Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Emerytury olimpijskie i nagrody PKOl zwolnione z PIT

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198812 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:53

Polscy medaliści XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, podobnie jak medaliści igrzysk olimpijskich w poprzednich latach mogą liczyć zarówno na emeryturę olimpijską, jak i na jednorazowe nagrody pieniężne. Świadczenie przyznawane i wypłacane przez ministra sportu polskim medalistom olimpijskim, którzy ukończyli 40 rok życia (tzw. emerytura olimpijska) wynosi w 2016 roku 2.623,38 zł miesięcznie. Świadczenie to jest zwolnione z podatku dochodowego. Zwolnione z PIT są także nagrody dla olimpijczyków wypłacane przez Polski Komitet Olimpijski. Inne nagrody przyznawane przez ministra sportu za wybitne osiągnięcia sportowe, czy nagrody fundowane olimpijczykom przez prywatnych sponsorów nie korzystają ze zwolnienia z PIT.

Powrót do artykułu: Emerytury olimpijskie i nagrody PKOl zwolnione z PIT

#2 Guest_Pacarrott

Guest_Pacarrott
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:53

Nie jestem sportowcem, ale od zawsze miałem problem z wypełnianiem PIT’ów. Każdemu, kto również ma z nimi problemy polecam pomoc podatkową: papug.pl/pomoc-podatkowa/, dzięki której mam wszystko w tym temacie w końcu poukładane.

#3 forumowy

forumowy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 maj 2022 - 13:06

Aktualne informacje na temat emerytury olimpijskiej możecie sobie przeczytać na tej stronie https://zus-info.pl/...ura-olimpijska/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych