Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynająć samochód, czy kupić na własność?

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49147 postów

Napisano 15 październik 2016 - 17:07

Usługa wynajmu długoterminowego zdobywa na polskim rynku coraz większą popularność. 35% mikro i małych przedsiębiorstw deklaruje, że woli płacić za korzystanie z pojazdu niż kupować go na własność.

Powrót do artykułu: Wynająć samochód, czy kupić na własność?

#2 Guest_hanna.wyręga

Guest_hanna.wyręga
  • Goście

Napisano 15 październik 2016 - 17:07

Myślę, że te firmy, które stać, bez problemu mogą zdecydować się na zakup samochodu. Niestety nie wszyscy mają taką możliwość, a wręcz coraz częściej nawet firmy z większym kapitałem decydują się na leasing bądź wynajem. U nas nigdy nie było pomysłu zakupu lub wykupu samochodu po czasie leasingowania więc skorzystaliśmy ze sprawdzonej już metody wynajmu aut służbowych. Podpisaliśmy umowę w Panek, bo na terenie naszego województwa ta wypożyczalnia okazała się najlepszą i polecaną przez innych klientów.

#3 Guest_dickenson

Guest_dickenson
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 10:02

Wynajem rzeczywiście robi się coraz popularniejszy, ale podobnie jak auta poleasingowe, chociaż te drugie częściej to albo mikro działalności albo osoby prywatne. Można znaleźć naprawdę fajną ofertę za bezcen. Sam polecam sprawdzać aukcje różnych firm leasingowych, jak np raiffeisen leasing, bo można trafić na takie perełki, że głowa mala

#4 mx2016

mx2016

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 19:44

Ja jestem jak najbardziej za wynajęciem. Sam kilka razy korzystałem z usług firm takich jak wypożyczalnia samochodów w Białymstoku VIP. Swoją drogą polecam serdecznie. 

#5 Guest_stefano

Guest_stefano
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 09:45

Zakup to jedno, ale utrzymanie też kosztuje. W przypadku mojej firmy najłatwiej jest wynajmować auto. Od przeszło roku wypożyczam z firmy Bziuk. Jak do tej pory nie zawiodłem się.

#6 Fernis21

Fernis21

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:22

Ja bym poszedł w wynajem. To daje ten komfort, że oprócz paliwa nic praktycznie nie trzeba przy takim aucie robić. Myślę, że ta wypożyczalnia samochodów wrocław powinna mieć w ofercie coś co mogłoby Cię zainteresować.

#7 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 28 maj 2018 - 14:07

Moim zdaniem lepiej kupić na własność, a jeżeli masz sporą rodzinkę to poszedłbym w kierunku czegoś większego i tutaj SUV będzie super opcją, szczególnie przy wyjazdach na wakacje, czy ferie. Ze swojego doświadczenia mogę polecić Ci Honda CR-V, a zarówno nowe jak i lekko używane auta tej marki możesz znaleźć w salonie HondaPlaza Warszawa i przetestować je na jeździe próbnej.  

#8 Guest_Żornik

Guest_Żornik
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2018 - 18:05

No jak ktoś jest takim weekendowym kierowcą jak ja, to bardziej opłaca się samochód wynająć niż kupić. Mieszkam w Olsztynie i korzystam z wypożyczalni Ahaw, bo oferują najlepsze warunki (tym bardziej dla stałych klientów ;) )

#9 Guest_Alexander

Guest_Alexander
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 13:15

Wynajem długoterminowy się bardziej opłaca niż leasing, wziąłem tak kilka hybrydowych aurisów na firmę, płacę jedną fakturę zbiorczo, odliczam VAT, wrzucam w koszty, serwis w cenie i nic mnie więcej nie interesuje.

#10 Guest_soulmate

Guest_soulmate
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 16:32

A może leasing dla małych firm? Osobiście skorzystałem z oferty Toyota Banku, mieli akurat wyprzedaż rocznika i kilka tysięcy mniej zapłaciłem a auto nowiutkie.

#11 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 12:14

A jakiego modelu konkretnie szukasz ? Ja na przykład po długich poszukiwaniach i wielu wątpliwościach zdecydowałam się na BMW. Sama pewnie nie dokonałabym takiego wyboru ale przypadkiem trafiłam do Bawaria Motors BMW i tam Panowie doradzili mi właśnie tą markę. Nie wiem skąd jesteś, ja byłam w Warszawie ale mają też siedziby w Jankach, Gdańsku i Katowicach. Możesz sobie poczytać więcej na ich stronie internetowej http://warszawa.bawa...riamotors.pl/. Ja jestem zadowolona ze współpracy z nimi.

#12 Guest_Dymitr

Guest_Dymitr
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2018 - 17:39

Zależy od sytuacji. Ja wynajmuję, a mieszkając w Warmińsko-Mazurskim korzystam z wypożyczalni Ahaw. Polecam bo wybór duży a wynajęcie nie kosztuje dużo.

#13 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 538 postów

Napisano 25 październik 2018 - 14:31

No ja jednak postawiłem na zakup auta, przynajmniej mogę go odsprzedaż gdybym już nie potrzebował czy chciał wymienić na inny. W Bawarii Motors BMW w Warszawie mieli wyprzedaż modeli więc załapałem się na fajną cenę i jestem zadowolony z auta.

#14 chrisrea

chrisrea

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 21:15

W sumie to nie ma sie co dziwic. Dzisiejsze czasy nie sa zbyt laskawe dla ludzi chcacych przyoszedzic zbytnio na zakupie samochodu uzywanego .. to co na chwile zakupu sie zaoszczedzi .. w dluzszej perspektywie pojdzie na naprawy. Niestety sprzedawcy sa bardzo dobrze obeznani w temacie tego co sie, kiedy psuje i wiedza kiedy wystawic dany samochod na sprzedaz. Jesli posiadamy firme to jeszcze lepiej bo mozemy skorzystac z oferty leasingu. Z tego co ostatnio slyszalem to bardzo atraykcyjna jest oferta Renault - http://www.renaultfi...sowanie/leasing Macie moze wyrobiona opinie na temat ich samochodow? Moj znajomy szuka jakiegos dostawczaka do firmy. Zalezy mu najbardziej na niskich kosztac utrzymania oraz niezawodnosci. Pozdrawiam

#15 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 10:17

Zacząłem od tamtego roku dość regularnie wynajmować samochody przez stronę ddpartner.com.pl, fajna wygodna aplikacja, można sobie wybrać samochód, miejsce odbioru i zdania auta, długość okresu na jaki chce się wziąć auto i też za wszystko od razu internetowo można zapłacić.

#16 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 13:33

A z jakich kosmetyków do pielęgnacji i czyszczenia auta Waszym zdaniem warto korzystać? Ja zastanawiam się nad https://cleantechco.plProfesjonalne kosmetyki samochodowe idealne do myjni samochodowej i auto detailingu.

#17 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 20:01

Ja zdecydowałem się na zakup i uważam że była to świetna opcja bo w przypadku Cr-V złapałem naprawdę dobrą promocje z wyprzedaży roczników. Dlatego jak znajdziesz wolna chwilę to zajrzyj do salonu HondaPlaza w Warszawie gdzie właśnie możesz go i nie tylko go kupić bądź pomyśleć o leasingu.

#18 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 11:50

Ja jednak jestem zwolennikiem posiadania własnego auta, dlatego też poczekałem na wyprzedaż roczników w salonie Auto Res i znalazłem auto dla siebie czyli Hyundaia i30. Ogólnie zdecydowanie polecam abyś również zajrzał w wolnej chwili do oferty ich salonu którą również możesz sprawdzić na stronie internetowej http://www.auto-res.pl/oraz  sprawdzić co mają ciekawego w zakresie aut używanych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych