Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warunkowe umorzenie postępowania a niekaralność sprawcy

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671728 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 12:58

W myśl przepisu art. 66 § 1 kk, Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy nie karanego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.

Powrót do artykułu: Warunkowe umorzenie postępowania a niekaralność sprawcy

#2 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 12:58

Chyba nie do końca tak jest. Mam wyrok warunkowo umozony,dziś byłem po zaświadczenie o niekaralności i go nie dostałem.Powiedziano mi ze widnieje w kartotece.

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 13:04

Chyba nie do końca tak jest.mam wyrok warunkowo umozony,dziś byłem po zaświadczenie o niekaralności i go nie dostałem.Powiedziano mi ze widnieje w kartotece

#4 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:05

[quote name="Admin Prawo" post="1976738" timestamp="1467806301"]

W myśl przepisu art. 66 § 1 kk, Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy nie karanego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo Witam. To może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego mi nie wydali zaświadczenia o niekaralności. Powiedziano. Mi ze coś widnieje w systemie i muszą wysłać zapytanie do głównego Sądu

#5 Guest_do Robert

Guest_do Robert
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 08:39

Bo świadectwo o niekaralnosci wydaje wyłacznie Sad Okregowy wiec od reki w rejonowym tego nie otrzymasz.

#6 Guest_ms

Guest_ms
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2016 - 23:35

@Robert - z KRK możesz jedynie otrzymać zaświadczenie "Nie figuruje". Chyba po pół roku od zakończenia okresu próby.

#7 Guest_wojtekwiedzi

Guest_wojtekwiedzi
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 12:23

Różnie z tym bywa, ale miałem szczęście mieć po swojej stronie mecenasa Olężałka, który na rozprawie przedstawił rzeczowe i co najważniejsze, skuteczne argumenty przez co sąd przychylił się do wniosku i umorzył postępowanie...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych