Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

rozwód rodziców kto zaopiekuje sie babcia

rozwód opieka nad babcia podział majątku

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 quintine

quintine

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 00:23

witam
moi rodzice się rozwodzą są włascicielami domu w jednej czesci mieszkającą babcią pozostałą cześć zajmują rodzice, problem polega na tym że wszyscy są schorowani a najbardziej babcia 84 lat która wymaga opieki tzn podać jeść pomóc umyć podnieść zmienić pieluchę... i mój tata który ma problemy psychiczne depresja nerwice bo nie daje rady opiekować się babcią i nie potrafi "odpyskować" obronić się przed rodzeństwem (4) ktore ma pretensje ze malo opiekuje sie babcią (tata pracuje cale dnie ma juz 62 lata i po pracy chce odpoczac a nikomu to sie nie podoba nawet babci ktora marudzi ze zadko do niej zaglada nic jej sie nie podoba tj przed praca i po pracy) w czasie kiedy on jest w pracy zaglada do babci moja mama ktora ma dosc sytuacji i chce rozwodu oraz ma inne powody  i pozostałe dzieci babci ktore zadko do niej zagladają... 
teraz problem jest taki że rodzice znależli kupca na dom babcia ma zapisane mieszkanie w obecnym domu do smierci czyli przy sprzedazy  musi sie podpisac, przy rozwodzie bedzie podział majątku tata nie jest w stanie opiekować się babcią samdzielnie bo sam z sobą ma problemy i teraz moja siostra zaoferowała się przyjąc tate pod swój dach ale nie ma wystarczajaco miejsca zeby zabrac też babcie wiadomo że moja mama tesiowej nie weźmie czy możemy prawnie oddać babcie któremuś z rodzeństwa taty pod opiekę jeżeli nawet byśmy zapłacili im za to ? czy jest taka prawna możliwość? ile byśmy musieli im zapłacić czy jest to jakaś procentowa kwota odliczana od sprzedaży domu?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2016 - 12:42

Niestety, nic nie możecie zrobić z babcią, na co babcia sama nie wyrazi zgody. W polskim prawie nie istnieje coś takiego, jak obowiązek opiekowania się bliską, schorowaną osobą. Istnieje jedynie obowiązek moralny. Tak więc wszystko musicie załatwić sami, w rodzinie i nie przy pomocy pieniędzy, a wyłącznie przy pomocy dobrej woli i za zgodą tych osób, które ewentualnie zechcą zająć się babcią. Nie poradzę Ci, co zrobić z niechcianą babcią, bo to nie temat na forum prawne.

#3 quintine

quintine

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 12:55

Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o to że któres z pozostałych dzieci babci by ją wzieły ale nie za darmo bo mają żal że dom został przepisany na mojego ojca  i złośliwie "za darmo jej nie wezmą" chociaż każde z nich otrzymało od rodziców zachówek. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozwód, opieka nad babcia, podział majątku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych