Skocz do zawartości

własny warsztat samochodowy z dotacji

warsztat samochodowy dotacje na warsztat

wróć do serwisu Moja Firma 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 08:35

Witam wszystkich.Wraz z moim tatą chciałbym otworzyć własny warsztat samochodowy.Mój tata aktualnie pracuje jako kierowca,ja również pracuję.Mamy zamiar pozyskać dotacje z uni, i z tego co wiem programów na takie dotacje jest dużo i tu moje pytanie jaki program wybrać.Kiedyś gdzieś tam słyszałem że w tym roku ma wejsć jakiś program że jeżeli zmieni się diałalność (mamy w domu gospodarstwo rolne) na coś innego to można dostać nawet dotacje w wysokości 100 tyś.Jeżeli byłby ktoś w temacie i mógłby mi jakoś pomóc, wytłumaczyć jak zacząć,gdzie starać się o te dotacje to byłbym bardzo wdzięczny.Mój plan wygląda tak że kupilibyś sobie busa do busa lawetę i zwozilibyśmy sobie np jakieś angliki do przekładki lub jakieś powypadkowe samochody do naprawy i robilibyśmy je w wolnym czasie gdyby nie było klientów.Przychody byłyby z napraw samochodów oraz ze sprzedaży tych przełożonych już anglików.Myślę że opisałem wszystko jasno.Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

#2 Guest_krzysztof12

Guest_krzysztof12
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 11:19

Dotacja w tym wypadku to bardzo dobry pomysł! Jeśli chodzi o sprzęty warsztatowe to mogę polecić Nortec. Jakościowo są bardzo dobre plus profesjonalne podejście do klienta. Ja swój warsztat zaopatrzyłem własnie u nich i polecam.

#3 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 384 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 15:00

A jakie szafki narzędziowe do warsztatów polecacie? Co sądzicie o tych tutaj - https://www.szafy-se...fki-warsztatowe? Jakie marki szafki narzedziowe są najlepsze? Jakie Wy macie i polecacie? 

#4 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1155 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 07:53

Najlepiej poszukać w sieci tematu dotacji unijnych, ewentualnie w urzędzie pracy, ale tu może być trudniej.

#5 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 07:06

Jeżeli zakładacie warsztat, to moim zdaniem warto zainteresować się dodatkowymi programami partnerskimi - nie dosć, że wpadną dodatkowy klienci, to my sobie potem jeszcze ogarniamy nagrody. Rzućcie sobie okiem zwłaszcza na ten - https://partner.mell...&utm_medium=mp

#6 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 247 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:55

Jeżeli tylko możliwe jest otrzymanie dotacji unijnych na otworzenie warsztatu, moim zdaniem warto skorzystać. Przy czym musimy pamiętać, że przy tego rodzaju działalności, warto zainwestować w wysokiej klasy sprzęt, taki jak sprężarki Almig http://www.almig.pl/ . Ten niemiecki producent zajmuje się dostarczaniem: sprężarek tłokowych, sprężarek śrubowych a także odśrodkowych turbo sprężarek, spełniających najwyższe normy, a co więcej oferuje również usługi serwisowe. 

#7 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 19:44

Jak będziesz się zaopatrzał, to polecam www.techsul.pl . Zaopatrzysz się u nich począwszy od prostych narzędzi, aż po podnośniki dwukolumnowe i inny sprzęt, pozwalający na dokonywanie zaawansowanych prac naprawczych. Bardzo polecam, jeśli ktoś zakłada włąsny biznes lub chce wzbogacić o nowe akcesoria, stary. ;)

#8 karel

karel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 01:38

na początek pomyśl o takich rzeczach jak nazwa dla firmy. Dobra nazwa to już duża część sukcesu :)

#9 Guest_abik29

Guest_abik29
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 02:44

Polecam techsul.pl, bo w przypadku zadbania o asortyment na warsztat, są doprawdy niezastąpieni. Na stronie pełna oferta wraz z cenami, dlatego to na nia odsyłam.

#10 SylwiaSz

SylwiaSz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 lipiec 2018 - 14:36

Zgadzam się z Arkadiuszem, że kompresory są niezbędnym elementem dobrego warsztatu samochodowego. Mój mąż  zaopatrzył warsztat w sprężarkę śrubową od firmy Arbatech, dają 2 lata gwarancji i oferują serwis maszyn.

#11 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 155 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 15:08

Zgadzam się z tym w 100%. Do warsztatu warto poszukać dobrego kompresora sprężonego powietrza, który spełni wszystkie nasze wymagania. W moim przekonaniu bardzo dobrym wyborem będzie kompresor od niemieckiego producenta Almig https://www.almig.pl/Cechuj się on sprawnością energetyczna oraz przyjazną prostą obsługą. Ogromnym plusem jest też możliwość wezwania serwisu na terenie całej Polski 24h na dobę.

#12 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 705 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 20:22

To świetnie, że chcesz otworzyć własny warsztat samochodowy - proponuję, abyś oferował swoim klientom kompleksową opiekę. Zajmuj się zarówno samochodami ze skrzynią manualną, jak i automatyczną. Jeśli poszukiwałbyś firmy specjalizującej się w regeneracji konwerterów, które wymagają jej regularnie, skontaktuj się z firmą MVS. To, co wyróżnia ją od innych to fakt, że regenerując konwerter, wymienia wszystkie jego podzespoły, przywracając mu fabryczną sprawność. Koszt takiej przyjemności jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego konwertera, gdyż waha się w granicach 600 - 1300 złotych. 

#13 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 16:24

Świetna decyzja. Profesjonalne wyposażenie warsztatów i wulkanizacji znajdziesz w ofercie firmy www.elwico.com.pl. Ja zamówiłam stamtąd podnośnik nożycowy o udźwigu 3 ton. Posiada specjalny system zabezpieczający Master-Slave oraz stabilną konstrukcję.

#14 PaveloS

PaveloS

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 20 październik 2020 - 11:31

To ja wam podpowiem, gdzie warto się zaopatrzyć w akcesoria LPG.  W rozsądnych cenach oferuje je sklep internetowy AG Sklep https://agsklep.com/  W ofercie mają m.in. wtryskiwacze, reduktory, filtry fazy lotnej, filtry fazy ciekłej, cewki, elektrozawory czy przewody jak i kompletne instalacje gazowe. Możecie u nich liczyć na świetną jakość, rozsądne ceny i dobre doradztwo, także warto. Ja mam o nich jak najlepszą opinię, to mega profesjonaliści.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych