Skocz do zawartości

Centralizacja VAT w JST

VAT centralizacja rozliczanie vat podatek od towarów i usług VAT-7

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Gmina_1

Guest_Gmina_1
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 09:40

Witam. Mam pytanie dotyczące centralizacji VAT.  Do tej pory rozliczałam Vat w gminie i sporządzałam jedną deklarację VAT-7. Od stycznia nasze jednostki  organizacyjne tj. szkoły, przedszkola i OPS będą sporządzały cząstkowe rejestry oraz deklaracje i przekazywały je do Gminy, gdzie na ich podstawie będę tworzyła jedną zbiorczą deklarację za całą Gminę. I to jest zrozumiałe. Mam natomiast problem z jednostką jaką jest sam Urząd Gminy. Do tej pory jako jednostka pomocnicza, niemająca osobowości prawnej, niebędąca podatnikiem podatku VAT Urząd nie rozliczał VAT-u. Deklaracja tworzona jest w Urzędzie jako jednostce ale z Gminy. W jaki sposób tak czysto technicznie po centralizacji będzie wyglądało sporządzanie rejestrów i deklaracji. Czy konieczne jest ujęcie Urzędu w wykazie jednostek organizacyjnych w zarządzeniu i tworzeniu rejestrów i deklaracji zerowych? Czy może wszelkie rozliczenia Gminy – te rozliczane na dzień dzisiejszy w Gminie ujmowane mają być w rejestrach Urzędu Gminy? Bardzo proszę o podpowiedź osoby, które już zmierzyły się z centralizacją, bo dla mnie ta sprawa jest niejasna.  

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VAT, centralizacja, rozliczanie vat, podatek od towarów i usług, VAT-7

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych