Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak kupić używane auto? Ekspert radzi

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49545 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 18:37

Kiedy chcemy kupić używany samochód, zaczynamy zwykle od lektury ogłoszeń. Analizujemy co i za ile moglibyśmy kupić, oceniamy na jakie auto nas stać i gdzie możemy go szukać. Bądźmy jednak bardzo uważni, ponieważ ogłoszenia w prasie i w Internecie pełne są nieprawdziwych stwierdzeń.

Powrót do artykułu: Jak kupić używane auto? Ekspert radzi

#2 Guest_PrzemekD

Guest_PrzemekD
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 18:37

Kupić w sprawdzonym miejscu to moim zdaniem podstawa. Ja na początku roku kupiłem Toyotę Auris z Czajka-Auto z Bytomia, chodzi świetnie. Dużo bezpieczniej kupować w takim miejscu niż na giełdzie albo w internecie.

#3 Guest_Czarek

Guest_Czarek
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 14:22

Ja zdecydowałem się na zakup swojego samochodu na stronie otosfera.pl i jestem zadowolony. Nie było żadnych problemów, a samochód jeździ jak marzenie. 

#4 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 751 postów

Napisano 11 październik 2016 - 13:05

Warto szukać wartościowych ogłoszeń na portalach internetowych. Internet to dzisiaj potęga i wartościowych ogłoszeń można szukać właśnie w sieci. Można wybierać i przebierać w stronach podobnych do olx, które są często odwiedzane przez internautów i można mieć pewność, że żadne ogłoszenie nie zostanie nie zauważone.

#5 Guest_Adek

Guest_Adek
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2017 - 14:41

Dokładnie! Tylko sprawdzone miejsca i żadnych handlarzy!!! My kupiliśmy w Das Weltauto a na samochód dostaliśmy gwarancję. Nie chcę kupować nigdy wiecej od pseudo importerów ściągających złomy czy podobnych handlarzy. Tylko z pewnego źródła!

#6 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2017 - 18:14

W dzisiejszych czasach kupowanie używanego samochodu to jak branie kota w worku. Handlarze sypią sztuczkami jak z rękawa, żeby tylko wypchnąć szrota jak najdrożej. Płać, a potem płacz. Odkąd mam firme biore tylko i wyłącznie leasing. Płacę miesięczną ratę i to nie wysoką i nic mnie nie obchodzi. Teraz mam nowe Korando prosto z salonu i z głowy myślenie o tym, czy mi coś nie odpadnie po trasie. 

#7 Guest_JacekDemski

Guest_JacekDemski
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 21:34

Ja dlatego wybrałem autoryzowany salon HondaPlaza. Mają również fajna ofertę aut uzywanych, które zostały sprawdzone pod względem prawnym, technicznym na stacji kontroli pojazdów oraz stanie blacharsko-lakierniczym. Dzięki czemu właśnie nie kupujemy kota w worku :)

#8 ŁukaszP56

ŁukaszP56

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:18

No własnie, może warto pójść w tą stronę i szukać porządnych aut ze sprawdzonych miejsc jakim jest HondaPlaza. Ostatnio patrzyłem na ich stronę www. i wygląda to naprawdę fajnie. Do tego pojawiła się dodatkowa opcja, czyli program Honda Quality Plus mają 12-miesięczną kompleksową gwarancję, obejmującą awarie podzespołów mechanicznych i elektrycznych. 

#9 Guest_Joanna44

Guest_Joanna44
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 12:46

Nie zawsze musi to być kupowanie kota w worku jak salon istnieje od wielu lat i ma dobre opinie, ja brałam tutaj www.salonautpoleasingowych.pl auto poleasingowe, historia pojazdu była jasna nie było nic ukryte.

#10 Tluvo

Tluvo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 15 luty 2018 - 13:53

Najlepiej zabrać ze sobą osobe znającą się na motoryzacji, np zaprzyjaźnionego mechanika :D Wtedy ryzyko kupna gruza spada o wiele wiele procent ;)

#11 Guest_somer

Guest_somer
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 10:56

dokładnie ze znajomym mechanikiem zawsze raźniej, choć są wady gołym okiem niewidoczne. Można też podjechać ze sprzedającym na nabliższą stację kontroli pojazdów, za darmo nam sprawdzali auto ostatnio i się okazało że wszystko ładnie pięknie a podwozia niemalże brak ...

dlatego jak mam kupowac auta w zaufanych miejscach, już więcej nie wezmę z ogłoszeń od przypadkowego sprzedawcy. Polecam Bawaria Motors BMW, nam u nich wlaśnie wyszukali używane BMW w bardzo fajnym stanie , zawsze to pewniej w takim miejscu bo serwis mają ok, auta sprawdzane

#12 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 12:06

Również jestem zdania, że jeżeli już kupujemy używane auto to z pewnych rąk, ponieważ bardzo często może się to skończyć dużymi problemami jeżeli bierzemy "kota w worku" bez wcześniejszych dokładnie przeprowadzonych oględzin. W moim przypadku również sprawdził się salon HondaPlaza, a to też ze względu że szukałem lekko używanego auta i tak Civic był po okresie gwarancyjnym jednak ze względu na jego świetny stan dodatkowo otrzymałem roczną gwarancję z programu Honda Quality Plus. 

#13 Guest_bilboa

Guest_bilboa
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 21:21

no my kupiliśmy w katowickiej Bawarii Motors BMW auto używane, ale z pewnej ręki, rzecz wiadoma. Mają dobrych mechaników to i auta sprawdzone, tak jest o wiele bezpieczniej moim zdaniem

#14 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:58

Na używane auta trzeba zwrócić szczególna uwagę, bo często zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy którzy ukrywają wiele usterek w samochodach, a później to my ponosimy tego wysokie koszty. Dlatego moim zdaniem warto kupować auto ze sprawdzonych rąk, gdzie rzeczywiście mamy pewność co do stanu technicznego i prawnego. Ja ze swojej strony mogę polecić salon Auto-Res http://www.auto-res.pl/ z którego usług korzystałem kupując auto i w sumie nadal korzystam, ponieważ zajmuję się jego serwisowaniem :)

#15 Guest_kamyk

Guest_kamyk
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2018 - 21:39

raz się trafi na dobrą używką a za drugim na totalnego złoma. Ja pierwszy raz wziałęme nowego aurisa z salonu. I powiem że to inna rzecz niż kupienie używki. Samochodzik i z zewnątrz i wewnątrz prezentuje się świetnie. A jak ktoś użytkuje auto to i ryska się zdarzy i inne uszkodzenia i licznik kilka razy cofany. ja wiem że samochód o wiele droższy był ale inaczej go użytkuje się jak ma się od nowości.

#16 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:47

Jasne, że łatwo trafić na jakiś złom, natomiast przy zachowaniu ostrożności można kupić używany samochód w bardzo dobrym stanie, który będzie nam długo służył. Zawsze powtarzam, żeby sprawdzać lakier miernikiem, zajrzeć pod spód, pod maskę, dopytać o każdy szczegół, książkę serwisową. Przy jakichkolwiek wątpliwościach pytać, pytać, pytać. 

Tu też fajnie opisuję i radzą, jak kupić użwane auto: https://www.auto-mot...amochod,32651,1

#17 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 23:04

Z głową :-) Od cała filozofia zakupu auta używanego, nie wiem czy kojarzycie taki blog Nocar ? Jeśli nie to jakiś czas temu był tam dość fajnie napisany tekst odnośnie 5 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie - https://nocar.pl/blo...nego-samochodu/warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z tekstem, aby potem uniknąć przykrych niespodzianek.

#18 Guest_brows

Guest_brows
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 14:44

Dla mnie pewniak to salony Bawaria Motors BMW, mają w ofercie też samochody używane. Z pewnej ręki- bubla by nie wcisnęli za poważna firma. A zaoszczędzić można sporo na takim zakupie.

#19 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 18:46

Jak się chce używane to tak naprawdę trzeba sprawdzić wszystko. Dlatego ja jednak wybrałam salon, zwłaszcza że coraz lepsze oferty dają. Ja jestem bardzo zadowolona z tego co mi w maździe Klimczak w Częstochowie zaoferowali 

#20 Guest_Zuzek

Guest_Zuzek
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 15:39

najważniejsze to miejsc w którym kupujemy używanych samochód. To absolutnie nie może być komis bo w nich to kupujesz kota w worku. Co do kupowania od prywaciarzy to też mam wątpliwości... najlepiej chyba jednak kupić używany w salonie jak Carolina Toyota Włochy, gdzie dostajesz gwarancję, wszystko możesz sprawdzić itp

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych