Skocz do zawartości

Zdjęcie

Materac - jaki wybrać?

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 rozpakowanie

rozpakowanie

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 09:14

Witajcie!

Jestem przed wyborem materaca do spania. Szukam czegoś dla dwóch osób. Lubimy raczej twarde, dobrze wentylowane rozwiązania. 

Czy możecie polecić jakieś modele? Szukamy raczej dobrego rozwiązania, niż taniego. 

Będę wdzięczny za porady! Z góry dziękuję.

#2 gofer

gofer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 08:19

Polecam dwie opcje:

1. Sprężyny bonelowe w produkcji materacy stosowane są od dawna. Dawniej pokryte były cienką warstwą pianki poliuretanowej, w związku z czym przebijały tapicerkę i wydostawały się przez obicie materiału na zewnątrz. Obecnie sprężyny bonelowe są zabezpieczone specjalną warstwą ochronną, która zapobiega ich wydostawaniu się. Ta warstwa może być wyprodukowana z końskiego włosia, trawy morskiej albo włókna kokosowego, połączonych pianką poliuretanową.

2. Materace-futony są odpowiedzią producentów na coraz większe zapotrzebowanie na orientalne i ekologiczne produkty do spania. Ich konstrukcja jest oparta na pomyśle sprzed 2 500 tysiąca lat. Zazwyczaj wykonuje się je z surowej bawełny, obszytej materiałem podobnym do płótna. Te materace dają dobre podparcie dla kręgosłupa, a dzięki dodatkom z kokosa lub lateksu, materac może być mniej lub bardziej twardy.

Źródło - tutaj.

Fajnie jeszcze byłoby określić budżet. Bo dobre rozwiązanie to 2 tysiące czy 10?

#3 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 09:24

Witajcie!

Jestem przed wyborem materaca do spania. Szukam czegoś dla dwóch osób. Lubimy raczej twarde, dobrze wentylowane rozwiązania. 

Czy możecie polecić jakieś modele? Szukamy raczej dobrego rozwiązania, niż taniego. 

Będę wdzięczny za porady! Z góry dziękuję.

Kupiłam ostatnio materac z włókna kokosowego. Muszę przyznać, że jestem zachwycona. Śpi się wygodnie, doskonale. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 571 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 10:28

Ja kupowałem materac lateksowy w Ikei.

Always look on the bright side of life!

#5 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:07

Najlepiej przede wszystkim kierować się materiałem, z jakiego jest wykonany, bo to ma duże znaczenie

#6 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 12:50

Ja wybrałam materac kieszeniowy. Sporo czytałam na ten temat i w moim przypadku taki materac się najlepiej sprawdza.

#7 Rossi

Rossi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 styczeń 2017 - 16:01

A my z żoną ostatnio kupiliśmy taki materac http://takietanie.pl...be6fe04b72.html. Nie mogliśmy się zdecydować, jaki stopień twardości wybrać, więc wybraliśmy taki co ma różny z obu stron. 

#8 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:05

Jestem zdania, że materac trzeba przetestować. Każdy będzie chciał inny i nie można wybrać uniwersalnego najlepszego.

Ja na przykład lubię twarde materace, ale pełno osób woli bardziej miękkie.

#9 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 27 maj 2017 - 20:54

Najlepszy jest materac twardy, bo zapewnia zdrowy i spokojny sen. I jest dobry dla kręgosłupa. Ja mam materac sprężynowy od firmy Hevea https://heveamaterac...rac-sprezynowy/  . Materac wykonany jest z dopasowanych sprężyn spakowanych w kieszonkach, dodatkowo ma pokrycie z pianki co czyni go bardzo wygodnym. 

#10 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 21:59

W takim razie materac nawierzchniowy będzie dla was najlepszym wyborem, jest bardzo wygodny, pozwala odpocząć ciału w nocy. 

#11 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:32

Moim zdaniem najlepszy jest materac kieszeniowy. Na taki też bym się decydowała.

#12 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 21:34

Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego http://materacyk.pl/- szczególną uwagę zwróć ma materace kokosowe - lateksowe (cieszą się dużą trwałością).

#13 Guest_ada

Guest_ada
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2017 - 14:18

My nasz materac kupowaliśmy w Agacie, sprzedawca polecił nam taki, który dopasowuje się do kształtu ciała, trochę kosztował, ale warto było, super się na nim spi

#14 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 12:09

A testowaliście go w sklepie? To całkiem dobre rozwiązanie.

#15 ilonakaminska80

ilonakaminska80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 13:34

ale w sklepach stacjonarnych nie zawsze dostępne są wszystkie materace do przetestowania...

jeśli mają w ofercie 3000 produktów, to przecież ich wszystkich nie dadzą na wystawę do przetestowania, bo gdzie znaleźliby takie pomieszczenie ;)

tym bardziej że muszą je umieścić na łóżkach ze stelażem (żeby zwiększyć poczucie komfortu)

tak czy tak zostaje wam (tańsza) opcja zakupu przez internet ;)

#16 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 215 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 23:32

Z janpola mają świetne jakościowo materace. Wiem co mówię, bo ostatnio już drugi sobie zamawialiśmy :D A dokładniej to taki: http://krodi.pl/pl/p...erac-Forte/78.Jest mega wygodny no i solidny, na pewno nam chwilę posłuży :)

#17 ilonakaminska80

ilonakaminska80

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:59

ja również mam z firmy janpol, ale kupowałam w tym sklepie: http://www.rajmateracy.pl/

serio polecam, szybka dostawa i jakość doskonała ;)

#18 Matinee.pl

Matinee.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 10:03

Witajcie :)

Jeśli zastanawiacie się, jak wybrać odpowiedni materac, mamy dla Was kilka wskazówek. 

-zastanów się na jakich powierzchniach lubisz spać? (miękkich, średnio-twardych, twardych a może bardzo twardych?)

- Jeśli bolą Cię plecy wybierz model z bardziej sprężystą pianką np. lateksową lub memory - bardzo dobrze dopasowują się do ciała i nie uciskają bolących miejsc.

- jeśli materac jest dla dwóch osób warto wybrać model który posiada dodatkową warstwę pianki lub maty kokosowej, co wzmocni konstrukcję materaca.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie materacy, zapraszany na naszą stronę: https://matinee.pl gdzie chętnie pomożemy dobrać idealny model materaca :)

Pozdrawiamy :)

#19 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:30

Ja zdecydowałam się na materac kieszeniowy. Jest najbardziej wygodny.

#20 Clary084

Clary084

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:53

Dobry materac musi być odpowiednio zbudowany, mieć dobraną do Was twardość oraz mieć korzystne właściwości dla zdrowia. Warto zwrócić uwagę na materace Viscotherapy, które posiadają te cechy. Przede wszystkim można dobrać sobie odpowiednią dla siebie twardość materaca. Są one zbudowane ze specjalnej pianki, która dopasowuje się do kształtu ciała, nie wywierając na nie nadmiernego nacisku. Dzięki temu mięśnie będą lepiej wypoczywały w nocy, tak samo jak kręgosłup. Tego typu materac z pewnością pozytywnie wpłynie na Wasz stan zdrowia i samopoczucie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych