Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Reklamacja usług turystycznych

TUI wczasy wycieczka hotel

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 07:02

Potrzebuję porady dot. ostatniej podróży z biurem TUI:

W maju br.wyjechaliśmy z mężem na podróż poślubną z biurem TUI. Przed wylotem (kilka dni) zostaliśmy poinformowani o "możliwych niedogodnościach akustycznych" ze względu na remont hotelu obok, bez żadnych propozycji zmiany hotelu itp.

Na miejscu okazało się, że jest całodzienny i częściowo nocny ogromny hałas. Dzięki portalowi TripAdvisor odkryliśmy, że biuro wiedziało o remoncie od stycznia i zataiło tę informację (wycieczkę kupiliśmy w marcu). Ponadto innym ludziom proponowano relokację za dopłatą za hotel i dojazdem na własną rękę. W związku z tym reklamacją postanowiliśmy zająć się po powrocie.

Reklamacja została przesłana do centrali biura, a w odpowiedzi ją odrzucono, ponieważ nie dopełniliśmy "obowiązku współdziałania" z Warunków Imprez Turystycznych TUI.

Czy biuro ma rację i nie mamy prawa do roszczeń pomimo zmarnowanego urlopu i podróży poślubnej?#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:21

Skorzystaj z pomocy miejskiego rzecznika praw konsumenta (jest w każdym większym mieście), zapozna się z materiałem i powie czy warto odwołać się od odpowiedzi, często też w imieniu klienta wystosuje pismo odwoławcze - wszystko bezpłatnie oczywiście smile.png.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TUI, wczasy, wycieczka, hotel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych