Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mogę odwołać zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy?

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516552 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 08:11

Pracodawca w okresie wypowiedzenia może zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy. Czy takie zwolnienie można odwołać w każdym czasie, czy też raz udzielone obowiązuje do końca o kresu wypowiedzenia?

Powrót do artykułu: Czy mogę odwołać zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy?

#2 Guest_OjcieX

Guest_OjcieX
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 08:11

Witam uprzejmie, powiedzmy, że jestem w sytuacji "Pana Jacka". Jaką podstawą prawną mogę się posłużyć? Czy chodzi tu o Dz.U. 2015 poz 1220, która weszła w życie 22.02.2016?

#3 Guest_Sara

Guest_Sara
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2020 - 11:37

mam taką patową, pracownik złamał nogę poza zakładem pracy, był na miesięcznym zasiłku chorobowym, po 33 dniach obowiązki wypłaty chorobowego przejął ZUS, pracownik po wykorzystaniu całego przysługującego mu zwolnienia nie chce iść na zasiłek rehabilitacyj, do pracy nie wróci, bo nie jest zdolny do pracy a obowiązuje go 3 miesięczny okres wypowiedzenia, czy pracodawca musi mu dać 3 miesięczny okres wypowiedzenia i zwolnic go z obowiązku świadczenia pracy i płacić mu za te 3 miesiące?

#4 Guest_Sara25

Guest_Sara25
  • Goście

mam taką patową, pracownik złamał nogę poza zakładem pracy, był na miesięcznym zasiłku chorobowym, po 33 dniach obowiązki wypłaty chorobowego przejął ZUS, pracownik po wykorzystaniu całego przysługującego mu zwolnienia nie chce iść na zasiłek rehabilitacyj, do pracy nie wróci, bo nie jest zdolny do pracy a obowiązuje go 3 miesięczny okres wypowiedzenia, czy pracodawca musi mu dać 3 miesięczny okres wypowiedzenia i zwolnic go z obowiązku świadczenia pracy i płacić mu za te 3 miesiące?

#5 Guest_Sara25

Guest_Sara25
  • Goście

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2020 - 12:49

Jeśli wykorzystał 182 dni okresu zasiłkowego to za co chcesz mu jeszcze płacić?

Będzie miał nieobecności usprawiedliwione niepłatne.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20616 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 sierpień 2020 - 13:09

Ma dalsze zwolnienie?

#8 Guest_JE

Guest_JE
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2020 - 13:58

w okresie wypowiedzenia, w którym pracownik nie świadczy pracy bo nie można bez badań dopuścić go do pracy, nie przysługuje mu prawo do wynagrodzenia, jeśli pracownik ma niewykorzystany urlop wypoczynkowy, to w okresie wypowiedzenia pracodawca może mu go udzielić, nawet bez zgody pracownika

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20616 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 sierpień 2020 - 17:27

w okresie wypowiedzenia, w którym pracownik nie świadczy pracy bo nie można bez badań dopuścić go do pracy, nie przysługuje mu prawo do wynagrodzenia, jeśli pracownik ma niewykorzystany urlop wypoczynkowy, to w okresie wypowiedzenia pracodawca może mu go udzielić, nawet bez zgody pracownika

I jaki to ma związek z pytaniem?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych