Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kolektory słoneczne – rodzaje, zasada działania, montaż

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102570 postów

Napisano 01 listopad 2016 - 20:48

Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszym źródłem energii. Z uwagi na klimat panujący w Polsce mogą stanowić tylko uzupełnienie energii cieplnej, ale mimo to decydujemy się na ich instalację. Jakie są rodzaje kolektorów słonecznych? W jaki sposób działają kolektory i gdzie najlepiej je zainstalować?

Powrót do artykułu: Kolektory słoneczne – rodzaje, zasada działania, montaż

#2 Guest_martyna

Guest_martyna
  • Goście

Napisano 01 listopad 2016 - 20:48

Właśnie zastanawiamy się nad kolektorami, bo rzeczywiście jako uzupełniające źródło energii, wydaje się to być dobrym rozwiązaniem. Na razie jest dużo do poczytania i zaczerpnięcia wiedzy w tym temacie. Ktoś nam podrzucił, że decydując się na takie rozwiązanie, trzeba też zainteresować się płynami solarnymi, które odpowiednie zapewniają długą pracę podzespołów solarnych i polecono nam tę stronkę www.glikol.pl/plyn-solarny

#3 oskarr85

oskarr85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2019 - 17:50

W niektórych przypadkach lepszy będzie wybór paneli fotowoltaicznych. Ich niezaprzeczalną zaletą jest uniwersalność, są też wygodniejsze w montażu, jednak droższe. Zamierzając montować takie panele warto udać się na jakieś szkolenie pv, uporządkować wiedzę.

#4 radekos

radekos

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 15 maj 2019 - 21:43

Fajna sprawa, a będzie jeszcze bardziej powszechne jak jeszcze bardziej stanieją. Mi w dobrej cenie udało się znaleźć w https://www.biawar.c...tory-sloneczne/i jestem bardzo zadowolony z wyboru, bardzo fajnie się to sprawdza w praktyce.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych