Skocz do zawartości

Umowa na odbiór smieci

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2016 - 19:11

Mam pytanie odnosnie zawarcia odrębnej umowy śmieciowej w przypadku wynajmowania nieruchomosci pod działalność gospodarczą. Czy faktycznie właściciel nieruchomości musi podpisać odrębną umowę i ponosić koszty generowania odpadów podmiotu któremu wynajmuje nieruchomość a jeśli to będą odpady niebezpieczne których koszty są bardzo wysokie

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2016 - 19:34

To jest kwestia uzgodnienia między stronami a także wytycznymi gminy. Generalnie wszystko zależy od umowy najmu, która powinna precyzować, kto podonosi koszty wywozu odpadów i czy dotyczy to wszystkich odpadów, czy np. tylko komunalnych.

#3 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2016 - 19:47

Mam watpliwosci gdyz gmina okreslila ze właściciele nieruchomości zamieszkałych w sytuacji gdy na tym terenie prowadzona jest działalność gospodarcza zobowiązani sa do zawarcia odrębnej umowy gmina interpretuje ze właściciel nieruchomości musi podpisac umowę dodatkową jeśli grunt wynajmuje innemu podmiotowi

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2016 - 20:16

Bo tak jest zgodnie z ustawą: płaci właściciel. Natomiast większość gmin akceptuje złożenie deklaracji śmieciowej przez najemcę - warto się wybrać do gminy i wywiedzieć w szczegółach.

Tym bardziej jeśli miałyby to być odpady niebezpieczne.

#5 Guest_Nie wiem

Guest_Nie wiem
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2016 - 20:30

Gmina nie ma nic do smieci powstalych w wyniku prowadzenia dzialalnosci

#6 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:02

Gmina nie ma nic do smieci powstalych w wyniku prowadzenia dzialalnosci

bzdura, przeczytaj ustawę śmieciową

#7 Justyna21

Justyna21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 18 luty 2019 - 19:19

Co do odbioru odpadów niebezpiecznych, polecam Wektor SC, działają szybko i niedrogo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych