Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

pozycje z faktury zakupowej w JPK

JPK VAT

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Anna K.

Anna K.

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 14:26

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące pliku JPK dla faktur, otóż prowadzimy ewidencję zakupu towarów i usług, gdzie nie księgujemy wszystkich pozycji z faktury. W ewidencji VAT zakupy netto ujmujemy według stawek VAT, natomiast w księgach rachunkowych koszty z danej faktury rozdzielamy według miejsc powstawania kosztów. Proszę o podpowiedź czy będziemy musieli pokazać wszystkie pozycje z faktury zakupowej, to czy możemy przesłać skany faktur zakupowych, które mamy w systemach obiegu dokumentów?#2 kalar

kalar

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 10:29

Nic tu nie da ani pokazanie wszystkich pozycji w ewidencji zakupu, ani dołączenie skanów faktur. Plik JPK-VAT nie zawiera pozycji faktur, zaś JPK-FA (faktury z pozycjami, wysyłany tylko na życzenie fiskusa) musi być generowany przez program fakturowy, a nie przez księgowy. Wymagane są tam szczegółowe dane, których w ewidencji VAT nie ma, a skany nie spełniałyby wymagań formalnych co do struktury pliku.
Potrzebna jest aktualizacja zarówno programu księgowego, jak i fakturowego – dla programów “Finka” zrobiliśmy to i udostępniliśmy aktualizacje, ale było z tym sporo pracy i sporo niejednoznaczności w samej wymaganej strukturze JPK.
Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: JPK, VAT

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych