Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak oszczędzacie?

wróć do serwisu Księgowość 67 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Junk

Guest_Junk
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 06:10

Ja mam jedynie konto oszczędnościowe. Ale przy wyborze kierowałem się OSZCZĘDNOŚCIAMI - czyli brakiem opłat miesięcznych (bo to czasemwięcej kosztuje niż oprocentowanie jest narzucone) . Dlatego też polecam konto w banku ToyotaBank, gdzie macie ok 2.2 %, przelewy bez opłat. WIęcej z resztą można się dowiedzieć prosto od nich toyotabank.pl/dla-ciebie/konta/oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/szczegoly

#42 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 kwiecień 2017 - 10:37

Nie oszczędzam - przejadam, przejeżdżam, przepijam, rozdaję, wydaję........ jednym słowem zużywam na siebie a nie na bankowych krwiopijcówtongue.pngtongue.pngtongue.png

#43 Skrzypek9

Skrzypek9

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 14:45

Najprościej jest oszczędzać przy codziennych, domowych wydatkach. Ja zamontowałem panele fotowoltaiczne 

http://promag-gaz.pl...a-fotowoltaika/. Koszta energii zmniejszają się i tym sposobem oszczędzamy. A do tego na instalacje można otrzymać dotacje 

Z rodzicami można wygrać tylko cierpliwością.

#44 miki44

miki44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 09:04

Ja nie oszczędzam.....bo i po co??? A jak jutro zejdę z tego światatongue.png ? psu zostawię oszczędności?

niby racja;) ale z czego będziesz jeść jak nie umrzesz

- Aha - przytaknął Jason. - A Matka Ziemia obiecała jej lepsze warunki, kiedy bogowie zostaną zniszczeni, ple, ple, ple.

#45 adbams

adbams

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:39

Prowadzę arkusz z wydatkami, staram się planować stałe wydatki na następny miesiąc. Przy okazji dla opłaty za prąd ustalam zlecenia stałe i dzięki temu oszczędzam czas :) 

#46 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 10:33

Ja staram się odkładać co miesiąc minimum 100 zł, a gdy zgromadzę już choćby kilka tysięcy, to przeznaczam je na lokatę. Możecie mi wierzyć lub nie, ale lokaty to naprawdę fajne rozwiązanie. Po pierwsze pieniądze nie leżą zamrożone na koncie, ale "pracują". Po drugie, istnieją wbrew pozorom fajnie oprocentowane lokaty, na które nie trzeba wpłacać nie wiadomo jak wielkiej gotówki. Ze swej strony mogę Wam polecić lokaty w santander banku - https://www.santande...umer.pl/lokaty/ . Wystarczy wysupłać 1000 zł, aby założyć lokatę do maksymalnie trzech lat. Niewielki wysiłek finansowy, a zysk może być spory.

#47 Daniel Marcisz

Daniel Marcisz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:04

Przy obecnym stanie w jakim znajduje się ZUS, brak oszczędzania to po prostu lekkomyślność. Wystarczy, że odłożycie chociaż te 200 zł w ciągu miesiąca, a po kilkudziesięciu latach oszczędzania będziecie mogli żyć godnie na emeryturze. A sposobów na oszczędzanie może być na prawdę wiele. Chociażby rezygnacja z drogiego abonamentu telefonicznego na rzecz tańszej opcji, rezygnacja z telewizora (to akurat żadna strata) czy zakręcanie kurka z wodą w trakcie mycia zębów. Można też zrezygnować z modnych ubrań markowych i na przykład ubierać się w sklepach z używaną odzieżą. 

Dowiedz się co Twoi pracownicy chcieliby zmienić w firmie i zwiększ ich zaangażowanie w pracę! Prowadzimy ankietowe badania satysfakcji już od 12 lat! Z naszą pomocą zapobiegniesz odejściu do konkurencji najlepszych kadr.

http://www.badania-s...pracownikow.pl/

#48 pitahaja

pitahaja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 11:39

Niby mam konto oszczędnościowe ale co odłożę to wybieram, nie nadaję się do tego :|

#49 awelko

awelko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:28

do tego chyba trzeba dojrzeć, ja się nauczyłam już ale dopiero przy prowadzeniu dzialalności. Zresztą znak towarowy mojej firmy odnosi sie właśnie do oszczędności :)  

#50 Guest_Orzeszek

Guest_Orzeszek
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 23:41

A co właściwie byłoby lepsze - lokata, czy konto oszczędnościowe? Myślę nad umową z ToyotaBank, ale nie potrafię się zdecydować, która z opcji byłaby lepsza w mojej pozycji. 

#51 Golon

Golon

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 11:49

Jeśli mowa o kruszcach to dobrze wypada kolekcjonowanie  monet. To lokata raczej długoterminowa i dość zajmująca ale zysk na srebrnych monetach nawet 600%

#52 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 18:16

ja po prostu staram się nie wydawać pieniędzy na bzdury i nie szastać nimi na prawo i na lewo.

#53 Marian2

Marian2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 10:39

Ja zawsze decyduje się tylko na lokaty. Na niczym więcej się nie znam. To dla mnie najprostsze.

życie nie dzieli się po prostu na rzeczy ponure i wesołe. Pośrodku jest pośrednia strefa cienia

#54 12jojko

12jojko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 11:13

Ja najczęściej odkładam pieniądze na lokacie. Na przykład tutaj jest dość dobry ranking lokat bankowych :)

Należy marzyć bez ustanku. Wkroczyć do świata marzeń i nigdy go nie opuszczać. Żyć marzeniami już do końca

#55 adamperf

adamperf

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 11:21

Nie kupuję zbędnych rzeczy.

#56 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 12:40

najlepiej jest robić listę najpotrzebniejszych rzeczy i starać się poza nią nie wykraczać.

#57 Babakar

Babakar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 11:39

Konto oszczędnościowe , lokaty bankowe to chyba najbardziej bezpieczne opcje

#58 kimon123

kimon123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 22:55

Ja swoje oszczędności pomnażam dzięki walutom. Kupuje kiedy coś tanieje a sprzedaje kiedy drożeje :D prosto i z efektem 

#59 energetyk

energetyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 10:22

Nasza firma oszczędza na rachunkach za prąd + dodatkowo odsprzedając nadwyżki energii wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny. Polecam taką formę

Fotowoltaika Kraków - Twoje bezpieczeństwo energetyczne

#60 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 496 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 12:01

Ja jestem kiepski w oszczędzaniu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych