Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy mozna wziac kredyt na mieszkanie od dewelopera?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 brocha

brocha

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 12:50

witam, czy to prawda, ze nie moge wziąc kredytu jak chce kupić mieszkanie od dewelopera? kumpel twierdzi, ze mi nie dadzą takich pieniedzy bo nie maja sie czym zabezpieczyc czy cos takiego, nie rozumiem tego, to skad ludzie biora na to?

#2 Kopir

Kopir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 14:15

Nie słyszałam nigdy o kredycie  od dewelopera. Jeżeli chodzi o inne kredyty to zazwyczaj wszyscy bor kredyty hipoteczne gdzie mają też swój wkład własny. Myślę, że powinieneś się zastanowić nad taką opcją. Wszystko też zalezy od Twojej zdolności kredytowej. Jeżeli szukałbyś jakiegoś kredytu hipotecznego to oni http://mazowieckaagencjafinansowa.pl/ mają różne oferty kilku banków i łatwo coś dopasować do swoich potrzeb :)

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2016 - 14:26

witam, czy to prawda, ze nie moge wziąc kredytu jak chce kupić mieszkanie od dewelopera? kumpel twierdzi, ze mi nie dadzą takich pieniedzy bo nie maja sie czym zabezpieczyc czy cos takiego, nie rozumiem tego, to skad ludzie biora na to?

stylistycznie napisane, że szok

Jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera to możesz dostać kredyt hipoteczny, większość osób tak właśnie robi, nie wiem co Ci kolega namieszał. Kupujesz mieszkanie i staje się ono Twoją własnością, więc bank ma zabezpieczenie - wpis do KW tegoż mieszkania

#4 dunno

dunno

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2016 - 16:46

Kiedyś tego typu rozwiązanie dostępne było w JW Construction (np pisali o tym w Gazecie Prawnej:

serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/619758,nie-dostaniesz-kredytu-hipotecznego-od-banku-wez-pozyczke-od-dewelopera.html

Ale to była raczej ciekawostka. 

#5 szirana

szirana

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 14:52

W ogóle nie ma się czym przejmować - większość deweloperów współpracuje z doradcami kredytowymi, oni znacznie ułatwiają wzięcie kredytu. Właśnie kupuję mieszkanie, z którego jestem mega dumna pod Poznaniem w Mosinie na os. Chełmońskiego :))) Jak bym miała sfinansować tak duży i ważny zakup, jeśli nie na kredyt? Też się bałam, że nie dostanę, ale tak jak mówię, są doradcy, deweloperowi też przecież zależy i pomaga w jakimś tam stopniu, skieruje do biura doradców. Przynajmniej ja uzyskałam maksymalną pomoc przy zakupie, inaczej pewnie sama bym się pogubiła w tych kredytach i umowach. Jedyne co musisz mieć, to wkład własny, chociaż słyszałam, że i to da się obejść, ale potem kredyt jest droższy. Idź do dewelopera, niech Ci doradzą happy.png

#6 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 10:30

Można jak najbardziej. Banki dość chętnie daja kredyty na mieszkania deweloperskie z racji tego,że mieszkania takie nie tracą tak bardzo na wartości jak mieszkania z rynku wtórnego....

Warto jest wyliczyć sobie swoją zdolność kredytową już na samym początku:

http://www.kredyt-mi...mulacja-online/

Dzięki temu będziecie wiedzieli na jaki kredyt możecie się nastawić. 

#7 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 07:22

Oczywiście, że można, w sumie nie wiem, skąd to zdziwienie. Przecież kredyty hipoteczne są dziś o wiele łatwiej dostępne niż jeszcze pięć, sześć lat temu. Sam brałem taki kredyt z żoną dwa lata temu i nawet na tym dobrze wyszliśmy. Muszę Wam się zresztą przyznać, że marzyliśmy o mieszkaniu na rynku pierwotnym i to się udało. Znaleźliśmy super osiedle - https://promenadywro...oclawskie.pl/ i naprawdę cieszę, że tutaj mieszkamy. Okolica jest bardzo spokojna, nie brak terenów zielonych,a ewentualnie można sobie zawsze pojeździć rowerem albo pospacerować.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych