Skocz do zawartości

Opony Zimowe

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2016 - 12:33

Zima coraz bliżej a nie chce czekać aż śnieg spadnie z zakupem i wymianą opon więc już zacząłem się rozglądać za oponami. W serwisie polecają mi Yokohama V903. Spotkał się ktoś z tym modelem albo producentem i może powiedzieć czy warto takie opony kupić? Wiadomo jak takie serwisy działają. 

#2 Guest_mirco

Guest_mirco
  • Goście

Napisano 15 październik 2016 - 09:59

moim zdaniem oponki aspirujące pod segment premium. Są tak na granicy średniej półki a segmentu premium. To jest tańśza wersja V905 tylko z mniejszym indeksem i mniejszymi osiągami. Ale na zimę do samochodu średniej klasy myślę że dadzą radę.

#3 Guest_jelonek

Guest_jelonek
  • Goście

Napisano 20 październik 2016 - 23:40

W ASO forda za opony do Galaxy płaciłem po 330 za sztuke. Opony nowe, z wymianą. W tym roku zima mnie nie zaskoczy wink.png

#4 Guest_kozlik

Guest_kozlik
  • Goście

Napisano 22 październik 2016 - 12:49

W ASO forda za opony do Galaxy płaciłem po 330 za sztuke. Opony nowe, z wymianą. W tym roku zima mnie nie zaskoczy wink.png

a jakie opony wsadziłeś do tego swojego forda?? Ile km zrobiłeś i jak wrażenia?

#5 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 23 październik 2016 - 11:26

Ja jeżdżę na V905 Yokohamy od zeszłego roku. Bardzo dobrze się spisywały zwłaszcza jak spadł śnieg, a rano jezdnia była lekko oblodzona. Wtedy dopiero poczułem różnicę z poprzednimi oponami. Trzymają się bardzo dobrze drogi i nie było problemu z hamowaniem. Cenowo już nie pamiętam jak wyszło, ale na pewno korzystnie:)

#6 alina00

alina00

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 październik 2016 - 17:44

a kiedy zmieniacie opony? już tera, jak spadnie śnieg czy temperatura?

#7 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 16:10

Ja zmieniam jak spadnie temperatura kilka razy w okolice 0. Często wyjeżdżam przed świtem ok 5 i wtedy drogi potrafią być już śliskie zwłaszcza jak padało wcześniej. Jeżdżę sporo głównie po mieście. W tym roku założyłem na zimę opony Strial 601 bo takie polecił mi zaufany wulkanizator. Na razie sprawdzają się całkiem nieźle na śliskiej drodze. Zobaczymy co przyniesie zima

#8 Guest_mirco

Guest_mirco
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 23:31

dobra po przeczytaniu opinii i podpytaniu kilku znajomych wziąłem te opony. Jadą do mnie więc na dniach będę montował Yokohamy.

Co do temperatury montażu to podobno gdy spadnie ponizej 10 C warto już myśleć o zmianie.

#9 Guest_Zaradek

Guest_Zaradek
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 19:02

Guest_mirco gdzie je kupiłeś, bo ja się przymierzam do zakupu kompletu nówek do Meganki, R15.?? Co do zmiany to już ludzie zmieniają, bo już śnieg się pojawia więc nie ma na co czekać..

#10 Guest_boczus

Guest_boczus
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 19:51

cieplej raczej nie będzie a jak spadnie śnieg to na wymianę będzie się czekało cały dzień. Ja kupiłem Yokohamy V903 i jestem zadowolony. Jeżdżę w tygodniu po mieście a weekendami dłuższe trasy i sprawdzają się. 

#11 Guest_Rafi

Guest_Rafi
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 18:20

dobra po przeczytaniu opinii i podpytaniu kilku znajomych wziąłem te opony. Jadą do mnie więc na dniach będę montował Yokohamy.

Co do temperatury montażu to podobno gdy spadnie ponizej 10 C warto już myśleć o zmianie.

I bardzo dobry wybór u mnie Yokohama V905 daje radę bardzo dobrze. A jaki w końcu wybrałeś model 903 czy 905 ? 

#12 marekwu1

marekwu1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 18:22

Dobra firma, polecam stronkę do Yokohamy: 

http://www.tanie-opo...sort=popularity

Pozdro

#13 Guest_radzio

Guest_radzio
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 23:26

również decydowałem się na Yokohamy ale model V903. Jestem z nich zadowolony. 

#14 zu_za

zu_za

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 21:28

A gdzie wymieniacie opony?

W sprawdzonych wulkanizacjach/ u sprawdzonych mechaników czy może korzystacie z takich wyszukiwarek jak ta: http://autogratis.pl...ystkie-typy-aut

#15 Guest_cyga

Guest_cyga
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 20:23

Opony na zimowe zmieniłem już na koniec października. W tym roku musiałem kupić nowy komplet i postawiłem na Dębica FRIGO 2 MS. Na aaopony.pl dałem po 165zł sztuka + 40zł przesyłka.

#16 sekula

sekula

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:48

wez jakies nowe opony. nokiany albo fulde. niedrogie i rozsadne. jak stac cie to continentale dunlopy.

#17 derbgrrla

derbgrrla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 18:53

Dunlopów nie polecam, jak dla mnie są za miękkie.  Wcześniej miałem jeszcze bieżniki, strasznie się tłukły, ale przez gruby bieżnik świetnie spisywały się an śniegu. Teraz mam Dębice i jestem w miarę zadowolony.

najtańsze oc

#18 Raynor

Raynor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 luty 2017 - 14:56

Jakie oponki proponujecie na lato do for focus mk2 rozmiar: 195/65 R15 ?

Najwalniejsze parametry to bezpieczeństwo, później oszczędność, głośność , trwałość. Budżet około 1000 zł.

Pozdrawiam

#19 Aligru

Aligru

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 09:58

Polecam przed zakupem i montażem sprawdzić jakiś aktualny test zimówek dostępnych na rynku. Łatwo się naciąć na jakiś bubel (szczególnie polecam omijać opony z marketów). Tutaj dobrze wszystko rozpisali: https://www.auto-mot...imowych,23046,1

#20 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 23:10

Jakie oponki proponujecie na lato do for focus mk2 rozmiar: 195/65 R15 ?

Najwalniejsze parametry to bezpieczeństwo, później oszczędność, głośność , trwałość. Budżet około 1000 zł.

Pozdrawiam

Teraz to już bardziej sezon na zimówki, ale jakby co to do focusa zawsze patrz w ASO forda, mają 2 razy w sezonie akcję z oponami w  promocyjnych cenach. O tej porze roku rzecz jasna to zimówki, ale na wiosnę zapewne pojawią się też letnie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych