Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne 2017 - nowe przepisy

wróć do serwisu Kadry 31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515497 postów

Napisano 26 październik 2016 - 21:36

Od 1 stycznia 2017 r. każdy z rodziców opiekujących się więcej niż jednym dzieckiem z niepełnosprawnością uzyska prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Ile będzie wynosiło w 2017 r.?

Powrót do artykułu: Świadczenie pielęgnacyjne 2017 - nowe przepisy

#2 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 21:36

Od osmio lat opiekuje sie Ojcem po amputacji nogi i Mama chora na Aizheimera!Czy moge starac sie o zasilek pielegnacyjny?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 14:07

Od osmio lat opiekuje sie Ojcem po amputacji nogi i Mama chora na Aizheimera!Czy moge starac sie o zasilek pielegnacyjny?

A kto Ci broni starać się o taki zasiłek? Masz do tego prawo. A inna sprawa, to czy taki zasiłek Ci przysługuje. Musisz zwolnić się z pracy i nie mieć innych źródeł dochodu, wtedy zasiłek otrzymasz.

#4 Guest_Asparagus

Guest_Asparagus
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 18:50

Jestem terapeutą osób niepełnosprawnych umysłowo i intelektualnie. Wymagania to studia kierunkowe i inne kursy doszkalające w zależności od pracowni jaką się prowadzi, np praca w ogrodzie, stolarni itp . Mam odpowiedzialność za 5 podopiecznych i dodatkowo czynności związane z elementami pielęgnacyjnymi dla tych osób jak pieluchowanie czy karmienie. Na obowiązki nie narzekam ale pensja jest bliska zasiłkowi pielęgnacyjnemu. W wywiadach z rodzicami dzieci niepełnosprawnych ich rodzice twierdzą, że zasiłek powinien wynosić 2 tys. do ręki. Pytanie, czy moja pensja 1600 zł jest godna ? A też mam dziecko na wychowaniu, choć sprawne to też ma swoje potrzeby.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 14:04

Jestem terapeutą osób niepełnosprawnych umysłowo i intelektualnie. Wymagania to studia kierunkowe i inne kursy doszkalające w zależności od pracowni jaką się prowadzi, np praca w ogrodzie, stolarni itp . Mam odpowiedzialność za 5 podopiecznych i dodatkowo czynności związane z elementami pielęgnacyjnymi dla tych osób jak pieluchowanie czy karmienie. Na obowiązki nie narzekam ale pensja jest bliska zasiłkowi pielęgnacyjnemu. W wywiadach z rodzicami dzieci niepełnosprawnych ich rodzice twierdzą, że zasiłek powinien wynosić 2 tys. do ręki. Pytanie, czy moja pensja 1600 zł jest godna ? A też mam dziecko na wychowaniu, choć sprawne to też ma swoje potrzeby.

A do kogo to pytanie o godną pensję, do nas internautów? Ja po 35 latach pracy mam 1600 zł emerytury, to jest ona godna, czy nie? Wystąp do swojego pracodawcy o podwyżkę, a jak nie da, to zmień pracę na taką, gdzie godnie płacą. Tylko gdzie ta praca ???huh.png

#6 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 19:31

wysokość świadczenie pielęgnacyjnego dla rodzica opiekującego się dzieckiem niepełnosprawnym powinna być uzależniona od stopnia i rodzaju niepełnosprawności. Przecież nie wszystkie dzieci potrzebują opieki 24h/na dobę.

#7 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 20:39

A co z rodzicem który samotnie wychowuje dwoje niepełnosprawnych dzieci. 3 osoby muszą się utrzymac za 1300 zł..

#8 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 20:43

Znam osoby które mają dziecko przez 5 dni w tygodniu w internacie mimo, ze mieszkają dwie ulice dalej. One też otrzymuja 1300 zł. a sprawuja opiekę tylko w sobotę i niedzielę. To jest sprawiedliwe?

#9 Guest_Czesław

Guest_Czesław
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 20:31

czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego matka otrzymująca światczenie pielęgnacyjne na syna z 1 grupą niepełnosprawności nie może udać się na wypoczynek dwu tygodniowy zostawiając syna pod opieką męża i ojca biologicznego jednoceśnie mopr zabiera połowę świadczenia ponieważ matka nieopiekowała się dzieckiem

#10 Guest_NINA

Guest_NINA
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 19:15

Rodzicom niepełnosprawnych dzieci powinno przysługiwać godziwe świadczenie pielęgnacyjne,ponieważ nie dość że wychowują dzieci chore to niestety nie mogą iść do żadnej pracy bo kto będzie opiekował się dziećmi? Często słyszą od znajomych jak to im dobrze bo nie pracują .... Katastrofa ten kto tak uważa jest niepoważny bo nie ma pojęcia jakim wyzwaniem dla Matki szczególnie jest opieka dzieckiem szczególnej troski LUDZIE CHCEMY GODZIWYCH PIENIĘDZY CZY TO TAK DUŻO??????? 2000 ZŁ TAK LECIUTKO POWINNI PODNIEŚĆ ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE a ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY 1000 ZŁ BO CHORE DZIECI TERAZ MAJĄ 150 ZŁ NA CO TO MA BYĆ ?CHYBA NA TYLKO NA CHLEB NA CAŁY MIESIĄC.

#11 Guest_Anna 1234

Guest_Anna 1234
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 18:35

Swiadczenia pielegnacyjne tylko dla mlodszych osob ,lub tych ,ktore niepracowaly.,czy to sprawiedliwe ??)d 30 lat op[iekuje sie niepelnosprawna corka ,aby dostac cokolwiek trzeba bylo przepracowac 20 lat i przepracowalam ,dostalam najnizsza emeryture i mam 750 zl na reke ,opiekuje sie corka 24 ha .niestety dla takich matek niema nic zadnych podwyzek a dwoch swiadczen niemozna brac .Niemozna tez zrezygnowac z emerytury aby brac swiadczenie pielegnacyjne .Jestesmy pokrzywdzone ,matki ktore ciezko wy[racowaly te lata (niebylo wtedy pampersow ,pralka chodzila na okraglo)Trzeba bylo zapewnic opieke dziecku ,spalo sie po 2 godziny na dobe i dzis zostrawia sie nas na marginesie!!!od wielu lat bo juz dawno swiadczenie przewyzsza nasze emerytury!!!Trzeba bylo brac prace jaka sie da pogodzic z opieka ,same jestesmy schorowane i nasze dorosle dzieci tez wymaga leczenia ze wzgledu na inne choroby oprocz swojej niepelnosprawnosc,zostajemy z glodowymi dochodami ,bo przeciez my matki po 60+ niedamy raduy strajkowac bo nasze sily i zdrowie niepozwalaja.

#12 Guest_PAWEŁ 2411

Guest_PAWEŁ 2411
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 23:41

Witam sam wychowuję dzieci niepełnosprawne,mam przyznane świadczenie pielęgnacyjne na pierwsze dziecko,sąd mi to samo przyznał na drugie dziecko,czy dostanę też na drugie dziecko?.

#13 Guest_ilona

Guest_ilona
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 21:21

Moje dziecko ma 4 łatka jest nadpobudliwe jest podejrzenie padaczki czekam na badanie byłam na komisji i cóż nie przyznano mi świadczenia pielegnacyjnegoTylko 153 samotnie wychowuje jest rehabilitowane więc jak mam podjąć pracę paranoja w pl .avjak się w W-wie odwołała to stwierdzono że mam500 polu.Ja chetniebposzlabym do pracy tylko kto zajmie rehabilitacja lotu je dzdziecko

#14 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:55

Ja tez mam 7 letnia corke niepelnosprawna urodzila sie bez reki ale wedlug komisji nie pitrzebuje drugiej osoby do pomocy pracuje latam na rehabilitacje bo poszedl jej kregoslup ,nefrolog,alergolog szlag mnie trafia bo prubuje zwiazac koniec z konc a ile nierobow na tym skorzysta bo wiem ile takich orzeczen z punktem 7i8 maja ludzie na tak maja wydanych po znajomosciach

#15 Guest_E...

Guest_E...
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:13

Paweł 2411 nie dostaniesz dostaniesz ewentualnie 153 zl i 60 zl rehablitacyjnego

#16 Guest_mamuska

Guest_mamuska
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 10:44

nie chce nic komentowac mam pytanie bo pisza w artykule ze swiadczenie pielegnacyjne jezeli jest wiecej niz jedno dziecko niepelnosprawne np dwoje dostana oboje rodzicow a co w przypadku samotnej matki wychowujacej dwojke dzieci niepelnosprawnych gdy ojciec jest pozbawiony wladzy rodzicielskiej i ma zakaz stykalnosci z maloletnimi.... szukam i szukam i nie ma nic na ten temat

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:47

nie chce nic komentowac mam pytanie bo pisza w artykule ze swiadczenie pielegnacyjne jezeli jest wiecej niz jedno dziecko niepelnosprawne np dwoje dostana oboje rodzicow a co w przypadku samotnej matki wychowujacej dwojke dzieci niepelnosprawnych gdy ojciec jest pozbawiony wladzy rodzicielskiej i ma zakaz stykalnosci z maloletnimi.... szukam i szukam i nie ma nic na ten temat

To w Twojej sytuacji nic się nie zmieni. Ojciec pozbawiony praw rodzicielskich, nie może wnioskować o takie świadczenie.

#18 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:42

no to ja wiem ze ojciec nie moze dziadkowie tez nie dostana na siebie bo pracuja ... koszty leczenia i koszty ogolnego utrzymania siebie i dzieci jest w moim obowiazku i myslalam ze to moze w takiej sytuacji to samotna mama to moze otrzymac na siebie skoro oboje dzieci maja w orzeczeniach pkt 6 7 8 ze wymaga ale jak nie to trudno... troszke to bezsensu ale ok rozumiem i nie chce zebyscie odebrali to tak ze lece na kase bo tak nie jest z checia sama bym chciala pracowac ale nawet nie moge w takiej sytuacji isc do pracy bo nie ma na to czasu jak sie ma dwojke dzieci z autyzmem to czas pochlaniaja terapie wizyty na raty u lekarzy dojazdy rozne do roznych osrodkow bo mieszkam w dziurze w ktorej nic tu nie ma terapia to WWR i do 7 roku zycia nawet nie ma odpowiednich u nas lekarzy i trzeba wszedzie dojezdzac na wlasna reke wiec caly czas jakies koszty i dlatego stad moje pytanie bylo czy w takiej sytuacji moglabym sie starac o to drugie na siebie ale jak nie to trudno dawalismy rady z jednego i bedziemy dawac rady dalej ... dziekuje bardzo za wazne informacje i pozdrawiamy cieplutko

#19 Guest_bolek

Guest_bolek
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:52

Witam sam wychowuję dzieci niepełnosprawne,mam przyznane świadczenie pielęgnacyjne na pierwsze dziecko,sąd mi to samo przyznał na drugie dziecko,czy dostanę też na drugie dziecko?.

to jest tak jak u mnie tylko sadownie nie mam tego przyznanego tylko przez komisje ze dzieci wymagaja dostaje tylko na jedno dziecko swiadczenie mimo ze drugiemu sie tez nalezy i tez nie moge pobrac bo wg starych przepisow nalezalo sie na jedno dzieciatko i teraz wg nowej ustawy myslalem ze dostane na drugie ale Panie w mopsie same nie wiedzialy powiedzialy ze w takim przypadku powinno mi sie nalezec skoro jestem samotnym ojcem ale do konca nie wiedza i mam jutro podejsc do mopsu i mi powiedza czy tak czy nie ... jak cos bede wiedzec wiecej dam znac ....ale watpie ze to przejdzie... widze ze tu wiecej osob sie pyta co w sytuacji samotnych rodzicow

#20 Guest_Anastazja

Guest_Anastazja
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:11

Witam, mam taką samą sytuację, że mam dwójkę dzieci niepełnosprawnych, a jestem samotną matką. Zastanawiam się czy najbliższa rodzina - jak np. moja mama mogłaby dostać świadczenie za 1 dziecko, tym bardziej że jest cały czas z nami, bo nie ogarniam czasami dwójki na raz i pomoc jest potrzebna (dodam, że mama nie pracuje, bo pomaga przy dzieciach, nie ma renty, emerytury itp.)

I też jak koleżanka powyżej dopiszę, że nie lecę na kasę, tylko wszystko tyle kosztuje, teraz jakoś ledwo wiążemy koniec z końcem, ale jakby był dodatkowy wpływ, zawsze byłoby lepiej. Proszę o rozsądne odpowiedzi, za hejty dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych