Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

alimenty - klauzula

alimenty matka klauzula wykonalności zabezpieczenie

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 09:45

W dniu 10 września 2014 roku Sąd  orzekł, że ojciec jest zobowiązany do płacenia alimentów na rzecz syna poprzez płacenie co miesiąc kwoty 1000,00 zł złotych do każdego 10-tego dnia miesiąca. Od dnia 1 lutego 2015 roku ojciec nie wywiązywał się  z nałożonych na niego obowiązków alimentacyjnych wobec czego została wszczęta egzekucja u komornika. Do dnia 28 października 2016 roku zaległości alimentacyjne narosły na kwotę 17 500,00

Ojciec jak się okazało oszukał Sąd w kwestii alimentów, gdyż już w trakcie sprawy rozwodowej zmienił po raz pierwszy wymiar etatu i wysokość wynagrodzenia do 1000,00 zł brutto miesięcznie. Ojciec dziecka faktycznie prowadzi dużą firmę remontowo-budowlaną. Na dzień dzisiejszy jest zgłoszony do ubezpieczeń, a obecnie podstawa wymiaru składki wynosi 231,25 zł co uniemożliwia ściąganie należności.

Ponadto ojciec dziecka pozostawił byłą żonę wraz z synem z długami z okresu małżeństwa w wysokości ok. 180 000,00 zł. Komornik potrąca matce dziecka kwotę wynoszącą połowę wynagrodzenia za pracę ok. 1650,00 zł. Po potrąceniach komorniczych otrzymuje ona ok. 1600,00 zł na utrzymanie siebie i dziecka. Jeśli jako matka otrzymałabym alimenty to i tak komornik w dalszym ciągu będzie pobierał ok. 1000,00 zł z pensji i będę zaspokajać roszczenia wierzycieli. W obecnej sytuacji nie stać mnie na nic poza jedzeniem.

W czerwcu zeszłego roku dowiedziałam się o możliwości poddania się egzekucji na alimenty od siebie dla syna i podpisałam  u notariusza oświadczenie o poddaniu się egzekucji 2 czerwca 2015 roku, po czym złożyłam do Sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności tytułowi egzekucyjnemu. Jednak do dnia dzisiejszego nie rozpatrzono sprawy. Po jej oddaleniu przez Sąd Rejonowy wniosłam odwołanie (Sąd uznał, że chcę pokrzywdzić wierzycieli nie biorąc pod uwagę sytuacji oraz tego, że alimenty mają pierwszeństwo). Wtedy okazało się, że Sąd Okręgowy dopatrzył się uchybień u kuratora nadanego małoletniemu i sprawę skierował ponownie do rozpatrzenia. Obecnie jest rozpatrywana kolejna sprawa związana z kuratorem i dopiero wtedy będzie sprawa dot. nadania klauzuli. Osobiście czuję się coraz bardziej bezradna i zrozpaczona.

Wobec powyższego wniosłam (gdyż czekam już ponad rok) o  wydanie zabezpieczenia. I tego dotyczy moje pytanie: czy powinnam otrzymać zabezpieczenie oraz ile to potrwa?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alimenty, matka, klauzula wykonalności, zabezpieczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych