Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

kłopotliwy były współwłaściciel

współwłaściciel zniesienie współwłasności wyprowadzka sąsiada

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 25 październik 2016 - 16:07

Witam

Piszę ten post, ponieważ nigdzie w Internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.

Jeszcze do niedawna byłam współwłaścicielką domu (bliźniak) i sporej części ziemi... po 2 latach walki w sądzie doszliśmy z sąsiadką do porozumienia: ja biorę dom i kawałek ziemi, ona pozostałą część ziemi (bez domu)... W ugodzie sądowej jest zapis, że sąsiadka może mieszkać w połowie domu do końca roku (godziłam się na taki warunek). Ale niestety ostatnio zaczęły się poważne problemy.... ale może zacznę od szczegółów...

1. Dom jest typu bliźniak (lustrzane odbicie): 2 osobne wejścia, żadne pomieszczenie nie jest częścią wspólną.... ja mieszkam w 1 części domu, sąsiadka w drugiej. Ma prawo mieszkać w tej części do końca roku (Ugoda sądowa) bez płacenia czynszu ( w ugodzie jest jednak zapis, że musi ponosić opłaty za własne media)

2. Podczas trwania procesu zniesienia współwłasności został powołany biegły rzeczoznawca, który wycenił wartości obu części domu, ziemi, itp. oraz przedstawił kilka wariantów podziału. I tu chciałabym zaznaczyć, że w opinii biegłego jest zapis, że "biegły ustali wartość każdej z dwóch wydzielonych części uwzględniając przy tym standard wykończenia i wyposażenia budynku". I tak było...

Biegły wyceniając części domu uwzględnił kto ma jaką instalację C.O. itp.... (posiadam protokół oględzin wraz ze zdjęciami) U sąsiadki wyraźnie było napisane, że posiada piec na ekogroszek, z podajnikiem i sterownikami (jest dokładny opis i model) oraz aluminiowe grzejniki. I TU WŁAŚNIE JEST PROBLEM bo sąsiadeczka zaczyna się wyprowadzać a wraz z wyprowadzką podmieniła piece (wymontowała ten na ekogroszek a wstawiła stary, używany "śmieciowy") a co lepsze.... okazało się, że w dodatku wyprzedaje grzejniki. CZY MA TAKIE PRAWO?? Przecież instalacja wchodziła w skład wyceny domu.... co powinnam dalej zrobić? Poza tym mam prawie pewność, że dewastuje cały dom bo od kilku dni słychać kucie ścian, itp. WG JAKIEGO PRAWA MOGĘ WEJŚĆ DO TEMATEJ CZĘŚCI DOMU? Sama raczej dobrowolnie mnie ni wpuści. Jakie przepisy regulują prawa i obowiązki moje i sąsiadki? (bo raczej nie Ustawa o Ochronie Praw Lokatorów?

Pomocy!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: współwłaściciel, zniesienie współwłasności, wyprowadzka sąsiada

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych