Skocz do zawartości

Zdjęcie

PZU ubezpieczylo niezyjaca osobe i odmawiaja korekty

PZU

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Pawel481

Pawel481

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 lipiec 2016 - 03:01

Jako spadkobierca testamentowy od kilku lat ubezpieczam gospodarstwo zmarłej właścicielki. O fakcie że właścicielka nie żyje informowałem PZU za każdym razem przy opłacie polisy. Ubezpieczenie za poprzednie lata obejmowało więc tylko budynki oraz OC.

Niestety, PZU wysyłając druk wznawiający polisę na rok 2016 błędnie dodał ubezpieczenie na "mienie" oraz "NNW" które nie mają sensu dla nieżyjącej osoby. Załączony druk nie miał żadnych opcji wyboru i nie zauważyłem niespójności w polisie. Zazwyczaj wpłacam osobiście w oddziale PZU ale tym razem wpłaciłem wysyłkowo sumę wskazaną na druku. Wplata była za pierwszą rate za pół roku.

Problem zauważyłem w lutym i od razu zwróciłem się do PZU o korektę polisy. Miałem nadzieję, ze skorygują polisę na cały rok a w ostateczności może przynajmniej za drugie półrocze. PZU jednak odmówiło korekty twierdząc że "polisa została zawarta poprawnie na podstawie deklaracji wysłanego do Pana wariantu". Odpowiedź ta przyszła od dyrektora centrum klienta w Warszawie. 

Próbowałem jeszcze sprawę załatwić w lokalnym oddziale ale też się nie dało a w międzyczasie trzeba było zapłacić za drugie pół roku co niedawno zrobiłem. Jednak wydaje mi się, że PZU jest w błędzie i powinni skorygować. Co o tym sądzicie?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PZU

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych