Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program do prowadzenia jednoosobowej działalności

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Papel

Papel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:36

Witam.

Od czerwca wznowiłem działalność gospodarczą i chcę się samemu zająć swoją księgowością. Prowadzę działalność usługową, jako spawacz i potrzebny mi program, w którym będę mógł wystawić rachunek zleceniobiorcy oraz by mi wygenerował wszystkie kwitki do opłacania ZUS-u i podatku dochodowego zryczałtowanego. Dobrze by było gdyby program miał możliwość generowania formularzy do ZUS np. ZUS DRA. 

Może mi ktoś polecić jakiś darmowy lub nie drogi program do takich operacji? 

Pozdrawiam

#2 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 11:58

Witam.

Od czerwca wznowiłem działalność gospodarczą i chcę się samemu zająć swoją księgowością. Prowadzę działalność usługową, jako spawacz i potrzebny mi program, w którym będę mógł wystawić rachunek zleceniobiorcy oraz by mi wygenerował wszystkie kwitki do opłacania ZUS-u i podatku dochodowego zryczałtowanego. Dobrze by było gdyby program miał możliwość generowania formularzy do ZUS np. ZUS DRA. 

Może mi ktoś polecić jakiś darmowy lub nie drogi program do takich operacji? 

Pozdrawiam

Ja korzystam z programu księgowego firmy LeftHand Mała Księgowość i jest on godny polecenia. Wcześniej korzystałam z innego, ale ten bardziej spełnia moje  oczekiwania. Z tego co wiem mają też programy dla większych firm, w zależności jaki potrzebujesz. Na początku możesz skorzystać z wersji testowej (i co uważam za duży plus przy tego typu programach już w czasie testowania można korzystać z działu pomocy technicznej). Później można wynegocjować całkiem przyzwoitą cenę.

A sam program bardzo funkcjonalny, masz to czego potrzebujesz, zarządzanie dokumentami księgowymi, fakturowanie, wystawianie formularzy...itd. Przy zakupie w pakiecie szkolenie z obsługi, ale na stronie jest też podręcznik, tak więc polecam.

Pozdrawiam

#3 T85

T85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 11:58

Hej, w przypadku 1os DG bardzo dużym ułatwieniem dla Ciebie będą programy od RESET2 - na początek zapoznaj się z darmową wersją próbną, jestem przekonany, że po tym czasie zostaniesz przy tym oprogramowaniu!

#4 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2016 - 12:48

Ja korzystałem z różnych programów, m.in. z RESETU, ale dość krótko, bo nie spełniał on moich oczekiwań. Od ponad roku pracuje w LeftHandzie i chyba ten mogę jedynie z czystym sumieniem polecić.

#5 NowotkoM

NowotkoM

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 13:42

Też miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego programu bogatego o funkcje które wymieniłeś, w końcu zdecydowałem się na Finka - Mikro który jest specjalnie przystosowany do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, ma możliwość generowania formularzy do ZUS.

#6 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 15:49

Polecam TaxMachine2. Darmowy program. Sam go używam. Poprowadzisz zarówno ryczałt ewidencjonowany, jak i kpir. Bez problemu wystawisz faktury, rachunki i inne dokumenty. Rozliczysz też VAT. Do rozliczania ZUS polecam Płatnik

#7 T85

T85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 14:43

Jakub, a co było nie tak z programami RESET-u w Twoim przypadku? Bo takie opinie jak Twoja, mam wrażenia, należą do rzadkości, dlatego mnie to zaintrygowało?

#8 Szybkafaktura.pl

Szybkafaktura.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 18:39

@Papel

zapoznaj się z naszą ofertą fakturowania czy księgowości online.

Oferujemy program do pełnej obsługi księgowości w firmie, od fakturo po wszelkie kwitki! Do tego dostajesz pomoc księgowych.

Sprawdź nasz program do faktur online: szybkafaktura.pl

#9 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 12:40

Godny polecenia jest program LeftHand Mała Księgowość. Sprawdza się idealnie w jednoosobowej działalności. Pracowałem na nim przed dłuższy czas, ale potem działalność się trochę rozwinęła i przeszedłem na Pełną Księgowość, zresztą tez LeftHandu.Programy są proste w obsłudze, funkcjonalne. Polecam.

#10 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:35

Też prowadzę jednoosobową działalność i używam symfonii 2.0 z gwarancją. Jest prosta w obsłudze dla laika i dostajesz dostęp do ulepszeń, więc w przypadku zmian podatkowych, program odpowiednio się zaktualizuje. I ma możliwość generowania JPK.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 08:05

Ja mam program Finka-FK  .Jest świetny,prosty w obsłudze,generuje pięknie JPK(pierwsza wysyłka do MF poszła idealnie)

,e-deklaracje wysyłam bezpośrednio z programu.

Bardzo polecam

LL

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 08:06

Ja mam program Finka-FK  .Jest świetny,prosty w obsłudze,generuje pięknie JPK(pierwsza wysyłka do MF poszła idealnie)

,e-deklaracje wysyłam bezpośrednio z programu.

Bardzo polecam

LL

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 08:08

Finka -FK- jeszcze dodam że u mnie obsługuje kilka oddziałów (działalności)

#14 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 10:43

Słyszałeś o CRM? jest to proggram właśnie do zarządzania firmą. Pomoże CI wszystko ogarnąć. Jest nakierowany na potrzeby klientów, możesz zarządzać firmą poprzez urządzenia mobilne.Tutaj więcej informacji: kamflex.pl/blog/72#bledy-popelniane-przy-wyborze-crm Jest tani i nie ma  ukrytych kosztów. POlecam 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych