Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drzewo sąsiada wchodzi na moją działkę - co zrobić?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102986 postów

Napisano 04 październik 2016 - 09:14

Czy można obcinać gałęzie drzewa sąsiada, które wchodzą na naszą działkę? Odpowiedź znajdziemy w kodeksie cywilnym. Możemy obciąć gałęzie drzewa sąsiada i wyciąć korzenie drzewa, jeśli przechodzą one na naszą działkę. To samo tyczy się również owoców, które spadły na naszą działkę - wtedy stają się ona naszą własnością.

Powrót do artykułu: Drzewo sąsiada wchodzi na moją działkę - co zrobić?

#2 Guest_ewuś

Guest_ewuś
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 09:14

A co jak sasiad bedzie mnie zastraszal w zwiazku z wycieciem jego galezi na mojej dzialce?

#3 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 06 październik 2016 - 15:54

Z samym drzewem jest prosta sprawa. Gorzej z liśćmi które spadają na działkę.

Foteliki i nosidełka samochodowe dla dzieci na https://edzidzius.pl/17-foteliki w najlepszych cenach

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 10:45

Witam , jesteśmy współwłaścicielami drogi dojazdowej do naszych działek ,z jednej posesji drzewa wystają na wysokości 1,80 ok 60 cm i utrudniają spokojne wyjście z samochodu [trzeba się z chylić i] prosiliśmy sąsiadkę o przycięcie bez żadnego rezultatu czy możemy przyciąć gałęzie ????

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2017 - 17:06

A czy sasiada mozna odciac na galzie ktora jest na mojej dzialce

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 czerwiec 2017 - 17:44

A czy sasiada mozna odciac na galzie ktora jest na mojej dzialce

Można

#7 Guest_Trebor

Guest_Trebor
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2020 - 18:40

Witam. Na ogrodzeniu moim graniczącym z sąsiadem rośnie winorośl korzenie są i u mnie i u niego (większość u mnie) usuwam ze swojej strony częściowo ponieważ zagłuszją rozrost tuj natomiast sąsiad twierdzi iż to moja winorośl wycina ze swojej strony i przerzuca na moją posesję. Nawet gdyby ta roślina była moja czy on ma prawo przerzucać wycięte gałęzie do mnie czy tylko usunąć i zutylizować we własnym zakresie.

#8 Guest_Trebor

Guest_Trebor
  • Goście

Witam. Na ogrodzeniu moim graniczącym z sąsiadem rośnie winorośl korzenie są i u mnie i u niego (większość u mnie) usuwam ze swojej strony częściowo ponieważ zagłuszją rozrost tuj natomiast sąsiad twierdzi iż to moja winorośl wycina ze swojej strony i przerzuca na moją posesję. Nawet gdyby ta roślina była moja czy on ma prawo przerzucać wycięte gałęzie do mnie czy tylko usunąć i zutylizować we własnym zakresie.

#9 Guest_Trebor

Guest_Trebor
  • Goście

#10 Guest_Gość 12

Guest_Gość 12
  • Goście

#11 Guest_Gość 12

Guest_Gość 12
  • Goście

#12 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 903 postów

Napisano 04 lipiec 2020 - 19:57

weź raz wykop korzenie i do śmierci będziesz miał spokój i sąsiada

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych