Skocz do zawartości

cieżarne

zwolnienie w ciąży zwolnienia a ciąża

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2016 - 06:36

Cześć, 

mam pytanie, a w zasadzie dwa.

po pierwsze pytanie dotyczy tematu, bo czytajac na tej stronie przepisy, spotkłam się z dwoma opisami, to znaczy nie mozna zwolnic kobiety jezeli jest ona w trzecim miesiacu ciazy (liczac tygodnie kalendarzowe) a w kolejnym nie bylo mowy o terminie trzech miesiecy, cytuje:

Zakaz wypowiadania umów o pracę z pracownicami w ciąży dotyczy również sytuacji, gdy w momencie wręczania wypowiedzenia pracownica nie była jeszcze w ciąży albo nie wiedziała o stanie ciąży, ale w dniu rozwiązania umowy o pracę była w ciąży. Jeśli pracownica przedstawi pracodawcy zaświadczenie stwierdzające stan ciąży, pomimo otrzymanego wypowiedzenia umowy o pracę, pracodawca jest zobowiązany cofnąć złożone oświadczenie woli.

czy w zwiazku z tym zawsze stosuje sie ten 3 miesiac czy nie??

2 pyanie również bardzo mnie trapiące dotyczy tego w jaki sposob liczy sie okres zatrudnienia. otóz ja jestem zatrudniona od 01,04,16 ale przez prawie 2 miesiące w tym czasie (czerwiec lipiec) bylam na zwolnieniu lekarskim, czy to liczy sie do stazu pracy ?? bo jest to dla mnie znaczace gdyz albo mam dwa tygodnie wypowiedzenia albo miesiąc.. w sumie nigdzie nie spotkalam sie z zadnym artykułem jak liczymy staż pracy, wiec bede wdzieczna za jakies odnosniki... czy staz liczy sie tylko składkowy?? (bo wiadomo ze na l4 nie mamy wszystkich skladek). dzieki za pomoc!

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2016 - 12:28

Zwolnienie lekarskie wlicza się do stażu pracy.

O 3 miesiącach ciąży mówi się wtedy, jeśli masz umowę na czas określony lub okres próbny przekraczający jeden miesiąc i uległaby ona rozwiązaniu przed upływem 3 miesiąca ciąży (12 tygodnia), wtedy można ją rozwiązać. Np. jesteś w piątym tygodniu ciąży, a umowa kończy Ci się za dwa tygodnie, wtedy pracodawca nie ma obowiązku Ci jej przedłużyć, ale jeśli umowa kończy się za dwa tygodnie, a Ty jesteś obecnie w np. w 11 lub 12 tygodniu ciąży, to umowa zostanie Ci przedłużona do dnia porodu.

#3 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 13:37

zwolnienie lekarskie na którym przebywałaś będąc zatrudniona u obecnego pracodawcy, wlicza się do okresu zatrudnienia - czyli jeżeli jesteś zatrudniona od 01.04.2016, to obecnie Twój staż pracy u tego pracodawcy wynosi 5 miesięcy i 15 dni

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie w ciąży, zwolnienia a ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy