Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można dostać mandat za mycie samochodu pod blokiem lub na własnej posesji w 2017 r.?

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48819 postów

Napisano 27 październik 2016 - 21:00

W myśl obowiązujących przepisów samochód można myć tylko w miejscach do tego odpowiednio przystosowanych. Zatem, czy można dostać mandat za mycie samochodu pod blokiem lub na własnej posesji?

Powrót do artykułu: Czy można dostać mandat za mycie samochodu pod blokiem lub na własnej posesji w 2017 r.?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 21:00

Myje tylko karoserie szczotka na wezu,sama woda ,za co k.. mam placic ,za bloto i kurz. Chyba w tej pl juz calkiem glupieja na punkcie szukania kasy,moze najpierw ja dajcie ludziom,by nie oszczedzali na myjni

#3 Guest_Rydz

Guest_Rydz
  • Goście

Napisano 28 październik 2016 - 07:20

Myje tylko karoserie szczotka na wezu,sama woda ,za co k.. mam placic ,za bloto i kurz. Chyba w tej pl juz calkiem glupieja na punkcie szukania kasy,moze najpierw ja dajcie ludziom,by nie oszczedzali na myjni

Ale zmywasz tą wodą tłuszcze chemiczne i oleje, które ściekają w glebę.

#4 Guest_normalny

Guest_normalny
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 10:32

Samochód brudzi się w sumie od tego co jest na ulicy i to też w czasie deszczu spływa właśnie do kanalizacji deszczowej. Dlaczego nie mogę tego umyć samą wodą z samochodu? Może zaraz będą mandaty za jazdę w czasie deszczu, bo wtedy też woda spływa z samochodu do kanalizacji?

#5 Guest_Wrocek

Guest_Wrocek
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 13:19

A jak to się ma do służb oczyszczania miasta ? Mam tu przykład z tego tygodnia - przyjechali panowie z firmy ALBA we Wrocławiu, powyciągali u mnie na osiedlu kontenery na śmieci na środek drogi i myli je jakąś substancją chemiczną a następnie spłukali pod ciśnieniem - piana płynęła ulicą przez godzinę - i co wolno tak robić ???

#6 Guest_gsm_vir

Guest_gsm_vir
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 16:20

Czyli jak pada deszcz i mój samochód stoi w deszczu i ja dodatkowo ten deszcz wykorzystam do pozbycia się brudu z mojego samochodu ... to dostanę mandat?, bo zmywam deszczem brud z auta ?  bo niby parking (z odpływami kanal. deszczowej) nie jest miejscem odpowiednim i tym bardziej wyznaczonym do mycia samochodów.
...
idąc tą logiką "dajcie mi człowieka z samochodem a znajdę mu paragraf" !!!

#7 Guest_ Demokracja

Guest_ Demokracja
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 16:35

Banda bydlaków . Za umycie samochodu na własnej posesji 500zł Za wywalenie na bruk w złodziejski sposób kila tysięcy lokatorów w Warszawce zgodny z prawem. Nawet UE nie widzi w tym obrony praw człowieka

#8 Guest_Szymek

Guest_Szymek
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 16:47

Ok rozumiem. Tylko prosze mi wyjaśnić czym różni sie woda spływająca z auta w czasie deszczu od tej z wodociagu.

#9 Guest_fsdfd

Guest_fsdfd
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 19:54

odpowiedź urzędniczej mafii może być jedna POCAŁUJTA NAS W d*pę pieprz...na urzędnicza mafia. Trzeba to barachło wykosić jednego po drugim, to się skończy żerowanie na własnym społeczeństwie.

#10 Guest_Reksio

Guest_Reksio
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 08:16

Czyli jak pada deszcz i mój samochód stoi w deszczu i ja dodatkowo ten deszcz wykorzystam do pozbycia się brudu z mojego samochodu ... to dostanę mandat?, bo zmywam deszczem brud z auta ?  bo niby parking (z odpływami kanal. deszczowej) nie jest miejscem odpowiednim i tym bardziej wyznaczonym do mycia samochodów.
...
idąc tą logiką "dajcie mi człowieka z samochodem a znajdę mu paragraf" !!!

Jeżeli wyjmiesz szczotkę i szampon do mycia samochodu to tak. jeżeli deszcz będzie spływał samoistnie po karoserii to nie. Chyba, że mandat dostanie chmura.

#11 Guest_Mi

Guest_Mi
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 13:26

Chciałbym poznać podstawę prawną do tego niby przepisu, bo coś mi tu śmierdzi nadinterpretacją. 

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 13:33

Chciałbym poznać podstawę prawną do tego niby przepisu, bo coś mi tu śmierdzi nadinterpretacją. 

Ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 196 nr 132 poz. 622) 

#13 Guest_Żeglarz

Guest_Żeglarz
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 20:06

Mam żaglówkę, która całe lato stoi przycumowana do pomostu. Jasne jest dla mnie, że nie mogę jej myć detergentami bo spłyną do wody. Ale gdzie mam ją umyć w zgodzie z prawem ? Myjni dla żaglówek nie ma, gdybym nawet zawiózł ją na przyczepie do myjni samochodowej (co jest operacją na cały dzień) to i tak to jest myjnia samochodowa. Czy ma stać brudna? Za chwilę straż miejska (albo wodna) się przyczepi że nie sprzątam... To co mam zrobić ?

#14 Guest_Janko żegarz

Guest_Janko żegarz
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 09:12

Mam żaglówkę, która całe lato stoi przycumowana do pomostu. Jasne jest dla mnie, że nie mogę jej myć detergentami bo spłyną do wody. Ale gdzie mam ją umyć w zgodzie z prawem ? Myjni dla żaglówek nie ma, gdybym nawet zawiózł ją na przyczepie do myjni samochodowej (co jest operacją na cały dzień) to i tak to jest myjnia samochodowa. Czy ma stać brudna? Za chwilę straż miejska (albo wodna) się przyczepi że nie sprzątam... To co mam zrobić ?

To nie jest myjnia samochodowa tylko myjnia. Przecież rower i samochód też możesz umyć w samoobsługowej myjni. Możesz oddać żaglówkę do czyszczenia do myjni, gdzie auta myją pracownicy. Możesz zamówić ekipę od myjni mobilnej (np. parowej). Możesz zamówić usługę mycia w marinie. W czym problem?

#15 Guest_henio

Guest_henio
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 18:01

bzdet ,jest u siebie na posesji ,brama zamknięta i co strażnik miejski mi wejdzie ? chyba sobie jaja robicie

#16 Guest_Szymek

Guest_Szymek
  • Goście

Napisano 11 listopad 2016 - 16:43

A jak jest odprowadzana woda deszczowa z tych wszystkich auto złomowisk. Stoją tam wraki mniej lub bardziej rozczłonkowane z cieknącymi z nich płynami eksploatacyjnymi.Oczywiście wszytko razem z wodą idzie do gruntu.

I jakoś wszystko się kręci i wszyscy są zadowoleni. I co na to ustawa ?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2016 - 19:44

Jest to ograniczanie praw obywatelskich i prawa własności. Przez wiele lat każdy mył auto pod blokiem i nie widziałem żadnych potoków oleju i czy innych płynów eksploatacyjnych. Takie wycieki mogą pojawić się niezależnie od mycia samochodu i nie mają nic wspólnego z tą operacją. Jeśli komuś kapie olej to wyciek będzie następował niezależnie od umycia karoserii. Chyba zaważyło lobby właścicieli myjni, których obecnie namnożyło się. 

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2016 - 20:08

(Dz. U. 196 nr 132 poz. 622) 

Ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 196 nr 132 poz. 622) 

Przeczytałem tę ustawę i nie zauważyłem tam nic na temat mycia aut. To ustawa o gospodarowaniu odpadami komunalnymi.

#19 Guest_gornik emeryt

Guest_gornik emeryt
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 13:33

to w taki razie w czasie deszczu tez nie powinno sie uzywac samochodu kazdy wie jak samochod jest podmywany w czasie jazdu po kaluzach wody ktorych na dziurawych polskich drogach nie brakuje wtedy resztki plynow na pewno sa zmywane do srodowiska

#20 Guest_EDD

Guest_EDD
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 15:45

Kolejny kretyński przepis by wyłudzić od włascicieli pojazdów kase ale to przecież polska nic dodać nic ująć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych