Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lot samolotem

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 25 październik 2016 - 10:24

O czym powinienem pomyśleć wybierając się w podróż samolotem? Jak się najlepiej zapakować? Czy lepiej na lotnisko dojechać samochodem i gdzieś go tam zostawić czy może lepiej skorzystać z komunikacji? Proszę o praktyczne rady :)

#2 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 26 październik 2016 - 12:28

Nie radzę jechać samochodem, gdyż nie znając lotniska można się "zaplątać". Lepiej wybrać takie połączenie lub zamówić taksówkę. Warto też dowiedzieć się u przewoźnika o dopuszczalne wymiary oraz masę bagażu, gdyż za przekroczenia się dopłaca.

#3 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 983 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 11:14

Wszystko zależy od tego jak daleko ma się na lotnisko, a co do pakowania, trzeba pamiętać, że ilość bagażu jaki mozna ze sobą zabrać jest raczej ograniczony.

#4 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:49

Ja zawsze jadę autobusem albo taksówką, własny samochód niby spoko ale pamiętaj że trzeba za parking zapłacić :D 

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#5 Szymon507

Szymon507

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 09:40

Ja wybieram lotnisko w miejscowości gdzie mam rodzinę, i problem z zostawieniem auta znika.

#6 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1032 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 16:49

O wielu sprawach trzeba pamiętać lecąc samolotem. Najwazniejsze dokumenty ;)

Always look on the bright side of life!

#7 Adrian2

Adrian2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 21:04

Najlepiej nie jechać na lotnisko własnym autem, wtedy nie trzeba się o nie martwić, czy zostawiać na parkingu. Można skorzystać z oferty firmy https://twoj-transfair.pl . Odbierze nas z domu i dowiezie bezpiecznie na lotnisko a gdy wrócimy, będzie na nas czekała. Komfortowo i wygodnie i wbrew pozorom, nie drogo. 

#8 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:43

Przy lotniskach zazwyczaj znajdują się parkingi, wiec na lotnisko radziłbym jechać własnym samochodem.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 23:31

hej, ja mam trochę inne pytanie. czy ktoś z was może mi doradzić czy warto skorzystać z parkingu parkinga1pyrzowice.pl na lotnisku pyrzowice?

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13517 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 grudzień 2017 - 23:33

to raczej kiepska reklama tego parkingu  :P 

#11 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 08:40

Jeżeli będzie to podróż z lotniska Okęcie to warto też mieć gdzie zostawić auto. My za każdym razem korzystamy z https://www.parking-lotnisko.pl/ Park&Fly przy Alei Krakowskiej 42. Zapewniają całodobową ochronę oraz bezpłatny przewóz z parkingu na lotnisko klimatyzowanym busem. Jeden z lepszych cenników i co ważne duża powierzchnia, więc nie ma takiej obawy o jakiekolwiek uszkodzenie auta przed Twoim powrotem :)

#12 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 397 postów

Napisano 14 maj 2018 - 06:34

Tutaj w pełni sie zgadzam z moim poprzednikiem, jeżeli potrzebujesz zostawić auto w pewnym i bezpiecznym miejscu to w okolicy Okęcia jestem zdecydowanie za Park&Fly,mają duża ilość miejsc parkingowych, do tego zapewniają transport busem na lotnisko i z powrotem oraz można złapać dodatkowe rabaty na posiłki w restauracji lotniskowej, czy nawet kurs nurkowania. Warto poczytać więcej na ich temat na ich stronie internetowej, gdzie znajdziesz dokładniejsze informacje. 

#13 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 13:34

Ważne jest też to, by nie przepłacać za lot. Da się znaleźć bilety lotnicze w promocyjnych cenach. Jak? O tym przeczytasz na: http://money.pl/arch...,0,2418441.html . Sądzę, że od tego należy w ogóle zacząć.

#14 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów

Napisano 18 luty 2019 - 14:09

"Taniość" lotu to najważniejsze kryterium wyboru.

#15 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 614 postów

Napisano 19 luty 2019 - 11:54

Nigdy nie leciałem samolotem, więc dla mnie byłoby to dość niepokojące.

#16 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 11:25

Zawsze może być ten pierwszy raz. Ja wybierzesz się na wakacje samolotem,to pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 20:21

a gdzie zostawialiście auto na parkingu przy lotnisku Katowice Pyrzowice? zna ktoś parkinga1pyrzowice.pl?

#18 zwinka055

zwinka055

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 12:29

jeśli chodzi o parking to zależy, ja wole zostawiać auto na parkingu nieco dalej od lotniska, a firma oferuje podwózkę na lotnisko, więc też się nie muszę tym martwić :) ale wiem, że wiele osób korzysta z parkingów jak najbliżej, kwestia ceny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych