Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak nie dać się oszukać w wypożyczalni samochodów?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49370 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 18:38

Są sytuacje, w których potrzebujemy wypożyczyć auto. Co należy zrobić aby nie wpaść w kłopoty i nieplanowane koszty?

Powrót do artykułu: Jak nie dać się oszukać w wypożyczalni samochodów?

#2 Guest_Damian Gerald

Guest_Damian Gerald
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2016 - 18:38

Punkt 1 najważniejszy - niektórzy celem zaoszczędzenia 20 zł czy 50 zł są w stanie zaryzykować niebezpieczne zapisy w umowach i wątpliwej renomy wypożyczalnię, która tylko czyha na nasze potknięcie. W naszej firmie co jakiś czas pożyczamy samochody, wybieramy do tego sprawdzone marki, ostatnimi czasy to wypożyczalnia Panek. Przynajmniej wszystko na umowach jest jasne i klarowne.

#3 Guest_Artur Baron

Guest_Artur Baron
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 18:19

Rzetelny i konkretny artykuł. Tak to dokładnie wygląda. Wiem, bo jeżdżę teraz służbowym samochodem z wypożyczalni. Mogę śmiało polecić www.fleetcorp.pl/grodzisk-mazowiecki/

#4 Guest_Michuu

Guest_Michuu
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 15:59

Najpierw trzeba firmę wynajmującą samochody sprawdzić, a dopiero później decydować się na wypożyczenie samochodu. W Olsztynie znajduje się firma Ahaw - sprawdzona, działająca od lat. Polecam

#5 Guest_Bercik

Guest_Bercik
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2017 - 19:46

Ja mam pytanie, jak można się dać oszukać wypożyczalni? No i co to za wypożyczalnia co oszukuje klientów? Takim firmom wróże rychły koniec. Korzystam od czasu do czasu z Ahaw w Olsztynie, zawsze podpisuje stosowne papiery/umowę i nie wyobrażam sobie, jak firma miałaby mnie oszukać? :) Przecież widzę co podpisuję :) Ahaw (www.wynajemsamochodowolsztyn.pl) generalnie polecam, bo mają fajną ofertę i niewygórowane ceny w porównaniu do konkurencji.

#6 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 08:44

Podstawą jest umowa na wynajem. Wypożyczam u Dyniewicza auta biznesowe i jeszcze nie zdarzyły mi się żadne problemy z tą wypożyczalnią.

#7 Guest_Daaar

Guest_Daaar
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 11:55

Zdecydowanie właśnie dlatego wybieram Panek - firma, której ufam od wielu lat. Zmieniają się z roku na rok na lepsze i jest u nich coraz lepsza flota, zresztą często wymieniana na nową. Zero problemów formalnych nawet gdy coś się przytrafi.

#8 Guest_Sybirak

Guest_Sybirak
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 20:17

Bercik, w Olsztynie też są wypożyczalnie, których uczciwość poddaje w wątpliwość. Akurat Ahaw można tam postawić za wzór uczciwości, bo nie robią ludzi w balona!

#9 Guest_Jorguś

Guest_Jorguś
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 16:52

Minimum formalności, czytelne i jasne warunki umowy, duży wybór samochodów, w tym limuzyny do ślubu z szoferem oferuje firma AHAW w Olsztynie znajdująca się tuż przy głównym dworcu PKP.

#10 vikav

vikav

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 22:35

Osobiście zwracam uwagę na trzy rzeczy - treść umowy, stan auta, limit kilometrów. 

Chyba każdemu zależy na ty, aby wynająć auta i nie przepłacić za jego wynajem. 

Ostatnio wybrałam Fleet Corp https://www.fleetcorp.pl/ Wyznacznikiem nie była cena, bo na tym można się przejechać, ale kwestia dodatkowych zapisów. W niektórych wypożyczalniach za dodatkowego kierowcę trzeba sporo dopłacić. 

#11 Guest_Znachor

Guest_Znachor
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 12:32

Minimum formalności, czytelne i jasne warunki umowy, duży wybór samochodów, w tym limuzyny do ślubu z szoferem oferuje firma AHAW w Olsztynie znajdująca się tuż przy głównym dworcu PKP.

Ja tam dzwonie i podstawiają mi samochód na umówioną godzinę. Można się dogadać i przede wszystkim nie jest drogo.

#12 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 15:00

Wynająłem auto na okres 2,5 miesiąca z firmy autocash24 na wyjazd za granicę. Zapłaciłem 1000 plz kaucji.Ze względów zdrowotnych musiałem oddać auto tydzień wcześniej (opłata z góry). Różnicy nie otrzymałem z powrotem. Zabrano mi również całą kaucję za 4 centymetrową rysę na drzwiach koło klamki (płytką). Czuję się okradziony i walczę o swoje pieniądze przez organizacje konsumenckie.

#13 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 09:15

Z tymi wypożyczalniami to rzeczywiście bywa różnie..

#14 Guest_exeter

Guest_exeter
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 14:44

wypożyczylem auto przez stronę ryanair.oddalem auto w taki sposób ze zadzwoniłem bo nikogo nie było.kazali wrzucic kluczyki do skrzynki.to byllo na lotnisku.auto oddalem w idealny stanie.nawet nie pobrudzilem go.po kiku tygodniach przyslali mi list ze auto mialo cos tam zarysowane i 2 tys wołają.ale kaucję zwolnili,więc to jest dziwne.zadzwoniłem do pani z lotniska i przyslala mi skan odbioru,gdzie było napisane w sekcji uszkodzen "n/a" i powiedziala ze nie bylo nic uszkodzone i mówila,ze pewnie to pomylka.jakis czas temu dostalem jednak ponaglenie a ostatnio znowu cos,ale nie ma mnie tam wiec nie wiem.pewnie kolejne ponaglenie.mieszkam w uk i tam mi przysyłają listy.znajoma powiedziala mi ze na list polecony jest jakis krótki termin by się odwołac bo inaczej mogą miec prawo domagac się tej kasy.czy list polecony ma jakąs taką moc,zemogą teraz miec prawo do wyłudzenia kasy ode mnie?jest ktoś mądry tu by cos konkretnego mi odpowiedziec?to ze źle zrobilem wrzucając kluczyki to wiem i takich tekstów nie oczekuję tylko rzeczowych odpowiedzi

#15 Guest_Emej

Guest_Emej
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2019 - 13:04

Najlepiej kierować się opiniami wypożyczalni samochodów na google. Polecam best-rent.pl - niski koszt w razie wypadku, bo mają AC na samochody

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2019 - 15:57

nie wypozyczajcie tylko samochodow w global Car bo na 100 % zaplacicie za cos czego nie zrobiliscie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych