Skocz do zawartości

Zdjęcie

Typowe triki handlarzy samochodowych

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49633 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:00

Jakie są typowe tricki handlarzy samochodowych? Zakup używanego samochodu na polskim rynku jest obarczony sporym ryzykiem. Wybraliśmy dziesięć najczęściej spotykanych trików handlarzy, które zazwyczaj są wykorzystywane do ukrycia wad sprzedawanego samochodu

Powrót do artykułu: Typowe triki handlarzy samochodowych

#2 Guest_Tomex

Guest_Tomex
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:00

W USA ludzie prawie w ogóle nie są zainteresowani kupnem aut używanych, wolą nowe tańsze ale bez niespodzianek. Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że auto 10 letnie kupione od handlarza może być takim samym obciążeniem dla naszego portfela jak nowy model (tyczy się to klasy kompakt). Przede wszystkim należy skończyć ze śmiesznym myśleniem o tym, że auto powinno kupować się za gotówkę, moim zdaniem istnieje zbyt dużo narzędzi finansowych aby od razu powierzać całą gotówkę. Wystarczy spojrzeć na oferty wynajmu długoterminowego u czołowych leasingodawców i nagle możemy znaleźć takie rodzynki jak nowy focus w leaseplanie za 650zł/msc, bez wkładu własnego i tylko na 36msc. 650zł to czasem miesięczna rata za 8 letnie auto... a tutaj mamy nówkę, którą za 3 lata wymienimy na kolejne auto.

#3 Guest_Maro56

Guest_Maro56
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 14:27

LeasePlan kojarzyłem z ich salonem samochodów poleasingowych, ale widzę, że wchodzą na rynek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mnie to najbardziej przypadła Toyota za niecałe tysiąc złotych. Biorąc pod uwagę to, że ubezpieczenie i przeglądy są w cenie... nie wiem, czy gdzieś indziej jest lepsza oferta.

#4 dodretl

dodretl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 16:55

Praktycznie 99% samochodów z Niemiec, które sprowadzili handlarze, ma jakieś wady. A to przekręcony licznik, a to cieknąca maglownica. Wiąże się to z tym że sprowadząją oni najtańsze egzemplarze.

Dlatego chyba warto samemu udać się do rzeszy i kupić samemu auto, albo z pomocą na przykład z pomocą tych panów https://www.youtube....er/autazniemiec

#5 Guest_Pitagoras

Guest_Pitagoras
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 13:41

Biorąc samochód z salonu aut poleasingowych mamy udokumentowany przebieg, książkę przeglądów i pełen wgląd w to co się z autem działo. A w komisie to wiadomo jak jest... Strach się bać, bo auto albo klepane albo licznik podkręcony. Ja ostatnio gdzieś w necie trafiłem na Leasplan, który się z tym salonem reklamował. Wyglądało to dość rozsądnie.

#6 Guest_raf

Guest_raf
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 08:04

I kupno i sprzedaż auta to nie jest nic fajnego. Szczególnie w firmie - często de facto musisz oddelegować kogoś to ogarnięcia tego tematu, dlatego ja coraz bardziej skłaniam się ku wynajmie. Kolega wyżej pisze o leaseplanie, jak faktycnzie uderzają do małych firm, to może być rewolucja, bo w segmencie dużych firm są liderem i zna ich każdy. Ja kiedyś pracowałem w firmie, zanim założyłem swoją, która miała samochody od nich. Pozytywne wrażenia wszystkich pracowników, którzy korzystali.

#7 Guest_Tomex

Guest_Tomex
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 16:38

W dzisiejszych czasach mało kiedy zakup używanego auta od handlarza się opłaca ;P W sytuacji w której leaseplan daje nowe focusy za 650zł, a Fiaty 500 za 500zł miesięcznie i to bez wkładu własnego, jeżeli spojrzymy na droższą eksploatacje auta używanego to okaże się że nowe auto opłaca się bardziej :P

#8 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2016 - 12:14

Zgadzam się. Ostatnio przeglądałem ich ofertę Comfortplan i wygląda no, że szykują rewolucję w sektorze małych i średnich firm. Fiat za 500, toyota yaris za 500, focus za 650 i coś co jest największym hitem tego czyli toyota avensis za niecałe tysiąc złotych miesięcznie.

#9 typowyhandlarz

typowyhandlarz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 12:38

Niestety w dzisiejszych czasach nie można ufać nikomu, szczególnie handlarzom. Bardzo często zdarzają się też handlarze podający się za prywatnych - tak np. kupiłem swój samochód. Polecam przeczytać ten artykuł na temat sprzedaży samochodów - może się przydać gdy chcemy sprzedać swój pojazd.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy