Skocz do zawartości

Ergonomia w pracy biurowej i fizycznej

ergonomia bhp ergonomia w miejscu pracy praca w biurze praca fizyczna

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:45

Czy ktoś u Was w pracy dba o przepisy związane z ergonomią? Czy ktoś Wam mówi jak powinniście mieć ustawione krzesło, jaka wysokość monitora, co z ustawieniem ciała? Czy ktoś w ogóle zwraca uwagę na to, że np. źle siedzicie i nie robicie odpowiednio często przerw? A co jeżeli chodzi o pracę fizyczną? Czy w pracy dba się o to, żeby pracownik się nie przeciążał- odpowiednio podnosił ciężary i robił np. jakieś ćwiczenia?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 11:57

Czy ktoś u Was w pracy dba o przepisy związane z ergonomią? Czy ktoś Wam mówi jak powinniście mieć ustawione krzesło, jaka wysokość monitora, co z ustawieniem ciała? Czy ktoś w ogóle zwraca uwagę na to, że np. źle siedzicie i nie robicie odpowiednio często przerw? A co jeżeli chodzi o pracę fizyczną? Czy w pracy dba się o to, żeby pracownik się nie przeciążał- odpowiednio podnosił ciężary i robił np. jakieś ćwiczenia?

U mnie w zakładzie wyjątkowo dba się o te sprawy, mamy nawet odpowiednie szkolenia.

#3 Weronika_

Weronika_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 87 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 13:07

Ja nie miałam żadnego szkolenia na temat ergonomi i pracy w biurze. Wszystkiego musiałam sama się dowiedzieć z internetu.

#4 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 07:37

U mnie akurat jest coś takiego jak express massage i mam właśnie szkolenia z ergonomii pracy i do tego różne masaże i takie ćwiczenia na odciążenie kręgosłupa itd. Fajnie, bo nie wszędzie to jest. Wiesz jak siedzieć, jaka wysokość monitora, jakie krzesło i w ogóle. Wszystko, żeby szanować to zdrowie w pracy wink.png

#5 sosenka87

sosenka87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 11:50

Ja wszystkiego musiałam się dowiedzieć z artykułów w internecie. Niestety pracodawcy raczej nie przykładają wagi do takich rzeczy.

#6 Guest_Lutek

Guest_Lutek
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2016 - 15:18

No to współczuję tym wszystkim, którym pracodawca tego nie zapewnia- czy to sam czy przez firmę z zewnątrz... 

#7 Mirelaz

Mirelaz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 13:13

pracuję w transporcie i nasza firma stara się o to dbać. jakiś czas temu nawet nawiązaliśmy współpracę z nową firmą. podsyłam link do oferty, może komuś się przyda http://www.teampreve.../ergonomia.html

wielu pracodawców nadal nie wie jak ważne jest dostosowanie warunków pracy i ile znaczy prawidłowa relacja na linii człowiek-maszyna-otoczenie. trochę smutne. wystarczyłoby zastosować się do kilku wskazówek by zwiększyć wydajność pracy

#8 Juletka14

Juletka14

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:48

Jeśli chodzi o ergonomiczne krzesło biurowe, to znajdziesz je tutaj https://www.hop-spor.../meble-biurowe/

#9 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 983 postów

Napisano 09 październik 2017 - 12:41

Zasady zasadami, a praktyka praktyką

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ergonomia, bhp, ergonomia w miejscu pracy, praca w biurze, praca fizyczna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych