Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszustwo budowlane - ogrodzenie działki

ogrodzenie oszustwo wykonawca umowa kara budowa zaliczka

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Timus82

Timus82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 lipiec 2016 - 13:05

Podpisałem z wykonawcą umowę o wykonanie ogrodzenia działki (materiał + robocizna) - oczywiście przy podpisaniu umowy była pobrana przez wykonawcę zaliczka na materiał.

Termin wykonania inwestycji minął 31.05.2016
za każdy dzień zwłoki ustalono karę w wysokości 1% wartości całej inwestycji

Wykonawca nie wykonał ogrodzenia do chwili obecnej - początkowo przy kontakcie telefonicznym było przeciąganie terminu w zamian na gratisową dodatkowe prace,
później telefoniczne obietnice o zwrot wpłaconej gotówki.

Na chwilę obecną ogrodzenie postawiłem we Własnym zakresie, a Wykonawca zwrócił jedynie 10% wpłaconej zaliczki i raczej nie ma szans na więcej - jego telefoniczne obietnice jedynie przeciągają się w czasie.

Gdzie mam się zgłosić i co złożyć by odzyskać pieniądze i gdzie zgłosić oszustwo ?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2016 - 10:12

Podpisałem z wykonawcą umowę o wykonanie ogrodzenia działki (materiał + robocizna) - oczywiście przy podpisaniu umowy była pobrana przez wykonawcę zaliczka na materiał.

Termin wykonania inwestycji minął 31.05.2016
za każdy dzień zwłoki ustalono karę w wysokości 1% wartości całej inwestycji

Wykonawca nie wykonał ogrodzenia do chwili obecnej - początkowo przy kontakcie telefonicznym było przeciąganie terminu w zamian na gratisową dodatkowe prace,
później telefoniczne obietnice o zwrot wpłaconej gotówki.

Na chwilę obecną ogrodzenie postawiłem we Własnym zakresie, a Wykonawca zwrócił jedynie 10% wpłaconej zaliczki i raczej nie ma szans na więcej - jego telefoniczne obietnice jedynie przeciągają się w czasie.

Gdzie mam się zgłosić i co złożyć by odzyskać pieniądze i gdzie zgłosić oszustwo ?

Na policję, do prokuratury. 

#3 Timus82

Timus82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 07:46

zapomniałem wspomnieć - działka oraz wykonawca i podpisana umowa są z poza obszaru mojego zamieszkania - zgłoszenie robię na policję i do prokuratury w moim rejonie, czy w rejonie podpisania umowy i zamieszkania wykonawcy ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogrodzenie, oszustwo, wykonawca, umowa, kara, budowa, zaliczka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych