Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup domu

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 joanna76

joanna76

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 07:36

witam serdecznie! planuję zakup domu. okazuje się,że dom jest zadłużony na kwotę przewyższającą cenę domu. Co powinnam zrobić żeby nie kupić domu z zadłużeniem?

#2 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 491 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 14:24

Przygotować się, że zapłacisz więcej, a nie szukać okazji? Są też firmy, które inwestują w nieruchomosci takie jak domy i potem nimi obracają przykład jednej z takich firm - http://www.wan.com.pl/wiadomo, że to się może wiązać z większym wydatkiem, ale też z gwarancją , że wszystko będzie jak należy. Wydając kilkaset tysięcy na dom różnica kilkudziesięciu tysięcy powinna być akceptowalna, bo kupujemy za to święty spokój.

#3 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 560 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 20:51

Tutaj http://aras.com.pl jest ciekawa propozycja. Takie domy segmentowe, to naprawdę super rozwiązanie. Można bowiem zamieszkać w ciekawej okolicy. Poza tym nie trzeba martwić się o pozwolenia i całą dokumentację.

#4 Koseab

Koseab

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 09:56

Polecam sprawdzić tą firmę Atelie nieruchomości , na pewno będą mieli coś do zaoferowania dla Ciebie, sam u nich zakupiłem dom i naprawdę jestem zadowolony z całej współpracy. Pozdrawiam! 

#5 Taliczan

Taliczan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 10:18

Przede wszystkim nie marnować czasu tylko przejrzeć Księgi Wieczyste nawet przed ewentualną rozmową. Można to zrobić przez Internet Anonimowo. Potrzebujesz tylko adres nieruchomości. Jak nie ma adresu to wystarczy numer działki.

#6 kawartt23

kawartt23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 12:26

Z nieruchomościami na sprzedaż bywa różnie, już się o tym przekonaliśmy. Przeglądaliśmy z żoną setki ofert i zawsze był jakiś problem. Teraz już nie mamy czasu sami sprawdzać mieszkań na sprzedaż, więc zlecamy to homescanner.pl. Serwis przestrzegł nas już przed kupnem mieszkania na obrzeżach. Dostaliśmy raport, a tam informacje o stanie prawnym, infrastrukturze, osiedlu, dojeździe do miasta. Okazało się, że tuż przy osiedlu przebiega ruchliwa droga, po której jeżdżą tir-y. Podziękowaliśmy i szukamy dalej.

#7 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 18:02

Tak to właśnie jest kiedy samemu się szuka. Też to przerabiałem i nie mam miłych wspomnień. Umawiałem się z ludźmi na oglądanie mieszkań, specjalnie wolne brałem a oni zapominali o spotkaniu albo przychodzili na nie ale tylko po to, by powiedzieć że już nieaktualne itd... po prostu masakra. Po tym wszystkim zgłosiłem się do pośrednika nieruchomości Eugeniusza Jaworskiego (telefon 603 195 624)  i on mi pomógł znaleźć mieszkanie w Wilanowie. Już takich cyrków nie było, wszystko przebiegło sprawnie i to była kwestia kilku miesięcy jak miałem nowe mieszkanie

#8 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 19:58

My zdecydowaliśmy się na zakup domu w stanie deweloperskim. Biuro nieruchomości ABC dom znalazło dla nas bardzo korzystną ofertę w Zielonkach pod Krakowem. Zaoszczędziło nam to dużo czasu i nerwów.

#9 Olciaaak

Olciaaak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 09:01

Bardzo polecam stronę http://www.domyslaskie.pl/gdzie można znaleźć ciekawą ofertę domów. Jeśli szukacie spokoju i ciszy to jest to idealne rozwiązanie. 

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 09:00

Dzień dobry,

znaleźliśmy z mężem dom, którego zakupem jesteśmy zainteresowani. Byliśmy wczoraj dogadać się z właścicielami i przejrzeć dokumenty. Dom zaczęto budować w 1992 roku (są plany, pozwolenia na budowę). Okazało się, że plany, a rzeczywisty wygląd domu w ogóle się nie pokrywają. Na planach rzuty piętra i poddasza są przekreślone i jest napisane, że jest niezgodność. Dom został odebrany w 2003 r.

Czy w razie kontroli nadzoru budowlanego my jako przyszły właściciel będziemy mieli z tego tytułu nieprzyjemności?Czy w tamtych czasach po prostu "tak się budowało" i skoro dom jest odebrany to wszystko jest w porządku?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

#11 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 09:43

Dzień dobry,

znaleźliśmy z mężem dom, którego zakupem jesteśmy zainteresowani. Byliśmy wczoraj dogadać się z właścicielami i przejrzeć dokumenty. Dom zaczęto budować w 1992 roku (są plany, pozwolenia na budowę). Okazało się, że plany, a rzeczywisty wygląd domu w ogóle się nie pokrywają. Na planach rzuty piętra i poddasza są przekreślone i jest napisane, że jest niezgodność. Dom został odebrany w 2003 r.

Czy w razie kontroli nadzoru budowlanego my jako przyszły właściciel będziemy mieli z tego tytułu nieprzyjemności?Czy w tamtych czasach po prostu "tak się budowało" i skoro dom jest odebrany to wszystko jest w porządku?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Dodam jeszcze, że w dokumentach nie było kompletnego dziennika budowy - wpisy kończyły się na 1993 r.

#12 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 11:21

Miał ktoś może kiedyś taką sytuację? Pomoże ktoś?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych