Skocz do zawartości

dziwne dudnienie w nocy

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_pawllo

Guest_pawllo
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2016 - 16:19

Witam.
Mieszkam w mieszkaniu komunalnym na 1 pietrze. Od ok. 2 tygodni, noc w noc, rozlegla sie dzwiek przypominajacy dudnienie, bardzo meczacy dla uszu i nie dajacy spać. Owe dudnienie rozpoczyna się od ok. 21:00 do 7,8 rano. Myslalem, ze to coś zwiazane z wezlem cieplowniczym ale OPEC sprawdzil i zadnych usterek nie stwierdzil. Macie jakieś pomysły co to może być?
Pozdrawiam

#2 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 10:57

Możliwości może być sporo. Najlepiej byłoby jakbyś nagrał to dudnienie (nawet zwykłym telefonem) i wstawił plik. Może komuś uda sie rozpoznać dudnienie na słuch. Najpewniej to coś u sąsiadów, może mają jakiś sprzęt, który wydaje taki dźwięk.

Profesjonalne usługi sprzątające Silver Service.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:06

Witam.
Mieszkam w mieszkaniu komunalnym na 1 pietrze. Od ok. 2 tygodni, noc w noc, rozlegla sie dzwiek przypominajacy dudnienie, bardzo meczacy dla uszu i nie dajacy spać. Owe dudnienie rozpoczyna się od ok. 21:00 do 7,8 rano. Myslalem, ze to coś zwiazane z wezlem cieplowniczym ale OPEC sprawdzil i zadnych usterek nie stwierdzil. Macie jakieś pomysły co to może być?
Pozdrawiam

My tego na odległość nie stwierdzimy, ale myślę, że wystarczy po 21.00 przejść się po bloku i stwierdzić, skąd dochodzi hałas. Być może, że to ktoś z sąsiadów coś włącza, może jakaś maszyna lub coś podobnego. Jeśli blok jest z betonu, to taki hałas może dobiegać nawet z odległych klatek.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:20

Prawdopodobnie jest to pochłaniacz wilgoci, który wydaje takie głuche dźwięki dudnienia, ma spore drgania i pewnie ktoś włącza na noc......albo lodówka starego typu.

W dzień takie dźwięki ze względu na inne hałasy są niesłyszalne.

#5 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 17 październik 2016 - 12:09

Ja spotkałem się z takim hałasem w pobliskim sklepie. Co jakiś czas załączała się klimatyzacja, która w nocy była wyjątkowo głośnia i właśnie dudniąca.

Profesjonalne usługi sprzątające Silver Service.

#6 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 22 październik 2016 - 15:40

Ja miałem tak z lodówką, która strasznie hałasowała. Wiem ,że ogólnie rzecz biorąc lodówki wydają jakieś dźwięki w trakcie pracy ale to było nie do zniesienia. Fachowiec powiedział ,że był to problem z systemem chłodniczym i trzeba wymienić kilka elementów. Poradził mi ten sklep https://north.pl/i rzeczywiście mają tam duży wybór części zamiennych. Teraz wszystko działa tak jak należy. 

#7 Guest_januszek

Guest_januszek
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 18:53

Dudnienie

#8 miola

miola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 14:33

Może coś w rurach naprawdę? Albo jakieś urządzanie. Albo coś u sąsiadów, jeśli masz cienki ściany to pewnie wszystko słychać

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 czerwiec 2018 - 14:36

jak nic sąsiad puszcza........ ;) ;) ;) :P :P :P

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych