Skocz do zawartości

Czy wejść w tę franczyzę?

cosimo franczyza plisy sprzedaż plis

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Olek

Guest_Olek
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:15

Dostałem od znajomego namiar na producenta plis Cosimo. Zastanawiam się nad nawiązaniem z nimi współpracy franczyzowej - oni działają na Pomorzu, ja myślę nad punktem na Mazurach. Tak sobie myślę, że taki biznes powinien się kręcić przez cały rok. Co myślicie o takim pomyśle? Jakie plusy i minusy dostrzegacie? Chętnie poczytam opinie ludzi biznesu i poznam inne spojrzenia niż moje.

#2 Agatabiz

Agatabiz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 18:27

Dostałem od znajomego namiar na producenta plis Cosimo. Zastanawiam się nad nawiązaniem z nimi współpracy franczyzowej - oni działają na Pomorzu, ja myślę nad punktem na Mazurach. Tak sobie myślę, że taki biznes powinien się kręcić przez cały rok. Co myślicie o takim pomyśle? Jakie plusy i minusy dostrzegacie? Chętnie poczytam opinie ludzi biznesu i poznam inne spojrzenia niż moje.

Olek, franczyza to zawsze pomysł warty przemyślenia. Biznes jest sprawdzony, masz gotowe wzorce działań i zazwyczaj duże wsparcie na początku i w trakcie. Wejście w to, to wg mnie dobry pomysł. Zalecałabym tylko dwie rzeczy - zbadać lokalny rynek, jak się ma konkurencja i czy Twoja oferta będzie atrakcyjna w regionie oraz wypytać dokładnie co franczyza obejmuje. Czy ta firma wspiera Cię też w marketingu itp?

#3 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 18:55

Mazury to masa domków letniskowych, hoteli itp. więc pole do popisu jest duże. Zbadaj dokładnie konkurencję na miejscu, choć nie tylko pod względem cen. Akurat z plisami to jakość jest często ważniejsza, ale z tego co widzę na stronce tej firmy, to chińszczyzny nie sprzedają.

#4 Guest_mir

Guest_mir
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2016 - 06:24

Firma jest znana - jeśli dobrze kojarzę to reklamują się w tv, więc dla Ciebie jako franczyzobiorcy to wielki plus. Poza tym nie musisz szukać dostawców, latami pracować nad całym systemem - tu masz wszystko gotowe. Przeanalizuj warunki współpracy, jakie ci przedstawią.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2016 - 10:40

Ile trzeba zainwestować?

#6 Guest_magic

Guest_magic
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2016 - 20:18

Jakie są warunki? Ty też miałbyś zająć się produkcją czy tylko sprzedażą?

#7 anuszka80

anuszka80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 10:35

Polecam zajrzeć na portal http://franczyzawpolsce.pl - tam można znaleźć wiele informacji na temat franczyzy, poczytać opinie, doświadczenia ludzi, którzy już prowadzą biznes w oparciu o taki model współpracy. Jest sporo wiedzy potrzebnej też przed podjęciem takiej decyzji :) Zdecydowanie warto się zorientować w temacie :)

#8 Guest_oman

Guest_oman
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2016 - 17:26

Wstępnie dowiadywałem się na temat warunków. Jest opcja współpracy w zakresie sprzedaży tych plis. Warunki są dość proste - Ty pozyskujesz Klientów na plisy i masz jakiś % rabatu od nich, więc docelowo możesz sprzedawać w takich samych cenach jak oni. 

#9 Guest_viking

Guest_viking
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 19:23

Jest też opcja samej produkcji pod marką Cosimo - oni dają pełne know how, stoły do produkcji plis, zapewniają dostawy komponentów. Ty działasz wg ich wytycznych. Zależy kto co lubi - to chyba dla większych przedsiębiorców.

#10 Guest_malik

Guest_malik
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2016 - 19:08

Jest też opcja samej produkcji pod marką Cosimo - oni dają pełne know how, stoły do produkcji plis, zapewniają dostawy komponentów. Ty działasz wg ich wytycznych. Zależy kto co lubi - to chyba dla większych przedsiębiorców.

Chyba tym najprędzej bym się zainteresował. Będą producentem więcej zarobisz niż odkupując i odsprzedając od kogoś...

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 21:12

Ja  zastanawiam się  franczyzą - otwarciem multiagencji ubezpieczeniowej pod logo cuk. Z tego co się dowiadywałam to budżet potrzebny na otwarcie biura zamknie się w 15 tys.Teraz badam rynek czy w ubezpieczenia warto wchodzić.

#12 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 07:25

Sam uważam, że franczyza jest dobrą opcją na pierwszy własny biznes jeżeli nie mamy jeszcze w tym doświadczenia ponieważ można liczyć na wsparcie z góry w zakresie planowania, dostaw, czy też marketingu. Jednak warto dopasować go do potrzeb miejsca w którym mieszkacie aby jednak przyniósł oczekiwany biznes. Ja otworzyłem swój sklep motoryzacyjny z LucArt, możecie to sprawdzić na ich stronie http://lucart.pl/

Naprawdę jestem zadowolony bo dość szybko wszystko zaczęło się kręcić jak postępowaliśmy według ich porad, do tego zawsze interesowałem się samochodami także jak mogę komuś skutecznie doradzić przy zakupie to mam dodatkową motywację i chęć do pracy :)

#13 Guest_Natek

Guest_Natek
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 11:38

Franczyza to fajna sprawa. Ja prowadzę sklep motoryzacyjny we francyzie z firmą Lucart.Pan powyżej pisał właśnie o franczyzie z tą firmą. Dochody są niezłe, Lucart zapewnia super ceny i jestem bardzo konkurencyjny jeśli chodzi o ceny na akumulatory, filtry, czy oleje samochodowe.

#14 Guest_Melek

Guest_Melek
  • Goście

Napisano 25 październik 2018 - 09:50

Interesuje mnie właśnie francyza z firmą Lucart i powoli się przymierzam do ruszenia z biznesem. Czytałem dużo dobrego o nich, ceny ponoć rzeczywiście dają dobre i mozna zyskać szybko dużo klientów.

#15 Guest_Jarek Miel

Guest_Jarek Miel
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 10:30

Myślę, że franczyza jest dobrym pomysłem na własny biznes. Ważne, żeby była zgodna z umiejętnosciami i zainteresowaniami -wtedy praca jest przyjemniejsza. Ja zastanawiam się nad franczyzą instytucji finansowej. Znalazłam kilka ofert -QS, Fines, KredytOK. Kredytok ma korzystne warunki i nie tak dużą ilość oddziałów, jak fines więc widzę tu potencjał we współpracy. Znacie jeszcze inne instytucje finansowe oferujące franczyzę? Banki odpadają- za wysokie koszty :/

#16 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 20:29

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

#17 Guest_amelia

Guest_amelia
  • Goście

Napisano 02 marzec 2019 - 10:42

Od czego zależy zysk partnera, który prowadzi taką placówkę Nest Banku?

#18 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 18:49

Od czego zależy zysk partnera, który prowadzi taką placówkę Nest Banku?

Szanowna Pani, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną, natomiast mamy przewidziane dodatkowe bonusy związane ze sprzedażą. Dodatkowo unikatowa na rynku oferta została stworzona z myślą o rodzinie i małych, rodzinnych firmach, co wyróżnia bank na tle konkurencji i daje możliwości większej sprzedaży. Więcej informacji: nestbank.pl/franczyza/prowizje.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cosimo, franczyza, plisy, sprzedaż plis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy