Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studia, kurs, a może samodzielne douczanie?

wróć do serwisu Księgowość 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kar

Kar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 13:25

Cześć wszystkim, jestem Karolina i skończyłam licencjat z zarządzania projektami. Zaczęłam już pracować w zawodzie, ale finanse, budżety itd. to rzeczy które gdzieś na studiach 1 stopnia nie do końca się przyjęły w głowie ;p

Wiem że są to ważne rzeczy dla projektów i aby się rozwijać muszę coś z tym zrobić...dlatego zastanawiam się nad studiowaniem magisterki na 2 kierunkach - dalej projekty i właśnie finanse i rachunkowoś jako zalepienie "braków".

Pytanie tylko czy warto w mojej sytuacji? Wiadomo, że każda dodatkowa aktywność i każdy dodatkowy dyplom nie zaszkodzi, ale może lepiej po prostu przejść się na jakiś kurs, albo może poczytać książki, fora i poszukać wartościowych stron?

Może ktoś był w podobnej sytuacji? Liczę na jakieś rady smile.png

Studentka project managementu dla której finanse i budżety to czarna magia huh.png  Co tutaj robię? Chcę poznać magiczne sztuczki cool.png

Ostatni projekt - https://chelmonskiego20.pl/

#2 ksiegowa zuzia

ksiegowa zuzia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:00

Skoro na licencjacie nie przyjęły Ci się wiadomości to myślisz ze na magisterce będzie lepiej? Najwięcej nauczysz się w pracy albo zrób sobie praktyczny kurs. Na pewno będzie taniej, szybciej i bardziej efektownie. 

Księgowością zajmuje się od 13 lat. Najpierw pracowałam jako księgowa, teraz prowadzę własne biuro rachunkowe. Tarnów organizuje zloty pracowników księgowości, polecam.

#3 Hektorka

Hektorka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:57

Wydaje mi się, że możesz spróbować od książek i poradników w Internecie - jest tego mnóstwo i ja się dużo dzięki temu nauczylam. Na początku sama byłam niezbyt ogarnięta w temacie :)

#4 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 09:56

ja studiowałem turystykę i rekreację i teraz na drugim stopniu na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej robię sobie turystykę międzynarodową, to zupełnie inne zajęcia, inne przedmioty. Poszukaj sobie jakiegoś ciekawego kierunku, ja bym na Twoim miejscu nie ciągnął tego samego, bo to będzie nudne

#5 Guest_spok

Guest_spok
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2016 - 20:49

Studiowanie dla mnie to zdecydowanie nie jest stracony czas. Ja w tym roku kończę finanse na WSB, niedługo obrona. Wg. mnie nie jest ciężko, ale super łatwo też nie. WSB jest w wielu miastach w Polsce, musisz sobie to ogarnąć, czy akurat kierunek, który Cię interesuje jest w Twoim mieście.

#6 RexDer4

RexDer4

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 15:41

Studia jednak dają bardzo wiele szans...

#7 Guest_vea

Guest_vea
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2016 - 21:44

Też tak myślę studia w tych czasach teraz to podstawa, ja już jestem na drugim roku na wsb i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej.

#8 rachela27

rachela27

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 13:05

Teoria to jedno, ale tak naprawdę liczy się praktyka. Warto zaczepić się na jakieś praktyki i jednocześnie dokształcać się.

#9 experto

experto

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 11:38

Jeżeli faktycznie sprawy budżetu i finansów będą dla Pani ważne w wykonywaniu swojego zawodu to jak najbardziej polecamy zrobić wszystko by jak najlepiej odnaleźć się w tej materii. Studia i każda inna dodatkowa aktywność (książki, kursy, fora) będzie Pani atutem.

Doradztwo w stosowaniu prawa podatkowego w Katowicach podatki katowice

#10 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 12:16

Najlepiej uczyć się w praktyce, czyli po prostu to robiąc. Polecam staże, praca jako "junior" itd.

#11 KarinaMierz.

KarinaMierz.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 09:31

Można się też przejść do Urzędu Pracy i zobaczyć, czy nie  oferują jakiś darmowych kursów i szkoleń, albo chociażby nie oddelegują do instytucji pomocnych w tej materii. Studia, skoro ma Pani już pracę, odbywałyby się zaocznie, jak mniemam?

#12 JanekO

JanekO

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 19 sierpień 2016 - 19:55

Cześć wszystkim, jestem Karolina i skończyłam licencjat z zarządzania projektami. Zaczęłam już pracować w zawodzie, ale finanse, budżety itd. to rzeczy które gdzieś na studiach 1 stopnia nie do końca się przyjęły w głowie ;p

Wiem że są to ważne rzeczy dla projektów i aby się rozwijać muszę coś z tym zrobić...dlatego zastanawiam się nad studiowaniem magisterki na 2 kierunkach - dalej projekty i właśnie finanse i rachunkowoś jako zalepienie "braków".

Pytanie tylko czy warto w mojej sytuacji? Wiadomo, że każda dodatkowa aktywność i każdy dodatkowy dyplom nie zaszkodzi, ale może lepiej po prostu przejść się na jakiś kurs, albo może poczytać książki, fora i poszukać wartościowych stron?

Może ktoś był w podobnej sytuacji? Liczę na jakieś rady smile.png

Karolino :) Mgr przed Nazwiskiem jest  fajną sprawą. O wspomnieniach nie wspomnę. Jeśli chodzi o douczanie zawsze jest taka możliwość - ja polecam Kursy DVD - Pozdrawiam . 

Janek O. Polecam stronę  ze szkoleniami - Kursy DVD 

#13 Romieritieszka

Romieritieszka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 11:48

Można spróbować ale jeśli czujesz, że nie szło Ci dobrze na licencjacie to możesz się trochę zdziwić. Jednakże magistra warto posiadać :)

system crm - system dla firm

#14 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 09:16

Inprogress ma już plan szkoleń dla kadry menadżerskiej na bieżący rok.

Szczególnie te dwa poniższe wydają się interesujące:

Prince2 - czyli metodyka zarządzania projektami. Można ją zastosować do zarządzania wszelkiego rodzaju projektami dowolnej wielkości. Stosowanie tej metodyki zapewnia wysoką standaryzację i powtarzalność projektów.

Więcej szczegółów: https://inprogress.p...ubmit=Filtruj »

ITIL - jest to kodeks postępowania dla działó informatyki. Zbiór zaleceń jak skutecznie i efektywnie oferować usługi informatyczne.

Więcej szczegółów: https://inprogress.p...ubmit=Filtruj »

sisi

#15 Soldier

Soldier

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 luty 2017 - 14:41

Warto inwestować w siebie na różne sposoby. ;)

Załóż swój własny sklep z suplementami we współpracy z Hurtownia Bodypak!

#16 pola234

pola234

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 luty 2017 - 16:11

Także uważam, że najlepiej zacząć pomału robić to, w czym chcesz pracować i w ten sposób się uczyć.  Jeśli dodatkowo możesz wziąć udział w kursach, tym lepiej. Nie trać czasu na dalsze studiowanie bo tam cię niczego nie nauczą. Chyba tylko jak robić prezentacje.

#17 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 09:34

Jeżeli chodzi o samodzielne douczanie się, to tak czy inaczej na każdym kroku naprawdę warto. ;)

#18 Aderic

Aderic

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2017 - 12:45

Jeśli tylko masz chęci i potrafisz uczyć się samodzielnie to lepiej uczyć się w ten sposób bo wiedza wpada dużo lepiej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych