Skocz do zawartości

Czy przed pracą magazynową na umowę cywilnoprawną muszę mieć szkolenie BHP i czy dotyczą mnie przepisy o przenoszeniu ciężarów?!

umowa cywilnoprawna bhp szkolenie magazyn agencja pracy praca fizyczna

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jak00B

Guest_Jak00B
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2016 - 12:04

Witam. Umowa cywilnoprawna, tymczasowa praca w nocy. Inwentaryzacja, przenoszenie, rozładunek itd. Czy jeżeli podpiszę plik kilku(nastu) stron instrukcji dotyczącej zasad BHP "uważnie zapoznałem się z (...) imię nazwisko" to wszystko odbywa się zgodnie z przepisami i co w wypadku gdyby zabrakło tam mojego podpisu? Drugie pytanie, czy dotyczą mnie normy o przenoszeniu ciężarów w ramach pracy? Obecnie dla mężczyzn wykonujących pracę tymczasową jest to 50kg na odległość nie większą jak 25 metrów lub 4 metry w pionie. Cały czas przypominam, że chodzi mi tu o umowę cywilnoprawną, wiem że nie podlegają one pod kodeks pracy i PIP nie ma tu nic do gadania. Proszę o odpowiedzi, pozdrawiam.

#2 Guest_Jak00B

Guest_Jak00B
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 15:44

ktoś coś wie?

#3 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2016 - 07:48

Przy szkoleniu pracowników podczas instruktażu ogólnego jest omawiany punkt nr 6 "Podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy związane z obsługą urządzeń technicznych oraz transportem wewnątrzzakładowym". W firmie, w której jestem zatrudniony szkoleniom bhp podlegają pracownicy i zleceniobiorcy, z tym, że podpisują dokumenty stosowne do formy zatrudnienia.

W Kp Art.304. § 1. Pracodawca jest obowiązany zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy, o których mowa w  art.207 § 2, osobom fizycznym wykonującym pracę na innej podstawie niż stosunek pracy w zakładzie pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę, a także osobom prowadzącym w zakładzie pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę na własny rachunek działalność gospodarczą.

W umowie zlecenie w mojej firmie znajduje się pkt.6. Zleceniobiorca oświadcza, że zna przepisy oraz zasady bezpieczeństwa i higieny obowiązujące przy wykonywaniu czynności wynikających ze zlecenia i oświadcza, że będzie ich przestrzegał a także oświadcza, że stan jego zdrowia pozwala na wykonanie zlecenia. Czyli krótko: nie podpiszesz umowy zlecenia - nie jesteś zleceniobiorcą.

Odnośnie drugiego pytania normy przenoszenia ciężarów obowiązują wszystkich niezależnie od nawiązanej umowy, chyba że lekarz określi to inaczej np.: przeciwwskazania do podnoszenia ciężarów o masie całkowitej ..... kg.smile.png cool.png

Nadmienię jeszcze, że ręczne prace transportowe są ograniczane bo należy korzystać ze zdobyczy nauki i techniki eliminujących wysiłek fizyczny przy tego typu pracach (lub coś takiego podobnego).smile.png huh.png 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa, cywilnoprawna, bhp, szkolenie, magazyn, agencja, pracy, praca, fizyczna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych