Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obowiązek dostarczenia obuwia i odzieży roboczej (art. 237(7))

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516314 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:15

Pracodawca ma obowiązek, w niektórych przypadkach, dostarczyć pracownikowi odpowiednie do pracy obuwie ochronne i odzież roboczą.

Powrót do artykułu: Obowiązek dostarczenia obuwia i odzieży roboczej (art. 237(7))

#2 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:15

Witam,jestem salową jednego z szpitali ,od ponad roku pracodawca nie przydzielił nam odzieży i obuwia.Z nowych wiadomości na terenie Szpitala dowiedzieliśmy się że zostanie zakupiona odzież dla pielęgniarek i lekarzy,nas ominięto.Czujemy się dyskryminowane,czy pracodawca ma takie prawo nas ominąć?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2016 - 11:44

Witam,jestem salową jednego z szpitali ,od ponad roku pracodawca nie przydzielił nam odzieży i obuwia.Z nowych wiadomości na terenie Szpitala dowiedzieliśmy się że zostanie zakupiona odzież dla pielęgniarek i lekarzy,nas ominięto.Czujemy się dyskryminowane,czy pracodawca ma takie prawo nas ominąć?

Nie ma takiego prawa. Musicie domagać się przyznania odzieży roboczej.

#4 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 09:22

Są jednak branże lub tzw. freelancerzy, kiedy trzeba samemu się zaopatrzyć w odzież. Dlatego ja zamówiłam dla siebie kurtkę ochronną w Tech-Poznań. Służy mi już 2 lata, a przede mną kolejne. Kurtka jest jak nowa.

#5 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 18:14

Witam. Jestem położną z 30-letnim stażem pracy,3 może 4 razy otrzymałam od pracodawcy fartuch oraz obuwie,wszystko kupuje się za własne pieniądze,dodatkowo po wprowadzeniu w szpitalach dokumentacji elektronicznej potrzebne są okulary do pracy przy komputerze--pracodawca nam niczego nie zapewnia ,czy tak powinno być??????????????????????????????????????

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 21:49

A na jakiej podstawie pracujesz? Jeśli na podstawie umowy o pracę to jest to nieprawidłowe postępowanie [pracodawcy i warto to zgłosić do PIP.

#7 Guest_Ardi

Guest_Ardi
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 08:43

Co w przypadku gdy zapewnione ubranie robocze, w tym przypadku obuwie powoduje występowanie u mnie problemów ortobedycznych? Mamy dostarczone tak niewygodne buty że skutki ich noszenia odczuwam przez kilka następnych dni. Rozmiar dobrany jest prawidłowo na szerokość, na długość i na wysokość wszystko jest okej jednak mimo wszystko po tygodniu pracy w tym obuwiu przez cały weekend odczuwam ból i dyskomfort związany z noszeniem tego ustrojstwa. Pracodawca nie wyraża zgody na zakup odpowiedniego obuwia we własnym zakresie

#8 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2018 - 18:08

Pracownik otrzymał od firmy buty robocze po 3-ch miesiącach zwolnił sie, czy pracodawca może potrącić mu z buty ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2018 - 19:33

Pracownik otrzymał od firmy buty robocze po 3-ch miesiącach zwolnił sie, czy pracodawca może potrącić mu z buty ?

A skąd nam wiedzieć?
Może tak było w regulaminie

#10 Guest_Wielki Otua

Guest_Wielki Otua
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2019 - 23:19

Osobiście nauczyłem się nie liczyć na pracodawców w temacie odzieży roboczej. Wolę sobie sam ją zorganizować. Muntech24 ma dobrą ofertę, zarówno spodnie jak i kombinezony. Musi to być solidna odzież, inaczej nie ma sobie co zawracać głowy.

#11 yarek

yarek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 15:00

U nas niedawno szef też kupił obuwie medyczne całej załodze ;-) dość wygodnie się w nim chodzi, pytałem gdzie kupił to podesłał mi link https://www.uniformi...meskie-524.html Może komuś się przyda. Dobrze jak szef dba o pracowników, to się ceni ;-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych