawdzonego doradzić w tym obszarze tematycznym? Zastanawiam się obecnie, czy na przykład taka konserwacja podwozia jak tutaj http://konserwacjapodwozia.pl/ byłaby dobrym wyborem. Co o tym myślicie? Czy to rzeczywiście może być dobra inwestycja? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym :)

A musisz wiedzieć, że my tak naprawdę nie zmieniamy się z czasem; jesteśmy jak kwiaty, które się nie rozwijają.

#18 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 21:15

Ja natomiast zawsze robię jak tylko jest taka potrzeba, a w moim przypadku za każdym razem stawiam na aso VW gdzie wykonują mi to bardzo dokładnie w każdym z busów firmowych dzięki czemu mamy przedłużoną o kolejny rok gwarancję mobilności czyli w razie problemów technicznych na trasie pomoc drogową i auto zastępcze. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych