Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak refakturować na zagranicznego kontrahenta?


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Remek

Remek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 574 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 11:10

Dzień dobry, mam następującą sprawę, otóż w  Polsce odbyło się spotkanie zorganizowane przez polską firmę, na którym zależało również zagranicznemu kontrahentowi. Teraz firma ma połowę kosztów cateringu refakturować za granicę. Jak zatem prawidłowo refakturować catering na zagranicznego kontrahenta? Czy wykazać tę kwotę w deklaracji VAT?



#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14204 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 wrzesień 2016 - 21:50

wg mnie wystawiasz normalną refakturę ze stawką VAT jaką masz na fakturze kosztowej



#3 vatis-ka

vatis-ka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 04 październik 2016 - 12:13

art.28i ustawy vat czyli stawka vat krajowa





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych