Skocz do zawartości

złożyłam wypowiedzenie będąc w ciąży

ciąża wypowiedzenie umowa

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 15:18

Witam.
Podjęłam pracę w firmie X dnia 16.05.2016r. W trakcie pracy okazało się, że specyfika pracy i warunki finansowe w rzeczywistości są inne niż przedstawiono mi je na rozmowie kwalifikacyjnej. Zamierzałam więc w międzyczasie poszukać innej pracy. Około 30.05.2016 dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wiedziałam, że będąc w ciąży nie będę w stanie spełniać powierzonych mi obowiązków w aktualnej pracy. Złożyłam więc CV do innej pracy o innym charakterze i poinformowałam o ciąży. Dla nowego pracodawcy (to mój znajomy) nie był to żaden problem. Wobec tego złożyłam z dniem 16.06 z dwutygodniowym okresem wypowiedzenie z aktualnej pracy. Okres wypowiedzenia kończy się 02.07.2016 a aktualny pracodawca wie, że jestem w ciąży. Dzisiaj dowiedziałam się, że jednak ten mój znajomy z pewnych przyczyn nie może mnie zatrudnić. Wobec tego mam pytanie – czy jeżeli dostarczyłabym do aktualnego pracodawcy zwolnienie lekarskie z tytułu ciąży ( o której wiedział ) jest możliwość, że ta umowa na mocy prawa nie zostanie rozwiązana? Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź, ponieważ jestem w ogromniej kropce i boję się, że zostanę na lodzie…

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 08 lipiec 2016 - 07:49

Złożyłas wypowiedzenie wiec jeżeli pracodawca sie zgodzi możecie je wycofac, jeżeli nie ma zgody wypowiedzenie rozpoczeło swój bieg

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, wypowiedzenie, umowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych