Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 majka_r

majka_r

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 11:49

witam wszystkich! Czy to prawda, że lepiej nie kupować mieszkania na parterze? rozglądam się za czymś własnym i widzę, że na parterze można kupić taniej, ale znajomi pukaja sie w glowe i strasza włamywaczami. Jak sądzicie jest sie czego bac? Mieszkacie na parterze? ;-)

#2 nuszz

nuszz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 07:47

moi rodzice całe życie mieszkali na parterze i nikt sie do nich nigdy nie włamał. wystarczy chyba mieszkać w normalnej dzielnicy a nie patologicznej i nie ma problemu

#3 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:13

PRawda jest taka że włamać mogą ci się na każdym piętrze. PArter ma tą zaletę że czasami w nowych blokach przynależy do niego mały skrawek zieleni na który prowadzą drzwi balkonowe, powstaje taki mały taras. Kilka razy takie rozwiązania widziałem. Dla mnie minusem parteru jest łatwość zaglądania przez okna do środka a ja bardzo cenię sobie prywatność smile.png

#4 HSDArrow

HSDArrow

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 11:31

Instalacja magnetycznych czujników czy rolet i drzwi antywłamaniowych na najniższych kondygnacjach staje się już normą w nowych budynkach mieszkalnych. Rzeczywiście, ceny mieszkań ulokowanych na parterze często są niższe, chociaż nie zawsze różnica wynika z kondygnacji.  Oprócz względów finansowych takie lokale są wygodne, gdy chodzi o wniesienie mebli w trakcie przeprowadzki, a nawet większych zakupów czy wózka dziecięcego. Niektóre mieszkania parterowe łączą się z ogrodem, co jest ich dodatkowym atutem.

#5 majka_r

majka_r

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 07:50

A to nie ejst tak, że na parterze mieszkają same staruszki i ich koty? :PP

#6 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 08:25

Akurat mając kota i nie będąc staruszką wiem że lepiej sierściuchów nie mieć na parterze smile.png Albo znikną dość szybko albo ci się mieszkanie zamieni w koci hotel.Mój dom regularnie odwiedzały okoliczne koty. Wystarczyło tylko że otwierałem balkon a już po chwili paradowały przez salon w drodze do kuchni gdzie świetnie wiedziały że czeka psia/kocia micha. W sumie nawet fajnie to wyglądało a niektóre były tak oswojonie że spokojnie dawały się głaskać smile.png

Co do parteru to widziałem fajnie rozwiązaną kwestię mini ogrodu. Gość obsadził sobie tuje dookoła granicy ogrodu i stworzył sobie w ten sposób azyl. Problemem były tylko pety rzucane często przez sąsiadów gnojarzy z wyższych pięter. Raczej nie o takie petunie chodzi w ogrodzie.

#7 HSDArrow

HSDArrow

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:54

Mieszkanie na parterze to dobre rozwiązanie dla ludzi starszych i nie w pełni sprawnych, ale również dla rodzin z dziećmi czy po prostu dla wszystkich, którzy nie mają ochoty wspinać się po schodach smile.png

Więcej o plusach i minusach tego rozwiązania można przeczytać na naszym blogu: http://hsd-arrow.pl/...y-i-zalety.html

#8 trondek23

trondek23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 04 październik 2016 - 21:23

W sumie jest OK jak masz rolety antywłamaniowe. Ważne też w jakiej dzielnicy, czy osiedle jest ogrodzone i czy mieszkanie jest przy głównym szlaku komunikacyjnym.

#9 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 14:47

Mieszkanie na parterze można zabezpieczyć (np. rolety antywłamaniowe czy zainstalowanie alarmu). Biorąc pod uwagę dostępne technologie - dla chcącego nic trudnego! Np. taki Smart House, który jest standardzie pewnie można rozszerzyć o funkcjonalności!

#10 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 17:06

Jak masz właśnie rolety antywłamaniowe to możesz spokojnie mieszkać na parterze. Ostatnio nawet zakupiłem takie do salonu i łazienki http://verti-hor.pl/i szczerze mówiąc to jestem zadowolony z zakupu. Są mocne, nie prześwitują no i zapewniają bezpieczeństwo oraz prywatność. Możesz do nich zadzwonić i spokojnie rozwiążą Twój problem.

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1299 postów

Napisano 16 luty 2017 - 08:14

Nie sądzę, by było to niebezpieczne, wszystko oczywiście może zależeć od okolicy, a także samego budynku, bo w przypadku wysokiego parteru, z pewnością można się czuć pewniej.

#12 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 12:27

Pisałam wyżej nt Smart House, tutaj masz artykuł na ten temat: http://robyg.pl/smar...nie-mieszkania/

#13 Guest_Samanta

Guest_Samanta
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 22:01

to pewnie też zalezy od tego gdzie. ja mam nisko mieszkanko w Rowach nad morzem na osiedlu Lubicz  i absolutnie nie narzekam. nawet jakos tak przyjemnie smile.png osiedle jest niewielkie, bardzo kameralne i przede wszystkim bezpieczne. Szczerze mówiąc do tej pory w ogóle nie zastanawiała się nad tym czy wysokość mieszkania może i robić jakąkolwiek różnicę. 

#14 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 11:32

Co innego mała miejscowość czy miasteczko a duże miasto typu Warszawa czy Gdańsk. Na szczęście w tych dużych miastach na nowych osiedlach jest monitoring. I jak wspomniałam wyżej można kupić mieszkanie z opcją Smart House.

#15 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 14 maj 2017 - 13:21

hmm no mi się wydaje, że w obecnych czasach mieszkanie na parterze nie jest zbyt bezpieczne. Można jednak zwiększyć bezpieczeństwo w mieszkaniu stosując np rolety antywłamaniowe. Ja mam takie zewnętrzne rolety od firmy http://intech-krakow...lony-zewnetrzne . Nie tylko zabezpieczają przed kradzieżą ale są także doskonałą osłoną przed słońcem i chronią przed utratą ciepła w zimie. 

#16 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 13:19

Takie mieszkanie może być bezpieczne pod warunkiem, że zainwestuje się w odpowiedni sprzęt który to bezpieczeństwo zagwarantuje. Mam na myśli rolety zewnętrzne, które dostępne są m.in. w ofercie na homebook.pl/produkty/rolety-zewnetrzne w atrakcyjnych cenach. Nie ma wątpliwości co do tego, że takie rolety powinny być najwyższej jakości i tutaj ta jakość jest gwarantowana.

#17 JKN

JKN

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŻywiec

Napisano 22 listopad 2017 - 07:23

Mieszkanie na partnerze ma swoje plusy i minusy. Praktycznie jak każde mieszkanie. Mamy jednak XXI wiek i rozwój technologii zabezpieczeń poszedł na tyle do przodu, że o kwestię bezpieczeństwa mieszkania na partnerze raczej nie powinniśmy się martwić. Są i systemy dźwiękowego ostrzegania, i rolety, i kamery.

#18 AgataNowa

AgataNowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 10 sierpień 2021 - 12:02

Myślę, że decyzja o wyborze mieszkania na parterze to dobra decyzja. Dlaczego? Przede wszystkim jest perspektywiczna. Starzejemy się i coraz trudniej będzie nam wchodzić na wyższe piętra, zwłaszcza z zakupami. Pod tym kątem mieszkanie na parterze jest wręcz idealne. Ja od pewnego czasu interesuje się kupnem nieruchomości pod wynajem, zwłaszcza kawalerek na parterze. Mogę polecić Ci agencję, z którą współpracuję: https://www.agentnie...moscizywiec.pl/ Być może oni przekonają Cię, że zakup mieszkania na parterze to dobra inwestycja.

#19 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 01 wrzesień 2021 - 08:22

Mieszkam sama na niskim parterze bez balkonu z dwójką malych dzieci. Wiecej widze minusow, chodzby taki, ze 1/3 mieszkania zajmuja suszarki na pranie bo.nie mam elektrycznej. Mam nad soba 10 pieter, wiec slysze winde i drzwi wejściowe ale dla mnie to raczej element poczucia, ze.nie.jestem sama 
Zimno ciagnie od podlogi, wiec.nawet latem chodzimy w skarpetkach. Plus jest taki, ze sasiedzi mi.pukaja w okno.jak.cos chca, albo.podają papierosa. Czasem zostawialam zakupyna parapecie. Okna akurat mam na rozciez otwarte i w niczym to nie przeszkada. W kuchni jest duzo robactwa,muszki na suficie,mrowki na parapecie.Jak chce sie wywietrzyc musze.ubierac siebie.i dwojke szkrabow,by wyjsc.na powietrze. Plus jest taki, ze nie trzeba.uzywac windy ani.schodów;)

Jesli szuakcie mieszkania pod inwestycję, polecam zainteresować się rynkiem nieruchomości w Krakowie

Mieszkania można przejrzeć sobie na stronie. Obecnie buduje się tam sporo, sporo osób szuka nieruchomości a spadków ich cen raczej nie będzie. 

#20 Kazikdobry

Kazikdobry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 27 październik 2021 - 11:55

moi rodzice całe życie mieszkali na parterze i nikt sie do nich nigdy nie włamał. wystarczy chyba mieszkać w normalnej dzielnicy a nie patologicznej i nie ma problemu

Też się bałem mieszkania na parterze...ale właśnie już mieszkam 10 lat, cisza i spokój bo w takiej okolicy mieszam, i pod oknami nic się nie dzieje.

-----------

https://sardynianier...mosci-sardynia/

Terrazza_P1CYN-1-300x300.jpg

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych