Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie ucznia w szkole – nieobowiązkowe

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672287 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 18:55

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że ubezpieczenia uczniów w szkołach nie są obowiązkowe. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej ma charakter dobrowolny.

Powrót do artykułu: Ubezpieczenie ucznia w szkole – nieobowiązkowe

#2 Guest_NWUcznia_.pl

Guest_NWUcznia_.pl
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 18:55

Ubezpieczenie NWucznia w szkole nie jest obowiązkowe ale w razie nieszczęśliwego wypadku może okazać się przydatne. Wybierajcie świadomie, warto zastanowić się jakie ubezpieczenie oferuje szkoła i co za tą samą składkę mogę zyskać ubezpieczając swoje dziecko indywidualnie. Kupując indywidualnie ubezpieczenie NW ucznia otrzymać można lepsze warunki, niż w grupowym ubezpieczeniu szkolnym. Można szybko sprawdzić wysokość sumy ubezpieczenia i zakres na nwucznia.pl.

#3 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2016 - 16:53

ciekawe, czym się szkoły kierują, wybierając ubezpieczalnię :/ u mojego syna szkoła wybrała jakąś beznadziejną,kilka miesięcy szarpaniny i dopiero jak EUCO wzięło ich do sądu to coś wypłacili :/

#4 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 17 październik 2016 - 19:00

Niby dobrowolne a nauczyciel straszy moje dziecko że jak nie zapłacę to librusa nam wyłączą. Mamy ubezpieczenie w innej firmie na lepszych warunkach i nie zamierzam płacić dwa razy. Po prostu będę dawała dziecku do szkoły dzienniczek ucznia i tyle. Takie dobrowolne...

#5 Guest_NWUcznia_pl

Guest_NWUcznia_pl
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 20:25

Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Jest bardzo przydatne, ale rodzice mogą wykupić NW dla dziecka także indywidualnie. Zawarte w przemyślany sposób może okazać się pomocne w razie nieszczęśliwego wypadku. Za taką samą składkę można otrzymać lepsze warunki. Ważna jest suma ubezpieczenia, bo to od niej zależy wysokość odszkodowania oraz jego zakres. Można sprawdzić na nwucznia.pl

#6 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 06 październik 2017 - 21:07

Szkola mojego dziecka klamie w tym roku na potege jesli chodzi o to dobrowolne ubezpieczenie. Przymusza rodzicow do oplacenia i straszy ze dziecko nie pojedzie na wycieczke. To jest kadra pedagogiczna ktora zajmuje sie naszymi dziecmi...coz przykro i rozczarowanie...

#7 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2020 - 09:36

Liceum pod Warszawą. Każą zapłacić 35 zł ubezpieczenia albo podać numer wykupionego gdzieś indziej. Nie mają prawa żądać żadnej z tych rzeczy bo nr ubezpieczenia to nasza prywatna sprawa. A jednak - straszą dziecko i każą płacić. XXI wiek, państwo prawa.

#8 Guest_martttt

Guest_martttt
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2020 - 14:08

Tylko iszkolne.pl/, jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#9 Guest_martttt

Guest_martttt
  • Goście

Tylko iszkolne.pl/, jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#10 Guest_martttt

Guest_martttt
  • Goście

Tylko iszkolne .pl/, jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#11 Guest_martttt

Guest_martttt
  • Goście

Tylko iszkolne .pl/, jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#12 Guest_martttt

Guest_martttt
  • Goście

Tylko iszkolne . pl/, jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#13 Guest_marttttccc

Guest_marttttccc
  • Goście

Tylko iszkolne . pl/, jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#14 Guest_miki22

Guest_miki22
  • Goście

#15 Guest_miki22

Guest_miki22
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2020 - 14:09

Tylko Iszkolne , jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#16 Guest_miki22

Guest_miki22
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2020 - 14:09

Tylko Iszkolne , jeżeli chodzi o NNW teraz. Dziecko można spokojnie wysłać na zajęcia sportowe i mieć pewność, że nawet po wybiciu zęba rodzina otrzyma kasę na leczenie. Wiem z dobrych źródeł, że dotrzymują warunków, a to najważniejsze.

#17 Guest_Rodzic

Guest_Rodzic
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 14:56

Szkoła LO w moim mieście żąda podania informacji na temat ubezpieczenia tj. czy uczeń jest ubezpieczony, czy nie. Informując, że ma to wpływ na udział w wycieczkach szkolnych ( młodzież nie jeździ na zagraniczne wycieczki ). Rozmawiając z dyrektorem placówki dowiedziałem się, że nie muszę podawać informacji, ale mogę. Poinformował mnie również, że dziecko nie będzie uczestniczyło w wycieczkach.

#18 Guest_Rodzic

Guest_Rodzic
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 14:56

Szkoła LO w moim mieście żąda podania informacji na temat ubezpieczenia tj. czy uczeń jest ubezpieczony, czy nie. Informując, że ma to wpływ na udział w wycieczkach szkolnych ( młodzież nie jeździ na zagraniczne wycieczki ). Rozmawiając z dyrektorem placówki dowiedziałem się, że nie muszę podawać informacji, ale mogę. Poinformował mnie również, że dziecko nie będzie uczestniczyło w wycieczkach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych