Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak oszczędzacie?

wróć do serwisu Księgowość 57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 202 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 13:24

Hej, zastanawiam się nad wyborem formy ulokowania moich oszczędności tak aby przynosiły comiesięczny stabilny zysk. Nie mam aż tyle żeby zakupić jakąś nieruchomości, mówimi o kwocie 30tys zł. Myslałem nad zakupem złota albo kruszczców, co o tym sądzicie?

#2 a.helios

a.helios

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 13:40

Ostatnio słyszałem o inwestowaniu w diamenty, złoto pewnie też jest opłacalne. Chyba trzeba zainwestować, żeby się przekonać.

#3 Anna Bliska

Anna Bliska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 10:30

Dla mnie oszczędzanie to sposób na taki obrót pieniędzmi, aby nie obniżać swojego standardu życia, a jednocześnie mieć dobrą poduszkę finansową. 

meble biurowe

#4 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:43

ja w tym momencie mam zakupione obligacje oraz dośc sporą kwote na lokacie https://www.ideabank...kata-happy-plus bo była możliwośc założenia jej online a ja nie mam za dużo czasu żeby latać po bankach ;p oprocentowanie jest też nawet niezłe, wydaje mi sie ze jest to jedna z najlepszych opcji w tym momencie na rynku lokat. Złoto to też super inwestycja ale czy to jest na 100% pewny zysk to nie wiem ;)

#5 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 08:29

Hej, zastanawiam się nad wyborem formy ulokowania moich oszczędności tak aby przynosiły comiesięczny stabilny zysk. Nie mam aż tyle żeby zakupić jakąś nieruchomości, mówimi o kwocie 30tys zł. Myslałem nad zakupem złota albo kruszczców, co o tym sądzicie?

Zastanów się jeszcze na ile ta suma byłaby ci potrzebna w jakiejś podbramkowej sytuacji. Bo jeżeli w przypadku jakiejś sytuacji losowej, awarii czy innego zdarzenia będzie potrzebny dostęp do tych pieniędzy, zbycie np diamentów z dnia na dzień może okazać się niemożliwe.

#6 jasiek99

jasiek99

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 18:30

Ja staram sie oszczędzać wpłacając kase do funduszu. I na razie nie tracę:)

Dopiero w późniejszym wieku dowiadujemy się, co nas spotkało w młodości

#7 anna_wisniewska96

anna_wisniewska96

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 19:08

Oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczednosciowych w ostatnich miesiącach systematycznie spadało. U większości klientów instytucji finansowych zwyciężyło przekonanie, że z powodu malejących odsetek oszczędzanie na lokatach staje się nieopłacalne. Jednak trzeba to wyraźnie podkreślić, że za sprawą bardzo niskiej inflacji w tym roku realny zysk z lokat będzie większy niż w roku ubiegłym.

#8 dwusuw

dwusuw

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 16:50

Do tej pory spłacałem kredyty i leasingi. Było tego coś koło 6 tyś miesięcznie. Teraz wyszedłem na czysto i zastanawiam się czy nie zainwestować w złoto. Czyli kupować co miesiąc sztabki za tę kwotę. To byłaby jedna uncja miesięcznie inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/zloto/ . Złoto ma tendencję wzrostową od kilku miesięcy i nic nie pokazuje by się to miało zmienić. Podobno Mannica Polska Gwarantuje odkup zakupionego u nich złota więc nie powinno być problemów z realizacją zysków.

#9 richy

richy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 20:24

Ja cały czas najbardziej lubię lokaty terminowe. Wiem, że na nich moje oszczędności są bezpieczne, nie tak jak w przypadku inwestycji. W Eurobanku https://www.eurobank...nowa,24,10.htmlmogę sobie wybierać okres na jaki chcę otworzyć lokatę od 1 miesiąca do 48, także to duża elastyczność

#10 JacekBem

JacekBem

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:05

Ja od dłuższego czasu oszczędzam. Niedawno podjąłem się współpracy z Profi Credit, na zasadzie promocji ich produktów, czyli np pożyczek. Od każdej udzielonej pożyczki otrzymuję dużą prowizję, więc nawet niewiele pracuję ,żeby na cały miesiąc dostawać duże pieniądze. Bardzo fajna opcja dla tych którzy nie mają dużo czasu, a chcą zarobić w sieci.

#11 grassoalvaro

grassoalvaro

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:37

Fajny pomysł z tym złotem. Napisz potem co i jak :)

Takt jest pomocą dla wiedzy.

#12 Drakhtul

Drakhtul

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 09:51

Z inwestowaniem wiaze sie ryzyko dlatego zawsze balem sie w to wejsc. Wole wplacic na lokate i wiedziec ze bedzie roslo ale nie ma opcji zeby przepadlo.

#13 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2016 - 12:05

Też wybieram lokatę, niech sobie krążą pieniądze i rosną :D

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#14 LukasS

LukasS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 23:01

Czy jestem jedyną osobą bez oszczędności? Nigdy nie potrafiłam oszczędzać.