Skocz do zawartości


PFRON - obniżanie składek a lekka niepełnosprawność

PFRON składki stopień niepełnosprawności

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 23 październik 2016 - 15:52

Dzień dobry,
 
Pewna osoba uważa, że od lipca br. zmieniły się przepisy i zatrudnianie osób o lekkim stopniu niepełnosprawności nie obniża już wysokości składki na PFRON. Jako, że zupełnie nie orientuję się w temacie, zacząłem od przejrzenia ustawy, i rzeczywiście - w ustawie znajduje się zapis:
"Art. 22. 1. Wpłaty na Fundusz, o których mowa w art. 21, ulegają obniżeniu z tytułu zakupu usługi, z wyłączeniem handlu, lub produkcji pracodawcy zatrudniającego co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągającego wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności w wysokości co najmniej 10 %, zwanego dalej "sprzedającym"."
Problem w tym, że przejrzałem wcześniejsze wersje ustawy i nie znalazłem w nich żadnej wzmianki obniżaniu składki z tytułu zatrudniania osób o lekkim stopniu niepełnosprawności, również nie mogę "wygooglować" żadnego artykułu na temat takiej zmiany. Czy osoba z którą rozmawiałem ma rację, tzn. od lipca tego roku składek nie obniża już zatrudnienie osób o lekkim stopniu niepełnosprawności, czy tak naprawdę zawsze tak było? 
 
Dziękuję za ew. pomoc,
Michał Barczyński
Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PFRON, składki, stopień niepełnosprawności

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych