Skocz do zawartości

Zwrot zaliczki- spór

spór zaliczka prawo cywilne wakacje

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2016 - 16:18

Witam, mam problem. Mianowicie w lipcu tego roku, 3 moje koleżanki miały jechać na tydzień do Mielna. Wszystko już było ustalone, miejsce, data, zaliczka wpłacona za osoby (ok. 100-200 zł) i reszta za pobyt miała być płacona już na miejscu. Wszystko odbyło się przelewem na konto. Jedna z koleżanek dwa dni przed datą wyjazdu zrezygnowała. Ja w ostatniej chwili zmobilizowałam się, zebrałam pieniądze i pojechałam na jej miejsce, żeby reszcie wyjazd nie przepadł. Niestety z tą koleżanką, która zrezygnowała z wyjazdu powstał konflikt. Domaga się zwrotu ode mnie zaliczki, którą wpłacała ponad miesiąc przed wyjazdem. Nie ma żadnych dokumentów ani potwierdzenia na to, że dokonywała jakiejkolwiek wpłaty. Oddałam jej umówioną z nią kwotę za bilety w obie strony na Busa i sprawę uznałyśmy za zamkniętą. 2 miesiące później (czyli dziś) domaga się znów zwrotu ode mnie zaliczki, którą ona wpłacała. Wiem, że z prawem jeśli chodzi o zaliczkę jest różnie, ale w regulaminie ośrodka jest napisane:

,, Zaliczka wpłacona na poczet rezerwacji przepada w momencie odwołania rezerwacji przez Wczasowicza, w przypadku odwołania  przyjazdu w okresie 14 dni przed planowanym przyjazdem."

Czy z racji tego, że akurat ten ośrodek ma takie prawo, powinnam jej oddać zaliczkę, czy też nie?

Moim zdaniem skoro zrezygnowała z wyjazdu 2 dni przed, to tak jakby zaliczka powinna jej przepaść (powinna ponieść konsekwencje)...

Przepraszam za pewien brak składu w mojej wypowiedzi, pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją.

Błagam o szybką odpowiedź i pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spór, zaliczka, prawo cywilne, wakacje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych