Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Kurs w Stowarzyszeniu Księgowych, aby się przebranżowić?

kurs księgowość księgowośćIstopnia kadryipłace kadry płace księgowa przekwalifikowanie stowarzyszenieksięgowych przebranżowienie

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryc_Ka

Patryc_Ka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 październik 2016 - 11:51

Witam.

Mam 29 lat. Ukończone studia pedagogiczne o specjalności Doradztwo Zawodowe i Personalne. Nie pracuję w zawodzie, głównie ze wzgędów osobowościowych - nie chcę pracować bezpośrednio z Klientem, a po moich studiach to mogłabym szukać pracy głównie w agencjach pracy, w działach kadr, przy rekrutacji/selekcji pracowników. Preferowałabym kadry i płace, jednak wiem jakie są wymagania na tego typu stanowiska - studia kierunkowe, doświadczenie w latach itp. Ja zrobiłam 2 msc. kurs to nawet mnie na rozmowy nie zapraszali. I przyznaję po moich studiach nie mam praktycznych umiejętności w tym zakresie - a to podstawa. Opracowanie Kodeksu Pracy to za mało ;)

5 lat pracowałam jako konsultantka w branży telekomunikacyjnej, dopóki nie zamknęli działu i mnie nie zwolnili. Teraz pracuję znów w firmie telekomunikacyjnej, chociaż zajmuję się procesem zmiany sprzedawcy energii elektycznej - też jako konsultantka, praca bez kontaktu z Klientem. 

Aktualnie zarabiam bardzo mało, w pracy kiepska atmosfera, czuję, że nie mam żadnych perspektyw, kwalifikacji.... I myślę co by tu ze sobą zrobić - jak się przebranżowić, by w końcu zacząć robić coś sensownego. Jestem osobą ambitną, szybko się uczę, tylko zasadniczy problem  sama nie wiem czego chcę. 

Kierując się dobrymi opiniami o Stowarzyszeniu Ksiegowych pomyślałam, że może zacząć kształcić się u nich. To by mi pozwoliło na połączenie pracy z nauką w weekendy. Tylko już teraz stoję przed dylematem. 

Czy próbować uderzać w Kadry i Płace - 3 msc kurs. To niby bardziej związane z moimi studiami i wyglądałoby na dokształcanie się w tej branży związanej z personelem. Jednak wiem,  że trudno zacząć w tym pracę, wymagają doświadczenia kilkuletniego, mało jest ofert na stanowiska asystenckie itp. 

Czy może coś zupełnie nowego i rozpocząć kurs rachunkowości I stopnia dla kandydatów na księgowych. Od razu księgową bym nie była, ale chyba początkującycm  łatwiej zacząć w tym pracę na stanowiskach asystenckich, gdzieś w biurach rachunkowych... potem można kontynuować naukę II stopnia. A i osobowościowo niby dla mnie lepiej, bo chyba mniej do czynienia bezpośrednio z Klientem, praca wymagająca skupienia, skrupulatności - a taka właśnie jestem.

Nie wiem czy dobrze myślę. Wiem tylko, że muszę się wziąć za swoje życie, bo jestem ciągle z siebie niezadowolna i źle mi z tym, a czas płynie, płynie... za chwilę się okażę, że jedyne do czego się nadaję to obsługa telefoniczna klienta, co jest okropne z mojego punktu widzenia. A chciałabym się móc rozwijać w jakiejś branży. Za dużo myślę zamiast zacząć działać... z kolei nieprzemyślane działanie może okazać się stratą pieniędzy i czasu...

Chętnie wysłucham Waszych opinii, doświadczeń związanych z ww. kursami/branżami itp. Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam!

#2 Guest_izaa

Guest_izaa
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 13:30

kurs księgowości
witam również jesten zaintersowana kursem z ksiegowosci.. czy mógłby ktos opowiedziec jak dokladnie wyglada taki kurs prowadzony w stowarzyszeniu księgowych?

#3 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 551 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:01

Bardzo dobre szkolenia posiada firma Marzeny Nikliborc więcej dowiesz się tu najlepsze podejście to tematu z jakim kiedykolwiek się spotkałem, zdecydowanie polecam. 

#4 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 19:40

Ja również miałam moment, że zupełnie się "przebranżowiłam".  Pracowałam w korpo na stanowisku kierownika. Odeszłam, zrobiłam kilka miesięcy przerwy, aby zastanowić się co chcę w życiu robić i stwierdziłam że będę kadrową. Zrobiłam studia podyplomowe z kadr i płac w prywatnej uczelni, na których kompletnie nic się nie nauczyłam. A to nie tylko moje odczucie, więc generalnie strata czasu i pieniędzy. Po studiach stwierdziłam, że zacznę od zera jako księgowa. Wysłałam CV do 2 biur,  jedno z nich się odezwało tego samo dnia, drugiego dnia byłam na rozmowie, gdzie szczerze powiedziałam, że nic nie umiem ale chcę się nauczyć. Coś tam może umiałam, bo przez chwilę prowadziłam księgowość męża, ale to tylko jedna firma, więc bez szału.   Zgodziłam się na niską pensję w zamian za wyszkolenie. Na rozmowie okazało się ,że spodobało im się że mam studia podyplomowe z kadr i płac.... więc mimo że nic z tych studiów nie wyniosłam, to jednak w CV się  przydały. Trzeciego dnia zaczęłam prace. Przez pierwszy rok bardzo się poświęciłam,  bo od początku dostałam dużo firm i nie było taryfy ulgowej. Były dni, że siedziałam w pracy od 8 do 23, bo bardzo chciałam się nauczyć i nie mieć żadnych zaległości. Dziewczyny bardzo mi pomagała, więc atmosfera była ok. Mniej więcej po roku sytuacja się ustabilizowała. Dziś mijają 3 lata, prowadzę 40 firm samodzielnie łącznie z kadrami. Od roku również 2 spółki i myślę o założeniu swojej działalności. Okazało się, że księgowość to idealny kierunek dla mnie smile.png Trzymam za Ciebie kciuki, abyś znalazła swoje idealne miejsce pracy. 

#5 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:07

Kursy prowadzone w Stowarzyszeniu Księgowych to naprawdę duża dawka wiedzy i godne polecenia,

jeżeli chcesz czegoś się dowiedzieć to polecam. 

#6 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 09:16

Mamy XXI wiek. Polecam wszystkie kursy prowadzone przez Krajową Izbę Księgowych. Jest to bardzo duża szkoła z Warszawy, która zatrudnia fajnych specjalistów, a wszystko jest prowadzone przez internet (e-learningowo). Warto zadzwonić do nich i się dowiedzieć więcej szczegółów: www.kik.edu.pl/src-forum

#7 PanDragon

PanDragon

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 13:34

A może warto byłoby poszperać w Sieci? Tam się zawsze coś sprawdzone znajdzie ;)

Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc

#8 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 17:59

Mamy XXI wiek. Polecam wszystkie kursy prowadzone przez Krajową Izbę Księgowych. Jest to bardzo duża szkoła z Warszawy, która zatrudnia fajnych specjalistów, a wszystko jest prowadzone przez internet (e-learningowo). Warto zadzwonić do nich i się dowiedzieć więcej szczegółów: www.kik.edu.pl/src-forum

A ja nie polecam Krajowej Izby Księgowych. Kursy przez internet (w moim przypadku "Specjalista ds. Kadr") są na bardzo słabym poziomie. Nie wiem jak można po takim kursie mieć jakąkolwiek wiedzę, skoro przepisy w materiałach są przestarzałe (np. z 2012 roku) a do tego zawierają jeszcze różne błędy. Poza tym nie można odstąpić od umowy w wyznaczonym terminie. Radzę dobrze przemyśleć decyzję o podjęciu takiego kursu.

#9 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 20:12

Bylem kursantem na kursie Krajowej Izby Ksiegowych zarówno w Warszawie na kursie stacjonarnym i tym prowadzonym w formie e-learningowej. Jeden i drugi kurs 100 razy lepszy pod katem poziomu i formy niż te w stowarzyszeniu ksiegowych. W ogóle bez porownania... w stowarzyszeniu średnia wieku prowadzacych to chyba z 80 lat i wyklady meeega nudne. Nie mozna nie zasnac . Sory ale taka prawda...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kurs, księgowość, księgowośćIstopnia, kadryipłace, kadry, płace, księgowa, przekwalifikowanie, stowarzyszenieksięgowych, przebranżowienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych