Skocz do zawartości

Sposób na przechwalających się

wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2016 - 16:15

Witam

Czy znacie metody by utrzeć nosa osobie, która notorycznie  i w każdej dziedzinie przechwala się, co to nie ona?

Ona najlepsza matka, kucharka, najlepszy kierowca. Zawsze siebie opisuje w najlepszych superlatywach. W większości kłamie i dużo sobie dopowiada, aby była "kimś", np. niby była kiedyś kierownikiem, a wiem, że nie była, lub chwali się, że jest dobrym kierowcą i zdała za pierwszym razem - ale nikt tego nie może zweryfikowac, czy tak było, a jazda z nią, wcale do perfekcyjnch nie należy.

Jeśli mnie sie powodzi w życiu, np. finansowo, to ona znajduje inną dziedzinę, w ktorej ja "kuleję" i wtedy przechwala się, aby czuć się "wyżej ode mnie".

Tak było od zawsze i jest po dziś. To tylko koleżanka, ale każda rozmowa z nią to jej przechwalania się, mimo iż guzik ma to z prawdą.......

Jak sobie z kimś takim radzić?

Dodam, że osoba ta jest bardzo sprytna i przykładowo:

gdy powiem, że w tej chwili mam przypływ gotówki, to spryciara mnie naciąga lub zwleka z oddaniem wobec mnie jakiegos zobowiązania. A nie będę przecież kłamać, że nie mam kasy, skoro wyjeżdżam za granicę itp.

Czy macie takie osoby w swoim gronie i jak je traktujecie? Jak takie rozmowy prowadzicie, by nie wyjść na ofiary losu? Bo przechwalanie się i wywyższanie- czyli, że mam robić tak jak ona - to nie w moim stylu i nie przejdzie mi przez gardło.

Jak utrzeć nosa a jednoczesnie nie zniszczyć tej znajomości.

Proszę o rady, propozycje.

#2 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:00

Nic jej nie mówić, rozmawiać jedynie na neutralne tematy. opinie zachowywać dla siebie, nie dzielić się z nią z niczym i powoli wykluczyć ją ze swojego życia. Skoro to tylko koleżanka to będzie to tym łatwiejsze. Oczywiście żadnych pieniędzy nie pożyczać ani jej ani od niej. Takimi chwalipiętami nie ma się co przejmować bo zwykle tylko gadają a wiele pomóc nie mogą więc utrata takich znajomości nie będzie problemem.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:10

u mnie jest taka "koleżanka", która zawsze jest "bardziej..." np. bardziej chora. Więc nie daj Boże gdy ktoś powie, że go głowa boli.....Jeżeli sama zaczyna temat (hipochondryczka) mówię, "daj spokój G..., nie mam czasu  gadac o chorobach" wtedy mówi, z toba to nie pogadam i  wychodzi... więc  chyba zdaje to egzamin a ja mam ją z głowy... smile.png Ale przyznam że "takie koleżanki" to utrapienie i zgaga. Ciężko z takimi przebywać :/

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 11:45

No niektórzy po prostu mają taki charakter, że ciągle się chwalą.

Always look on the bright side of life!

#5 piotrWie

piotrWie

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 07:17

Najlepiej też się przechwalać :D

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19012 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 czerwiec 2017 - 08:02

Problem to ja widzę w tej, która nie może sobie z tym poradzić, jest słaba, ma niskie poczucie wartości.

#7 Anna S-ska

Anna S-ska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:50

Ja bym ironicznie komentowała: no naprawdę, życie usłane różami! Nie to, że w przeszłości kierowniczka, to jeszcze świetna matka, kucharka, kierowca... Bogata i piękna! No nic, tylko pozazdrościć. 

I tak do znudzenia komentowałabym każdą jej historyjkę. Do tego uroczy uśmiech i wymowne spojrzenie ;)

#8 theter

theter

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 13:10

po co w ogole sie z taką osobą zadawać? strata czasu wg mnie

__________________________________________________________________________________________________________

tani plac składowy

#9 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 02:51

A co jak to wlasny mąż??

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 07:51

A co jak to wlasny mąż??

A co ma być?