Skocz do zawartości

dodatkokwe ubezpieczenie pzu pracodawca zapomniał

ubezpieczenie pzu pracodawca zapomniał.

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Mateusz888

Guest_Mateusz888
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:06

Mam takie pytanie w momęcie gdy przyjmowałem się do pracy pani kadrowa zapytała czy "chcem" dodatkowe ubezpieczenie (50 zł miesięcznie pzu) ZGODZIŁEM SIĘ, po ok 2 miesiącach pracy złamałem rękę, po miesięcznym zwolnieniu dowiedziałem się że dodatkowo ubezpieczony nie jestem gdyż: To ja powinienem przyjsc do biura i dodadkowo to załatwić, w poprzednich firmach takiego problemu nie miałem, Zawsze to kadrowe/księgowe załatwiały te sprawy za mnie, a tutaj nawet mi nikt nic nie powiedział że muszę samemu sie oto starać... Teraz jakie 1500zł za odszkodowanie przeszło mi koło nosa... Pytanie czy to w kwesti pracownika jest aby podejsc do biura i samemu sie prosic o te papiery do podpisania??? 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:38

To Tobie zależało, żeby ubezpieczyć się, a nie pracodawcy, więc to Ty powinieneś dopełnić wszelkich formalności.Ubezpieczenie było dobrowolne, więc nic do tego pracodawcom, żeby chodzili za Tobą i przypominali. Nie przyszedłeś do biura, uznali, że nie chcesz ubezpieczenia i tyle. Wyobrażasz sobie jakby to wyglądało, gdyby w zakładzie liczącym np. 1500 osób, kadrowa lub księgowa chodziła za pracownikiem, szukała go i podsuwała druki do wypełnienia?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ubezpieczenie, pzu, pracodawca, zapomniał.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych