Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak oszczędzacie?

wróć do serwisu Księgowość 67 odpowiedzi w tym temacie

#21 edmund50

edmund50

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 15:26

ciekawa opcja jest zarabianie i oszczędzanie na wymianie walut no tylko do tego trzeba mieć pewien kapitał

#22 edmund50

edmund50

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 15:29

ciekawa opcja jest zarabianie i oszczędzanie na wymianie walut no tylko do tego trzeba mieć pewien kapitał

#23 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:23

Na twoim miejscu poczytałbym sporo o tego typu rzeczach na https://moneye.pl/W szczególności odsyłam cię do https://moneye.pl/ranking-lokat-bankowych/ gdzie znajdziesz ranking lokat bankowych. Teraz można znaleźć nawet 4% lokatę więc to już fajnie się przelicza. Zapoznaj się na tej stronie z artykułami tam jest mnóstwo porad a najlepiej to, że niczego tam nie polecają i nie narzucają tylko analizują więc wybór i tak należy tylko do ciebie

#24 dubajko

dubajko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 luty 2017 - 14:35

Chyba wszyscy wiem, że oszczędzanie nie jest łatwe. Niestety w tak niepewnych czasach, kiedy nie można liczyć na uczciwą emeryturę należy się jakoś zabezpieczyć na przyszłość. Ja postawiłam na produkty oszczędnościowe powiązane z ochroną. Ważne jest dla mnie aby w produkcie była możliwość obniżenia miesięcznej składki-w życiu różnie bywa i nigdy nie wiadomo ile możemy sobie pozwolić aby odłożyć więc uważam, że to jest wygodne.

#25 Sasza

Sasza

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 21:17

Ja wcale nie oszczędzam,nie stać mnie na to

#26 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 442 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 10:32

Saszo to co zrobisz, gdy przejdziesz na emeryturę, która jak pewnie wiesz będzie niższa niż Twoje obecne zarobki? Wtedy dopiero może nie być Cie stać na oszczędzanie… Prawie każdy z nas jest w stanie oszczędzić co miesiąc jakąs kwotę pieniędzy. Dla jednych uda się oszczędzić tysiąc złotych, dla innych 50złotych, ale nawet te 50złotych warto jest oszczędzać, bo daje to kwotę 600złotych w skali roku i przez kilka lat nazbiera się sporo pieniędzy. Ja nie odkładam dużych kwot, bo w tym roku po przeczytaniu tego artykułu http://inwestycyjnie...jacego-klienta/ postanowiłam założyć sobie fundusz emerytalny, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość, ale każdego miesiąca staram się wygospodarować chociaż 100złotych z budżetu i przelać je na konto oszczędnościowe.

#27 Kymsik

Kymsik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 11:25

Oszczedzanie na emeryture to prosta stragedia. Wystarczy odkladac raz w miesiacu pewna sume. Moze to i nie wiele, ale przez pare ladnych lat to sie uzbeira pokazna sumka ;)

passionforwedding.pl - konsultantka ślubna

beller.pl - sklep z biżuterią

#28 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19001 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 marzec 2017 - 11:53

Oszczedzanie na emeryture to prosta stragedia. Wystarczy odkladac raz w miesiacu pewna sume. Moze to i nie wiele, ale przez pare ladnych lat to sie uzbeira pokazna sumka wink.png

A po co?

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 marzec 2017 - 13:40

Oszczedzanie na emeryture to prosta stragedia. Wystarczy odkladac raz w miesiacu pewna sume. Moze to i nie wiele, ale przez pare ladnych lat to sie uzbeira pokazna sumka wink.png

To teraz mam sobie odejmować od ust i odkładać, żeby potem nie zdążyć tego wydać, lub nie móc wydać, bo np. będę chora?

#30 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19001 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 marzec 2017 - 14:10

Właśnie......a może nawet nie zdążę przejść na emeryturę......tongue.png

#31 biznesik

biznesik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 16:57

Szczerze to ja też się nad tym zastanawiam. Stres w życiu, ciągła gonitwa raczej długiego żywotu to nie wróży. 

#32 Izka123

Izka123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 17:51

diamenty to jest to 

#33 Kymsik

Kymsik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 12:15

To teraz mam sobie odejmować od ust i odkładać, żeby potem nie zdążyć tego wydać, lub nie móc wydać, bo np. będę chora?

Nie sugeruję przestania jeść lub żałowania na siebie. Czy odkładanie np. 100zł miesięcznie to wielki koszt? Nie, a w perspektywie lat odkłada się ładna sumka.

passionforwedding.pl - konsultantka ślubna

beller.pl - sklep z biżuterią

#34 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 963 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 07:41

Ja szczególnie z oszczędnościami nie szaleje, raczej trzymam je na koncie oszczędnościowym, czasem lokacie

#35 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 marzec 2017 - 08:21

Nieruchomości to najlepszy sposób inwestycji :D 

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#36 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 566 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 09:39

Faktycznie trzeba oszczędzać na emeryturę. Nie wiem jak Was ale mnie osobiście przerażają trochę przewidywania dotyczące mojej emerytury poniwaz ma być bardzo niska ( nie sądziłam nawet,ze będzie AŻ TAKA NISKA).

Inwestujemy z mezem oszczędności w obce waluty, w lokaty oraz w monety kolekcjonerskie: http://www.coinart.pl/-  w mennicach jest spory wybor. Poza tym jest to jedna z bezpieczniejszych form oszczędzania kasy 

#37 Justyna Karolina Murias

Justyna Karolina Murias

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 09:08

Najlepszy sposób aby zaoszczędzić to założyć konto oszczędnościowe w jakiś banku. Najlepiej takim co oferuje takie konto za darmo. Ja posiadam konto w banku BGŻOptima, oferuje darmowe konto a na dodatek ciekawe oprocentowanie . Zna ktoś ten bank?

#38 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 10:48

Ja oszczędzam na lokacie. Kiedy tylko mam nadwyżkę pieniędzy lokuję ja w banku, żeby sobie rosła. W ten sposób pieniądze cały czas się mnożą. Korzystam również z fajnego rankingu lokat bankowych na http://moneye.pl warto tam zaglądać i być na bieżąco ze zmieniającymi się ofertami lokat bankowych.

#39 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 21:36

Ja oszczędzam starym sprawdzonym sposobem, konto oszczędnościowe zawsze działa. Znalazłem ofertę Idea Banku połączyłem konta Idealne i Zośka Pro i zyskuję 2,25%. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków i ma się zysk jak na lokacie, bez mrożenia kapitału, bo w każdej chwili można wypłacić kasę bez strat.

#40 Guest_ajzabel

Guest_ajzabel
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 21:31

Ja zacząłem inwestować w złoto. Jest pewniejsze niż jakakolwiek waluta, kursy złota możecie sprawdzić np na stronie raiffeisen polbank i sami zdecydujcie czy warto

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych